Yiyerek Zayıflamak Mümkün mü Yiyerek nasıl zayıflarım ?

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Yiyerek Zayıflamak Mümkün mü Yiyerek nasıl zayıflarım ?
Hem istediğiniz yemeklerden yemek hem de kontrollü bir biçimde zamana yayarak sağlıklı kilo vermek mi istiyorsunuz ? Yiyerek zayıflama devrindeyiz artık. Hem yemek hem de kilo vermek mümkün. Zayıflamak için aç kalmak şart değil. Aç kalır kilo veririm diyorsanız hata !
Aç kalmadan zayıflamalısınız ki verdiğiniz kiloları geri almayasınız !Yiyerek zayıflamak tabiki mümkün. Yemek yiyerek zayıflamak için yapmanız gerekenler şunlardır:


 • 1. Porsiyon kontrolü her şeydir. Çoğu insan kilo verir ve porsiyon kontrolün basit stratejisiyle ondan uzak durun. Belirli yiyecekleri eleme ve hatta sınırlama, tatil boyunca acımazsızca olur. Bir sonraki en iyi şeyi yapın: Küçük porsiyonlarla yiyin, bildiğiniz yiyecekleri sınırlandırın ve tıka basa kendinizi doyurmayın.
 • 2. Yapacağınız en iyi şey, harika davranış harika hissetmektir. Bizlerin çoğuşuan “ tetik” yiyeceklerimizin olduğunu ve bu yiyeceklerin ruh halimizi, iştahımızı ve enerjimizi nasıl etkilediğini biliyoruz. Tatil boyunca bu yiyecek sorunlarından uzak durursanız zamanınızın büyük bir çoğunluğunda bu yiyeceklerden uzak durursunuz. “ Zamanın çoğu”, “ zamanın hiçbir anından” çok daha iyidir.
 • 3. Diyet zihniyetini kafanızdan atın. Bu, 2. Talimatın doğal sonucudur. Kendi kendinize diyete “devam” ediyorum veya “ etmiyorum” diye düşünürseniz bu durumdan sıkılmaya başlarsınız. Neden? Çünkü bırakır bırakmaz, bıraktığınızda, sonucuç “ biter”. Kendinizi bu felakete sürüklemeyin. Halam Goldie’nin çöreğinin tadı, sizin “günah” işlediğiniz ve kesinlikle “ kahrolası yine hepsini yedim” anlamına gelmemektedir.
 • 4. Yemek öğünlerinizi atlamayın. Tatil boyunca yaygın olan bir diğer şeyde sabah kahvaltısını yapmama ve öğlen yemeğini çünkü fazla bir yemeğin geleceğini biliyorsunuz böylelikle kutlama için kalorilerden “ kurtuluyorsunuz”. Bu strateji olumsuz sonuç verir çünkü açlıktan ölürsünüz ve gelen yemeği yediğiniz miktardan daha fazla yersiniz. Bu şekilde yapmaya yöneliriz…
 • 5. Kesinlikle aç kalmayın. Hangi yiyeceklerden uzak kalmanız ve ne yemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Güzel, aç kaldığınızda ve kan şekeriniz düştüğünde bu yiyecekler çok daha zor dayanır. Gramlarını ayarlamaya devam edin. Bir bardak domates suyu, öğütülmemiş birkaç tane kraker, bir veya iki dilim peynir ya da fıstık ezmesiyle pirinç kek iştahınızı açar. Tatilde akşam yemeğinden önce bir saat veya daha fazla onları deneyin ve bel ölçünüz aynı kalırken gücünüzün nasıl artığını izleyin.
yiyerek zayıflama.jpg

