1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Yılbaşını Kim Buldu

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Yılbaşını Kim Buldu kızlar merak ettim kim buldu da tüm dünyaya yayıldı bu yılbaşı kutlamaları :)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yılbaşını ilk Kim Buldu
    Yılbaşı kim tarafından bulundu

Bilinen ilk yılbaşı kutlaması M.Ö. 4000 li yıllarda Babil’de gözlenmiştir. M.Ö. 2000 li yıllarda Babillilerin yeni yılı yeni ayın görünmesi ile başlamakta ve baharın ilk günü ile sona ermektedir.
    1 Ocak tarihi hiç bir astronomik veya tarımsal öneme sahip olmamasına rağmen yılbaşı olarak kutlanmaktadır. Yılbaşı veya Yeni Yıl bir yılın bitiminin ve yeni bir yıla başlangıcın kutlandığı kültürel bir olaydır. Yıllık takvime sahip kültürler tarafından kutlanmaktadır. Türkiye dahil Gregoryen (Miladi) takvim’inin kullanıldığı birçok ülkede yılın ilk resmi günüdür.

Yılbaşını Kim Buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mıknatısı kim buldu nasıl buldu?

mıknatısı kim buldu nasıl buldu?

selam arkadaşalr mıknatısı kim buldu nasıl buldu? bu konuda bilgi istiyorum
  2. Yılbaşı Ağacını Kim Buldu

Yılbaşı Ağacını Kim Buldu

Yılbaşı Ağacını Kim Buldu arkadaşlar sorumun cevabını verin lütfen yaA
  3. Çaydanlığı Kim Buldu

Çaydanlığı Kim Buldu

Çaydanlığı Kim Buldu kızlar çaydanlığın icadı hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur benim için
  4. Tavlayı Kim Buldu

Tavlayı Kim Buldu

Tavlayı Kim Buldu arkadaşlar tavlanın icadını yazar mısınız bana merak ettimde
  5. Saati Kim Nasıl Bulmuş

Saati Kim Nasıl Bulmuş

saati kim icat etti saati kim bulmuş saati kim nasıl bulmuş Saati kim nasil bulmus bakalim ögrenelim meli$ler :) Ilk insanlarin günes saatinden yaralandigini biliyoruz. Ama geceleri ve bulutlu havalarda günes saati bir ise yaramiyordu. Sonra su saatleri bulundu. Bir günde yani 24 saatte yavas yavas bosalan bir su kovanindan ibaretti (4500 - 5000 yil önce Cin ,Misir ve Mezopotamya da...

Sayfayı Paylaş