1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.620
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Yumurta rezervi azalanlar okuyun

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Az ilaç, az fakat kaliteli yumurta elde ederek, az sayıda kaliteli embriyo oluşturma ve az sayıda embriyo transferi ile gerçekleştirilen tüp bebek tedavisidir. MİNİ-İVF Japon Kato Klinik tarafından geliştirilmiştir. Kato Klinik yıllardır MİNİ-İVF tekniğini uygulamakta ve tek embriyo transferi yapmaktadır.
  Mini IVf te laboratuvarda mümkün olduğu kadar az kimyasal madde kullanımı ile ICSI yapılması tekniği uygulanmaktadır. Bu teknik dünya da 'fizyolojik ICSI' olarak isimlendirilmektedir. Bu tekniğin kullanımı ile sadece kaliteli yumurta gelişimi sonrası kaliteli embriyo elde etmek amaçlanırken, aynı zamanda mümkün olduğunca doğala en yakın gelişim ortamı sağlanır.  < Konu Resmi..>


  MİNİ-IVF protokolü nedir?

  MİNİ-İVF Japonya'daki Kato Klinik tarafından geliştirilmiş çok özel bir protokoldür. Bu protokolde günlük iğneler ve yüksek dozda ilaç kullanımı yoktur . Hatta sonrasında 10. Haftaya kadar uzanan progesterone iğnelerinin kullanımını da gerektirmeyen basitleştirilmiş tüp bebek tedavisidir. Özellikle yaşı ilerlemiş hastalarda başarı oranları diğer klasik tedavilerden daha yüksektir. MİNİ-İVF daha az sayıda ancak daha kaliteli yumurta geliştirilmesi esasına dayanır. Geliştirilen bu yumurtalar toplandıktan sonra klasik tüp bebek ve ICSI teknikleri uygulanır. Sonrasında oluşan kaliteli embriyolar hastaya transfer edilir. Bu tedavide farklı olan yumurta geliştirme yöntemidir.
  MİNİ-İVF kimlere uygulanabilir?
  MİNİ-İVF te amaç çok sayı da yumurta elde etmek değil, kaliteli yumurtalar elde etmektir. Bu nedenle vücüdunuz bir yumurta üretse dahi tedavinin iptali yada yaşınızdan dolayı tedaviye alınmama gibi bir durum söz konusu değildir.Bir bebek dünyaya getirmek için sağlıklı bir yumurtanın olması yeterlidir.
  Yaşı ileri olan ya da yumurtalık rezervi azalan kadınlarda;
  Yumurtalık rezervi azalan hastalarda fazla miktarda ilaç kullanılmasına rağmen az yumurta gelişmektedir. Bu hastalarda yumurta kalitesi de düşmektedir. Bu kalite bozulması fazla miktarda ilaç kullanımına bağlı olabilir. Bu hastalarda daha az ilaç verilmesi hastanın kendi hormonları ile yumurtaların gelişmesini ve daha kaliteli olmasını sağlar.
  FSH hormonunuz yükselmiş olsa da hala adet görüyorsanız MİNİ-İVF ile hala gebe kalmak için bir şansınız olabilir.
  Yaşı genç olan ve çok sayıda yumurta üretimi olan kadınlarda;
  Özellikle polikistik over hastası olan kadınlarda, hem daha kaliteli yumurta gelişimini sağlamak hemde hastayı hiperstimülasyon riskinden korumak için uygulanır. Fazla yumurta gelişimi de fazla miktarda östrojen hormonu üretimine ve buna bağlı olarak yumurta kalitesinin bozulmasına neden olur. Bu nedenle çok az ilaç kullanılarak yumurtaların aşırı uyarılması engellenmiş olur.
  Tüpbebek tedavilerinde sağlıklı yumurta ve embriyo gelişimi olmayan hastalarda;
  Bu tedavi ile yumurtaların kadının kendi ürettiği hormonlar tarafından büyütülmesi sağlanarak daha kaliteli yumurta elde etmek amaçlanır.
  MİNİ-İVF tedavisinde kullanılan ilaçlar nelerdir?
  Tedavi adetin 3. Günü başlar ve ilaç olarak Clomiphene Citrate kullanılır. Clomiphene Citrate ağızdan alınan bir haptır. Yumurtalar belli bir ölçüye ulaştığında tedaviye düşük miktarda gonadotropin iğne eklenerek yumurta gelişiminin tamamlanması sağlanır. Clomiphnene Citrate sizin hipofiz bezinizden FSH hormonunun doğal olarak salınımını sağlarken aynı zamanda LH salınımını engelleyerek erken yumurtlamanın olmasına karşı koruyucudur. İlaç kullanımındaki bu küçük değişiklikle eski moda ve ucuz bir ilaç olan Clomiphene Citrate, tüp bebek için az sayıda fakat daha kaliteli yumurtaların gelişimini uyarıcı etki gösterir.
  Bu protokolün diğer bir avantajı hergün iğne kullanmayı gerektirmemesidir. Ancak GnRH agonistinin küçük bir enjeksiyonu ile LH salınımı ve ovulasyonu sağlanır. Bu daha doğal bir LH artışı sağlar. Aynı zamanda HCG'nin neden olduğu luteal faz defektlerini ekarte ederek aylar süren progesterone kullanımından hastaları korur.
  Mini IVF te toplanılan az sayıda yumurta elde edilen çok sayıda yumurtaya göre daha fazla özen ister. Bu yumurtalara zarar vermemek için artık embriyoloji laboratuvarında da farklı yöntemler uygulanmaktadır. Doğala en yakın tedavi için farklı bir takım gelişmeler laboratuvar yöntemlerine dahil edilmektedir.