 • 6. Büfe sırasına küçük bir tabakla girin. Bir tabak dolusu salata, çok yiyecek ve fiziksel olarak aynı yöntemi “hissetme” gibi görülür. Daima ikinci için geri dönersin hatta üçüncü için bile; ama bunların hepsi yemek yeme sürecinizi azaltır, tamamen kendinizi tok hissedersiniz. Tabağınızı doldururlarsa bu daha büyük porsiyonlardaki yemekleri yemiş olursunuz vbüfe tabağıyla sınırlı kalmaya son verirsiniz.
 • 7. Alış veriş yaparken yanınıza atıştırma yapmak için yiyecek alın. Bu kötü fast food seçenekler için herkesin saatlerce aç bırakılması gözlenir. Kereviz, havuç ve hatta kuru yemiş gibi katur kutur yenen sağlıklı atıştırmaların yanında hazırlamaya devam ederseniz – avuç dolusu fıstık ezmesi yemeyin- bunları daha az yemeye başlarsınız.
 • 8. Baharatla tatlının yerini değiştirin. Ağzınıza turşu veya bahar koyduğunuzda tatlı yeme arzunuz yok olur. Aşırıya kaçmamak şartıyla tatlıya evet ama ilk olarak yiyeceğiniz şeyler turşu ve baharat olmalı be bu yiyecekler sayesinde tatlı yeme isteğiniz artık olmayacak.
 • 9. Susatmadığından emin olun. Çoğu zaman fazla yemek yemek isteriz gerçekten çok aşırı aç olmayız, orta susuzlukta olur. Böylelikle bol bol su için. Bir dilim portakal, limon veya ıhlamur suszuluğunuzu bastırır ve aşırı yemek yeme isteğinizi azaltır; lezzetli kalorik olmayan maden suları aynı şekilde susuzluğu giderir.
 • 10. Tatilde bir saat içinde yemeğinizi bitirin. Sürekli olarak yeme yemek isteği gelirse vücut ikinci insülini üretit. Bir saat içinde bitirerek ikinci insülinden ( yol gösteren yağ depoları ) kaçının. Bir saat içinde ne yediğinizi unuttuğunuz gibi bir şeyler olursa, bu iyidir, yarın için onu kurtarın. Halen orada olacak ama kalçalarınıza kilo olarak geri dönmeyecek.
 • 11. Her yemeğe salata ile başlayın. Salata sizin doymanızı sağlayacak, fiber ekmek için harika bir alternatif.
 • 12. Tabağınızı üçe bölün. Yemek istediğiniz protein, sebze ve karbonhidratları düşünün. Tabağınızın üçe bölündüğünü, her yiyecek grubunun bir bölümünü hayal edin. Karbonhidrat bölümü, sadece tatil akşam yemekleri için önemli olan nişasta karbonhidratları değil aynı zamanda tatlıları da içermektedir. Tatlı yemeğe devam ederseniz diğer karbonhidrat oranınıza ayarlayın. “yemek” ve tatlı karbonhidratlar, tatil yemeğimizin yaklaşık üçte birini oluşturmaktalar.
 • 13. Lif gizli bir silahınız. Lif sadece sağlıklı ve hastalıkların ev sahipliğini azaltmayla doğrudan ilgilenmez aynı zamanda kilo vermede büyük rol oynar. Ayrıca kendinizi tok hissetmenizi sağlar.
 • 14. Programa devam edin. Tatil boyunca bulunduğunuz yerde plan yapmayı, ne tür isteklerinizin olduğunu ve yiyeceklerle nasıl ilgilenmeniz gerektiğini nasıl yapacağınızı deneyin. Kendinize izin vereceğiniz ileri seviyeye karar verin ama onun için hazırlayın böylelikle aşırıya kaçmazsınız. Onları bitirmeksizin tatlarına kaçmaktan kaçınmayın.
 • 15. Yavaş yavaş yemek yiyin doyduğunuzda hormonlar beyninize sinyaller gönderir ama doyduğunuzu hissetmeden önce ylaşık 20 dakikanızı alır. Yavaş yeme sadece sindiriminize yardımcı olmaz aynı zamanda midenin doyduğunu bilmeniz için beyninizin size sinyal göndermesini sağlar. Son lokmanızı yediğinizde, konuşarak çatalınızı bırakın, kendinizi doymuş olarak hissettiğinizi fark edeceksiniz
Yemek yiyerek zayıflama ile alakalı bir video var kızlar incelemenizi tavsiye ediyorum.

 
Aç kalmadan diyet yapmak tabii ki en sağlıklı zayıflama yöntemi ama bunun yanında egzersizi ve sporu da eklemek lazım diye düşünüyorum. İş hayatımız varsa yürüyüşlerimizi koşularımızı yapmalı hafta sonlarını iyi değerlendirmeyiz yok spor salonuna gidemem ben diyenlerde evde yapılabilecek egzersizleri mutlaka yapmalılar bence. Beslenme bu işin büyük bir bölümünü oluşturuyor belki ama kalori yakmakta vücudumuzun sıkılaşması ve daha fit gözükmesi için çok önemli bir yer tutuyor.


Bu işin en basiti yürüyüş yapmak bence her şekilde yapılabilir bir durak önce inerek veya araba yerine yürümeyi tercih etmek beslenmemizin yanında zayıflamamıza çok büyük yardımcı olur sporu hayatımızdan eksik etmememiz gerekiyor arkadaşlar mutlaka.
 
Vallahi yiyerek zayıflamak istiyorum diyen bir kadın iseniz, mutlak suret ile hareketi ve sporu en azından yürüyüşü kesinlikle hayatınıza katmanız gerekiyor. Yoksa sadece şunları yiyeyim ama yan gelip yatıp kilo vereyim diye düşünmeniz saçmalık olur.

Hareket yoksa zayıflamak kesinlikle yok bilginiz olsun kızlar.
 
Geri
Üst