1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.356
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Yumurta Gelişimi için İncir Kürü Nasıl Yapılır?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Birçok kadının hayali zamanı geldiğinde çocuk sahibi olmaktır. Bazı kadınlar kısa sürede hamile kalabilirken, bazı kadınlar bir takım problemlerle karşılaşabilmektedir. Elbette böyle durumlarda doktora danışılmalı ve muayene sonrası teşhis konulmalıdır. Çünkü hamile kalamamanın birçok nedeni vardır ve bu nedenler kişiden kişiye değişebilmektedir.


  Doktorunuz tarafından yapılacak muayene sonrasında ise yapmanız gerekenler size anlatılacak ve eğer gerekiyorsa bir tedavi sürecine başlanacaktır.
  Öncelikle 7-8 adet kuru inciri soğuk suyla yıkayın, çünkü kuru incirlerin üzerinde pudra şekeri bulunur ve onun gitmesi gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken sıcak su kullanmamaktır.
  Ardından incirleri elinizle koparın ya da bıçakla kesin ve yaklaşık yarım litrelik kaynayan klorsuz suyun içerisine atın.  15 dakika boyunca ağzı kapalı olarak kaynatın.
  Daha sonra tencereyi ocaktan alın ve ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra ise süzün.
  Gün içerisinde, öğünlerden yaklaşık 15 dakika önce aç ya da tok karnına için.
  Bu kür yumurta geliştirmek içindir. Ancak kişide yumurta çatlatma problemi varsa onun uygulayabileceği kür farklıdır. Ayrıca yumurtaların içi boşsa da yine incir kürü önerilmez.


  < Konu Resmi..>


  GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR AŞAĞIDAKİ LİNKTE
  http://www.meleklermekani.com/forums/gebelik.59/  Bu suyun her gün taze hazırlanması gerekmektedir.
  Sebebi bilinmeyen bir hamile kalamama durumu varsa 15 gün, eğer yumurta gelişimi zayıflığı varsa o zaman 21 gün boyunca her gün tüketilmelidir.
  Bu kür sebebi bilinmeyen infertilitede kullanılabilmektedir. Yani kadında ve erkekte herhangi bir problem olmayıp hamile kalınamayan durumlarda önerilmektedir.
  Şeker hastaları bu kürü kullanmamalıdır.


  Yukarıda belirtilen kür yumurtaları geliştirmek içindir. Eğer yumurtalar gelişiyor ancak çatlamıyorsa bu durumda farklı bir kür uygulanmalıdır. Bu kür için ihtiyacınız olanlar ise havuç, kuru incir ve sudur. Şimdi bu kürü nasıl uygulayabileceğinize bir göz atalım:  Yumurta Çatlatmak için İncir Kürü

  3 adet havucu doğrayın. 20 dakika boyunca yarım litreden biraz fazla klorsuz suyun içerisinde kaynatın.
  Ayrı bir kaptaki klorsuz suya ise yaklaşık 20 adet kesilmiş kuru inciri ekleyin ve 15 dakika boyunca kaynatın.
  Ilıdıktan sonra temiz bir şişede karıştırın. Kimyaları tamamen farklı olduğu için kesinlikle aynı kapta kaynatmayın.
  20 gün boyunca sabah akşam birer bardak için. Bir hafta ara verdikten sonra aynı kürü 20 gün daha uygulayabilirsiniz.  Kansızlık İçin İncir Kürü Nasıl Yapılır?

  İncir kürünün bir diğer faydası ise kansızlığa iyi gelmesidir. Peki, kansızlık için incir kürü nasıl yapılmalıdır?

