Yonca Evcimik'ten yeni Albüm Şöhret

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yonca Evcimik'ten yeni Albüm Şöhret
yonca_evcimik_b.jpg

Yonca Evcimik, müzik dünyasında yaşanan kirliliğe "İbret Öyküsü" ile meydan okuyor.
"Şöhret" isimli yeni albümünde, Uğur ve 6 kızdan oluşan "Popkorn Grubu"na da yer veriyor...
90'lı yılların başında Türkiye'de müzik sektöründe bir devrim yaşandı. İnsanları etkisi altına alan Arabesk müziğinin yerine bir gecede, Pop müzik yerleşti. İşte tam da bu noktada, slogan şarkı sözleri, dans eden bir şarkıcı ve dansçıları, her dönem trend yaratan kostümleri ile Yonca Evcimik’in yıldızı parladı.
2 milyon 800 bin albüm tirajı ile Yonca Evcimik 1990 - 2008 yılları arasında hala zirvede. 7 albüm, 4 single, 2 prodüksiyon albüm ile sanat hayatının 30'uncu müzik sektöründe ise 18'inci yılını kutlayan Yonca Evcimik
"Mucize İşler" etiketiyle yine bomba gibi bir albüm ile müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor...
Türkiye'de ilk single çalışmasını "8.15 vapuru" ile yapan Yonca Evcimik, Avrupa çıkartmasını da "Hot For You" ile yaptı. Türkiye'de ilk dans eden vokal grupları, "Çıtır Kızlar ile Birkaç İyi Adam"ı çıkartan Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Yonca Evcimik, deneyimlerini paylaşmak üzere 2003'te de Yonca Evcimik Kültür Sanat Merkezi'ni açtı ve "Yoncimik" markasını (Türkiye'nin ilk lisanslı ürünü) hayata geçirdi. Evcimik, gençlere yatırım yapamaya ve destek olmaya devam ediyor.
Yonca Evcimik yeniden hiç yapılmamışı yapıyor ve bir yıldır çalışmaları süren "Şöhret" adlı albümünde kendi şarkılarının yanı sıra Uğur ( U.R.) ve 6 kızdan oluşan "Popkorn Grubu"na da yer veriyor. Ünlü sanatçı, "Sanatçı unvanını hak edenin alması gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden; bu yetenekli, dans eden, şarkı söyleyen, beste yapan genç arkadaşlarıma bu şansı tanıdım. Onlara güveniyorum" dedi. Dansçılarla sahneyi doldurmaya çalışanların kendileri dans etmedikleri için komik duruma düştüklerini söyleyen Evcimik, "1991'de gerçek şovla Türkiye'yi tanıştırmıştık. 1991 - 2008 hiçbir gelişme yok. Nasıl olması gerektiğini yeni albümüm ve bu genç yetenekli arkadaşlarımla hatırlatmayı görev sayıyorum" dedi.
"Şöhret" albümünde, Bora Öztoprak, Ülkü Aker, Murat Güneş, Tamer Gürsoy, Onur Betim, Tanju Babacan, As Hasan Yoldaş, Kemal Doğulu, Ayten Alpün Yılmaz, Özgür Aras gibi ünlü isimler Yonca Evcimik'i yalnız bırakmadı. Özellikle albüme adını veren bestesi Bora Öztoprak,
sözleri Bora Öztoprak ve Yonca Evcimik'e ait olan "Şöhret" şarkısının Türkiye'deki sanat dünyasının şu anki içler acısı haline bir gönderme olacak. "İbret Öyküsü" olarak yorumlayan Yonca Evcimik, "Bu şarkı ile ayna tutuyorum herkese. Alınan alınsın. Umurum değil. Küfür vardır bu tarzın içinde" diyerek müzik dünyasında yaşanan kirliliğe meydan okuyor...

Geri