Yıldırım Mayruk Kimdir Hayatı Biyografisi İle İlgili Bilgiler

T

TİTAN

Forum Okuru
Yıldırım Mayruk Kimdir Hayatı Biyografisi İle İlgili Bilgiler
yıldırım mayruk kimdir hayatı biyografisi moda çalışmaları defileleri resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler
Türkiye'nin en iyi gelinlik modacısı olarak bilinen ve İstanbul'un 10 ikon mağazasından birine sahip olan Yıldırım Mayruk'un hayatıyla ilgili detaylar şöyle melekler;


ymayruk-4b.jpgBursa'da doğdu. Babası askerdi. Modaya gönül vermesi terzi olan ablasından etkilenmesiyle oldu. Şapka yaparak başladığı moda hayatına 1950'li yılların sonunda Beyoğlu'ndaki bir çatı katında atölye kurarak devam etti. Kısa sürede atölyesini de ününü de büyüttü.

Meslekte 40 yılını geride bırakan Yıldırım Mayruk koleksiyonlarını Londra, Abudabi, Tel-Aviv, Alhain, Haifa gibi uluslararası merkezlerde ve İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Diyarbakır gibi yurtiçinde sergiledi ve gelirlerini hayır kurumlarına bağışladı.

Mayruk Türkiye’nin en iyi gelinlik modacısı olarak da tanınıyor. Yıldırım Mayruk 20 yılı aşkın bir zaman beraber çalıştığı Barbaros Şansal ile başarısını ikiye katladı. Şansal ve Mayruk için “Modanın Müthiş İkilisi” yakıştırmaları yapıldı.

Mayruk’un şov yaptığı defilelerden bazıları : Maxi Couture' 05-06-07-08-09 Umutlara Yelken Açış 40 yıl 40 kadın 2023`e Hikayeler Fenerbahçe Kreasyonu İğnenin ardında Geçmişten Geleceğe Cumhuriyet Kadını Moda Mania.
 
Üst