Yüksek Topuklar Nasıl Giyilir

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yüksek Topuklar Nasıl Giyilir
topuklu ayakkabı nasıl giyilir yüksek topuklu ayakkabı nasıl giyilir
Yeni Başlayanlar için Yüksek Topuklar

yuksektopukayakkabi-8211.jpg


Her yeni başlangıçta olduğu gibi yüksek topuklar üzerinde yürümeye başlarken zorlanabilirsiniz. Ön hazırlık çalışmaları ve püf noktalarıyla topuklu ayakkabı giyme rehberi.


Yeni bir topuklu ayakkabı almaya karar verdiğinizde topuğunun kalem gibi ince olmamasına özen gösterin. Başlangıç adımları için orta kalınlıkta topuklar idealdir. Ayakkabının ayağınıza tam oturduğundan ve topuklarının birbirine eşit uzunlukta olduğundan emin olun.
Topuk boylarında aşama aşama ilerleyin. Önce 5 santimetrelik topuklu ayakkabıları tercih edin. Rahatça yürüdüğünüzden emin olduktan sonra topuk boyunu biraz daha artırın. Daha önce hiç topuklu ayakkabı giymemişseniz, 15 santimetre topuğu olan bir ayakkabıyı giymek sizi bu modadan soğutur, ayağınızda burkulmalara neden olabilir.
Ön çalışmalarınızı evde yapmaya başlayın. Evde dolaşırken, yemek yaparken ayakkabılarınızın ayağınızda olsun. Yorulduğunuz anda hemen ayakkabıları çıkarıp, dinlenin.
Sandalet, terlik, babet gibi düz tabanlı ayakkabılar giyiyorsanız ayak yapınız genişlemiş olabilir. Bu nedenle topuklu ayakkabınızı normalde yarım numara büyük alarak, ayağınızın ayakkabı içinde hapsolmasını önleyebilirsiniz.
Yüksek topuklu ayakkabılarınızı giymeden önce E vitamini içerikli bir nemlendirici ile masaj yapın. Bu sayede cildiniz nemlendirir ve olası burkulmalara karşı korur. Aynı zamanda, ince bir çorap giyerek ayaklarınızın tahriş olmasını önleyebilirsiniz.
Dışarı çıktığınızda ayaklarınızın şişmesi ya da ağrıması ihtimaline karşı çantanızda topuksuz bir ayakkabı bulundurun. Düz ve az yer almasıyla babet ayakkabılar bu iş için uygundur. Çantamda ayakkabının ne işi olabilir ki? diye düşünebilirsiniz ancak yorgun ayaklarınızı düz tabanlı ayakkabının içinde hissettiğinizde değerini anlayacaksınız.
Sürekli topuklu ayakkabı giymek ayak sağlığı için zararlı hale gelebiliyor. Özellikle yeni başladığınız dönemlerde haftada sadece 1-2 kez topuklu ayakkabı giyin.
Duruşunuza güvenin ve dik yürüyün. Aynanın karşısına geçip, yeni ayakkabılarınızın size ne kadar yakıştığını görüp, gülümseyin. Sabır ve düzenli çalışmayla siz de yüksek topuklar üzerinde yürümenin keyfini ve zarafetini yaşayın.
 
Üst