Yogada köprü hareketi nasıl yapılır resimleri var mı?

• Konbuyu başlatan Ozgemudurnu
  • Başlangıç tarihi
O

Ozgemudurnu

Forum Okuru
Yogada köprü hareketi nasıl yapılır resimleri var mı?

Yogada köprü hareketi melek kadınlar kulübü yogada köprü hareketi nasıl yapılır forum'da.​

Evde yoga yapılabilir mi kendi başımıza acaba? Yoga meditasyonunu çok merak ediyorum ilgim var epeydir de. Öğrenebilir miyim acaba netten filan yeterli olur mu? Yoga da sanırım her hareketin duruşun bir ismi var değil mi? Örneğin yogada köprü hareketi nasıl yapılır? Bütün hareketler ve pozisyonları öğrenebilir miyim bende? Rahatlamaya ihtiyacım var yoga öğrenmek mümkün mü? Yoga öğrenmek için hangi site ya da videoları izleyebilirim. Bir de şu köprü hareketini merak ediyorum diğer hareketler neler acaba?

images (9).jpeg

Merhabalar
Yoga stresten uzak kalmak rahatlamak için yapılan bir meditasyondur. Yani videolar ile eksik bir eğitim olabileceğini düşünüyorum ama izleyebilirsiniz elbette gönül verdiyseniz yogaya. Yeni başlıyorsaniz eğer yoga meditasyon öğreten merkezler var. Videolara da devam edebilir hatta ders almadan videolardan bir ön bilgi alabilirsiniz. Yoga hareketleri olan her hareketin bir anlamı ve önemi olan bir meditasyon.

"Yogada köprü hareketi nasıl yapılır?"​

Yoga dediğimiz gibi hareketleri olan her hareketin bir anlamı olan hatta her hareket farklı çakralari açan anlama sahip. Yogaya ait benim bildiğim bilgi edindigim 140 kadar yoga hareketi bulunuyor. Yoga ruhsal meditasyon rahatlama sağlarken aynı zamanda vücudun her bolgesi için zayıflama arınma demektir. Genel sağlığı iyileştirici özelliği vardır. Yogada köprü hareketi ise bacak, kalça ve basen kısmını şekillendirir. Köprü hareketi bununla da kalmıyor aynı zamanda stresi azaltıcı bir özelliği de vardır.

"Yogada köprü hareketi nasıl yapılır"​

• Matın üzerine sırt üstü uzanin
  • Ayak tabanları yere basar dizler kırılır
  • Ayaklar kalça hizasında açık pozisyonda durur
  • Eller kollar yanda düz şekilde durur
  • Bel yavaşça kaldırılıp sonra aşağı indirilir
  • Bel yukarı ve aşağı hareket ettirilirken kalça ve karın kasları sıkılmalı
  • Egzersiz başındaki gibi yine aynı şekilde uygulanır
Köprü hareketi oldukça sıkılaştırıcı bir etkisi vardır özellikle bel basen ve karın bölgesi için harika bir harekettir. Bu hareketi yapanlar aman dikkat etsin ve bel şikayeti olanlar çok dikkatli olmalılar. Yogada oturma pozisyonu hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. "Yoga oturma pozisyonu nasıl olmalı yoga öğrenmek istiyorum"

Geri