yoruldum artık ne yapacağımı da bilemiyorum

didem1975

Yeni Üye
Üye
yoruldum artık ne yapacağımı da bilemiyorum
22 yıllık evliyim 19 sene eşimin ailesiyle altlı üstlü oturmak zorunda kaldım
17 yaşında evlendim kayın valideme ve kayın pederime anne ve babamdan farksız davrandım hep gönüllerini hoş tutmaya çalıştım ilk 10-12 sene
o zamanlar benden iyisi yoktu sürekli benim evimde duruyorlardı ben işteyken dahi buna da bir itiraz etmiyordum dert edinmiyordum
sonra küçük kaynım evlendi çocuğu oldu onun çocuğu da benim evimde büyüdü
bundan rahatsız olduğumu zaman zaman hissettirmeye çalıştım ama anlamamakta ya da anlamıyormuş gibi davranmakta ısrar ediyorlar eşim onlara aşırı bağlı istemediğim zaman kavgalar başlıyor
oğlum artık büyüdü her şeyin farkında oda bu durumdan rahatsız söylediği zaman öz oğluna bile cephe alıyor
3 sene kadar önce aynı mahallede kendi evimize taşındık
şimdi ben istemediğimi bildikleri için ben işteyken gündüzleri sürekli benim evimdeler eşim geceleri çalışıyor gündüzleri evde o çağırıyor
ben yokken benim evime de sürekli olmalarından kaynımın 2 çocuğuna benim evimde bakmasından çok rahatsızım her gün işten eve gidip temizlik yapmaktan yoruldum bir gün önceden işten gelirce hazır olsun diye hazırladığım yemeklerin bitmesinden bıktım artık.
bunları eşime anlattığımda ne zararları var ki sana evde yalnız canı sıkılıyor gelip benim yanımda oturuyor diyor hafta da (6 gün) bizim ev serin esiyor diyor (kışında farklı değil ya)
eşimin onlara olan bağlılığı normalin üstünde elbette ana baba veya kardeş sevecek ama öz çocuğundan 21 yıllık karısında daha fazla

başınızı ağrıttığım için kusura bakmayın

bıktım artık bir çarede bulamadım

Merhaba arkadaşım , Yahu böyle dirayetli öz verilil kadın gibi kadınlar kaldımı ki ? Vallahi türünüzün son örneğisiniz öncelikle sizi 22 yıllık sabrınız dan dolayı kutluyorm. İnsanlar evine misafir gelmesin den rahatsızlık duyarken, kayın valideyi evin de 1 gün bile barındırmazken siz bayaa baş tacı etmişsiniz eşinizin tarafını. Bak arkadaşım şimdi ben size hak veriyorum. Eminim bir çok kadın da size hak vericetir. Yalnız şöyle bir durum var. Siz ne yaparsanız yapın eşiniz fedakarlığınızın farkın da olmaz. Yada farkın da olur elinden bir şey gelmediği için görmezden gelir. Erkeklerin yüksek bir yüzdesi ailesine bağlıdır. Ki bu normaldir. Biz kadınlarda ailemize düşkünüz değilmi. Ki bana göre bu karekterdeki insanlar hayırlı evlattır. Ama eşinizin aile ilişkilerini dengede tutması gerekiyor. Bir tarafı hoş tutayım derken öbür tarafı hoşnutsuzluğa maruz bırakmamalı. Sizin yapmanız gereken tek şey eşinizi bu durum da sık boğaz etmeyin haklı olsanız bile. Belliki durum dan memnun . Hiç değilse aranızı bozmayın. Uygun bir zaman da uygun bir uslupla eşinizle tekrar konuşmayı deneyin. Mutlaka bir çözüm bulunacaktır diye düşünüyorum.. Allah yardımcınız olsun ve size sabır versin..

Merhaba arkadaşım , Yahu böyle dirayetli öz verilil kadın gibi kadınlar kaldımı ki ? Vallahi türünüzün son örneğisiniz öncelikle sizi 22 yıllık sabrınız dan dolayı kutluyorm. İnsanlar evine misafir gelmesin den rahatsızlık duyarken, kayın valideyi evin de 1 gün bile barındırmazken siz bayaa baş tacı etmişsiniz eşinizin tarafını. Bak arkadaşım şimdi ben size hak veriyorum. Eminim bir çok kadın da size hak vericetir. Yalnız şöyle bir durum var. Siz ne yaparsanız yapın eşiniz fedakarlığınızın farkın da olmaz. Yada farkın da olur elinden bir şey gelmediği için görmezden gelir. Erkeklerin yüksek bir yüzdesi ailesine bağlıdır. Ki bu normaldir. Biz kadınlarda ailemize düşkünüz değilmi. Ki bana göre bu karekterdeki insanlar hayırlı evlattır. Ama eşinizin aile ilişkilerini dengede tutması gerekiyor. Bir tarafı hoş tutayım derken öbür tarafı hoşnutsuzluğa maruz bırakmamalı. Sizin yapmanız gereken tek şey eşinizi bu durum da sık boğaz etmeyin haklı olsanız bile. Belliki durum dan memnun . Hiç değilse aranızı bozmayın. Uygun bir zaman da uygun bir uslupla eşinizle tekrar konuşmayı deneyin. Mutlaka bir çözüm bulunacaktır diye düşünüyorum.. Allah yardımcınız olsun ve size sabır versin..

Yorumunuz için , cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Evet resmen baş tacı ettim fakat 22 yıldır tak etti artık çok çok rahatsız oluyorum ve dayanamıyorum sizin söylediklerinizi ben de defalarca düşündün ve öyle davranmaya çalıştım 10 sene gibi bir süredir bu durumdan rahatsızım ama hiç bir şey düzelmedi ve ben çok yoruldum artık

Kadın diyince aklıma hemen fedakarlık geliyor. Biz kadınların tahammül edemediği kaldıramayacağı yük yok. Gerçekten taktire şayan bir sabır göstermişsiniz. Bu çok güzel bir erdem. Günümüzde insanlar kendine bile tahammül edemezken siz 22 yıldır katlanmışsınız. Evet Durumunuz her ne kadar övgüye layık olsa da kaldırmak gerçekten güç. İnsanın özel hayatı var. İşten gelince dinlenmek,uzanmak uyumak ister. Ne bileyim bazen eşref saati olur kişinin bazen eşşek saati. Demem oki karşı taraf çok anlayışsızmış hakkatten. Allah yardımcınız olsun umarım en kısa zaman da bu patavatsızlığa bir çözüm bulursunuz..

Geri