Etiketler:
 1. UzakMavi

  UzakMavi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.201
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  0

  Yoksul gençlere bedava dersane

  Konu, 'Engelliler dünyası' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sözen'in hazırladığı tasarıya göre yoksul ve engelli öğrencilere dershane olanağı getiriliyor. Ayrıca her okulda ibadet imkanı olacak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edibe Sözen tarafından hazırlanan Gençlik Kanunu, "Yoksulum dershaneye gidemiyorum" diyen öğrencilere ücretsiz dershane olanağı sağlıyor. Sözen, bir yıldır Alman modelini araştırdığını ve böyle bir yasa taslağı hazırladığını söyledi. Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'na sunulan ve Ekim ayında TBMM'de ele alınması beklenen Gençlik Kanunu yasa taslağı şöyle:

  ÖZEL DERSHANELER: Özel okul işletmelerinin, her sınıfta not ortalaması en yüksek 3 öğrencisi için parasız kontenjan ayırması ve bunları ücretsiz olarak okutması zorunludur. Özel dershaneler ve etüt merkezleri, Orta Öğretim Kurumları Giriş Sınavı ve Yüksek Öğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavına hazırlanmak için, dershaneye gitmesi maddi imkansızlıkları sebebiyle mümkün olmayan öğrencileri ücretsiz olarak eğitmek zorundadır. Bu öğrencilerin sayıca toplamı, bir dershanenin toplam öğrenci kontenjanının % 20'sidir. Dershaneler bu oranı tamamlayacak kadar, maddi durumu yetersiz öğrenci kabul etmek zorundadır.

  ENGELLİLER: Devlet engelliler için ücretsiz, yeterli öğretim kurumları kurmak zorundadır.

  KİMSESİZLERİN EĞİTİMİ: Anne ve babası hayatta olmayıp, başkaca bir akrabası yanında uygun koşullarda eğitim görme imkanına sahip olmayanlar devlet tarafından, yatılı- burslu olarak okutulur.

  İBADET İMKANI: Devlet, gençlerin sağlıklı ve dengeli gelişimleri için, her seviyedeki okulda, her dine mensup öğrenciler için ibadethane alanı kurmakla yükümlüdür.

   
 2. necla

  necla Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  545
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  fransa
  Cevap: Yoksul gençlere bedava dersane
  emegine saglik canim devletin bu konularla ilgilenmesi guzel;gencler bizim gelecegimiz
   
Yoksul gençlere bedava dersane konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yoksul / Yoksulluk

  Yoksul / Yoksulluk

  Bakınız; Fakir / Fakirlik.
 2. Yoksun; yoksulum...

  Yoksun; yoksulum...

  Yoksun; yoksulum... Ve en çok seni özledim ben; Karşı komşunun sokağa çıkağı zamanı beklemeyi her tazeyi anne gibi sevmeni sanki ayıpmış gibi kimselere söylememeni ve o bisikleti ilk gördüğünde koşuşunu yağmurlu bir günde annenin elinden yediğin ekmeği ıslanan sokaklara bakıp duygulanmanı. Yaz akşamlarında oturduğun kaldırımları oturduğun çam ağacının dibini Seni bir kez daha...
 3. yoKluğuNda yoKsuLum

  yoKluğuNda yoKsuLum

  yOkLuğunda yOksuLum... Yoksun ya ? Sevdamı Salıverdim Gecelerce Sana Hasretimi yaktım da mektubun ucunda Ellerimle yolladım.. Tek tek Her gün Bir parça, paramparça özledim ben seni.. Sığdıramadım yere göğe aşkımı.. Kendimi sana teslim etmiştim çoktan Çoktan Gözlerim ve çırpınışlarıyla yüreğim senin olmuştu Yokluğunla cebelleştim durdum! her gün bir parça, paramparça özledim ben seni..Öyle...
 4. 2012 dersane fiyatları

  2012 dersane fiyatları

  2012 yılında oğlumu dersaneye göndereceğim 2012 dersane ücretleri hakkında bilgisi olanlar var mı ?

Sayfayı Paylaş