1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Yılbaşı Ağacını Kim Buldu

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Yılbaşı Ağacını Kim Buldu arkadaşlar sorumun cevabını verin lütfen yaA
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yılbaşı Ağacını İlk Bulan Kim
  Yılbaşı ağacı yada noel ağacı yaprakları dökülmeyen küçük boydaki ağaçların çeşitli süs eşyaları ve ışıklarla dekore edilerek yeni yıl kutlamalarına renk katmaktadır. Yılbaşı ağacının kökeni çok eskilere Antik Roma’ya kadar dayanmaktadır. Antik Roma’da kutlanan Saturnalia festivali sırasında Romalılar tarım tanrısı onuruna küçük metal parçaları kullanarak ağaçları süslerlermiş. Fakat günümüzdeki noel ağacını kim buldu?

  Ortaçağ Almanya’sında her yıl 24 Aralıkta Kilise tarafından düzenlenen şölenlerde, bir ağaç Havva’nın Adem’e elma koparıp verdiği ağacı temsilen bir elma ile süslendi ve adına Cennet Ağacı dendi. Noel ağaçlarının kilise dışında ilk kullanımı 16 yy da 1570 yılında gerçekleşti. Bremen Loncası özellikle çocukları sevindirmek için küçük bir ağacı elma, fındık, hurma, simit ve kağıttan çiçeklerle süsledi.

  Modern Noel ağaçları o zamanlar Almanya’ya bağlı olan Strazburg’ta 1500 lü yıllarda evlerde kullanılmak üzere, üzerinde herhangi bir süsleme olmadan yerel pazarda satışa çıktı. Süslenmiş ilk yılbaşı ağacı 1510 yılında Letonya Riga’da satıldı.

  16. yüzyıl başlarında Martin Luther karanlık gecelerde yıldızların parlamasından esinlenerek yılbaşı ağaçlarını mumlarla süsledi. Yılbaşı ağacı olarak köknar ağacı kullanılmaktaydı.
   
Yılbaşı Ağacını Kim Buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yılbaşı Ağaçları

  Yılbaşı Ağaçları

  Bu Çok hoş...:)
 2. Yılbaşı Çam ağaçları fiyatları 2012

  Yılbaşı Çam ağaçları fiyatları 2012

  Yılbaşı çam ağazları fiyatları, ve ücretleri hususunu merak eden arkadaşlarımız için bir araştırma yaptık. Gelenek olmuş ve bir şekilde yılbaşında çam ağacı alayım diye düşünen arkadaşlarımız için iyi olur diye düşünüyoruz :) Yılbaşı çam ağaçları fiyatları kızlar 9,90 dan başlayım 1000 tl ye kadar çıkıyor bilginiz olsun. Bizi dinlerseniz doğayı da korumak adına plastikten olanlardan satın...
 3. Yılbaşını Kim Buldu

  Yılbaşını Kim Buldu

  Yılbaşını Kim Buldu kızlar merak ettim kim buldu da tüm dünyaya yayıldı bu yılbaşı kutlamaları :)
 4. Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

  Yılbaşı Ağacı Nasıl Süslenir?

  noel ağacı ,yılbaşı ağaçları,yılbaşı ağacı nasıl süslenir,yılbaşı ağacı süsleme,noel ağacı nasıl süslenir,yılbaşı ağacı nasıl yapılır Bazılarına göre Noel, Noel Ağacı olmadan tam anlamıyla Noel sayılmaz. Mükemmel bir Noel Ağacını aldınız eve koydunuz, şimdi neler yapmalı? Onu nerede saklamalı, nasıl ışıklandırmalı, nasıl taze tutmalı ve güzelleştirmek için nasıl dekore etmeli? Ağacı...
 5. Yılbaşı Süsleri ve Yılbaşı Ağaçları Girişimim

  Yılbaşı Süsleri ve Yılbaşı Ağaçları Girişimim

  Arkadaşlar melekler mekanı üyesi olarak yılbaşı süsleri, yılbaşı çam ağacı süslemeleri satan ledmanya firması ortaklarındanım, 2015 yeni yıl süsleri, dekoratif süslemeler ve yılbaşı ağacı alacak olan arkadaşların desteklerini bekliyorum. Hepinize kucak dolusu sevgiler..

Sayfayı Paylaş