  7-8 adet kuru inciri soğuk suyla yıkayın ve böylece üzerindeki pudra şekerini temizleyin.
  İncirleri ellerinizle ikiye bölün ya da bıçakla kesin.
  2,5 su bardağı klorsuz suyu bir tencereye koyun ve üzerine incirleri ilave edin.
  En az 10 dakika, en fazla 15 dakika boyunca kaynatın.
  Ilıdıktan sonra süzün.
  Hazırlamış olduğunuz suyu öğünlerden 10-15 dakika önce aç karnına için.
  21 gün boyunca bu kürü uygulayın.
  Hazırlamış olduğunuz suyu bir seferde bitirmenize gerek yoktur. 1-2 saat içerisinde de bitirebilirsiniz.  İncir Kürü Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Unutmayın ki yukarıda belirtilenler sadece öneri niteliğindedir ve herhangi bir şey yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Ayrıca teşhisi koyacak kişi de yine doktorunuzdur.
  Şeker hastası olan kişiler incir kürünü uygulamamalıdır.
  Eğer incire alerjiniz varsa bu kürü asla uygulamamanız gerekmektedir.
   
Yumurta Gelişimi için İncir Kürü Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İncir Kürü Nasıl Ulgulanır ?

  İncir Kürü Nasıl Ulgulanır ?

  İncir Kürü Nasıl Hazırlanır Nasıl Yapılır ? Bu husuta Profesör Doktor İbrahim SARAÇOĞLU'nun bir kürünü sizlere anlatmak istiyoram arkadaşlarım. Yumurtlama sayısını arttırmak için kullanılıyor bu kür. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yumurta sayısını arttırmak için Kuru İncir Kürü açıkladı. Hamile kalmak için yumurta sayısı nasıl arttırabilir. Bayanlarda yumurta sayısını arttırabilmek için doğal...
 2. Hamile Kalmak ve Yumurta Sayısını Arttırmak İsteyen Melekler İçin İncir Kürü

  Hamile Kalmak ve Yumurta Sayısını Arttırmak İsteyen Melekler İçin İncir Kürü

  incir kürü,incir kürüyle hamile kalanlar,incir kürü nasıl yapılır, Gebe kalmak isteyen melekler için özel bir kür İncir kürü pek çok kişi artık bu kürü duymuştur nasıl uygulandığını ve ne işe yaradığını merak edenler içinde güzel bir konu buyrun konumuza bakalım. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘dan Yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan bayanlarda yumurta sayısını artırarak...
 3. Maydanoz kürü ne için yapılır?

  Maydanoz kürü ne için yapılır?

  Diğer birçok yeşil yapraklı bitkiler gibi maydanoz da çeşitli vitaminler ve mineraller bakımından oldukça zengindir. 100 gram maydanozun içerisinde 166 mg C Vitamini olduğu düşünülürse, birçok bitkiye göre çok zengin bir C Vitamini kaynağı olduğu daha iyi anlaşılabilir. Bununla birlikte; manganez, demir, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller bakımından da zengin bir kaynaktır. Maydanozun...
 4. Yumurta sayısını artıran incir kürü nasıl yapılır?

  Yumurta sayısını artıran incir kürü nasıl yapılır?

  Hamile kalamamanın pek çok nedeni vardır. Kadın da yumurta sayısı yeterli olmayabilir. Erkek de sperm kalitesi düşük olabilir. Enfeksiyon, stres gibi nedenler etken olabilir. Öncelikle doktor tedavisi gereklidir. Hamile kalmayı kolaylaştırıcı bitkisel destek arayan hanımlar için, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kuru İncir Kürünü öneriyor.Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Hamile Kalmayı...
 5. 40 yaşından sonra hamile kalmak için neler yapılmalı

  40 yaşından sonra hamile kalmak için neler yapılmalı

  geç yaşta gebelik, 40 yaş hamilelik, 40 yaş hamilelik için yapılması gerekenler, hamile kalmak için incir kürü Her kadın günü ve zamanı geldiğince bir evlat sahibi olmanın arzusunu duyar. Gebe kalmak isteyenler bu arzusuna bazen kısa bir sürede ulaşsa da ne yazık ki bazen de hamile kalmak için uzun bir zaman gerekebilir. Doğurganlık yaşı her ne kadar genç yaşlar da daha fazla gibi görünse de...

Sayfayı Paylaş