   
Yumurta rezervi azalanlar okuyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Okuyun

  Okuyun

  ALİCENAPLIK, ADİL HÜKÜMDAR, KUDRETLİ KİŞİ VE ÇEVRE... Yazan: Okay Gönensin Molla Camî, iki konuda “alicenaplık” olduğunu söylüyor. Birisi şudur: Dostlarında, arkadaşlarında her lahza yüzlerce kusur görsen bile onları affetmelisin. İkincisi de şudur: Hiçbir zaman öyle bir şey yapmamalısın ki, sonunda özür dilemek zorunda kalasın. Alicenaplık, kardeşlerini mazur görmek demektir....
 2. Yumurta

  Yumurta

  rüyada yumurta toplamak ruyada toplamak rüyada görmek kümesten topladığını görmek Rüyada yumurta zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Ayrıca evliliği de işaret eder. Rüyada yumurta zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Ayrıca evliliği de işaret eder. Yumurtayla dolu bir yuva, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Yumurta yediğinizi gördüyseniz, aile içi gerginlikler oluşacağına işarettir....
 3. Türkiye'nin en büyük petrol rezervi

  Türkiye'nin en büyük petrol rezervi

  Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Türkiye'nin en büyük petrol rezervini Diyarbakır'da buldu. Diyarbakır'ın Taştan Köyü'nün 10 haneli Güzel mezrasında 1800 metrede bulunan 26 gravitelik ve tahmini 16 milyon varil ham petrolün Türkiye'nin en büyük rezervi olduğu belirlendi. Petrolün bulunduğu sahada incelemelerde bulunan TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, Güney Kırtepe sahasında...
 4. yumurta(=

  yumurta(=

  hemen hemen her sabah kahvaltımızda,soframıza konan bu yumurtalar bakın ne çilelerle geliyorlar o sofraya:haha: BAZEN ENDİŞE BAZEN ACI BAZEN SON YAKARIŞ BAZEN KADER YA HAYİNLİK(= SON VEDA=(
 5. Dhea Biosteron kullanıp yumurta rezervi artanlar varmı

  Dhea Biosteron kullanıp yumurta rezervi artanlar varmı

  Ben bir süredir yumurta rezervim az olduğu için doktorum bu ilacı verdi bana sadece 4 yumurtam olgunlaşıyor bu ilacı kullanıp yumurta rezervi artan oldu mu çok bebek istiyorum 3 yıldır bebek için uğraşıyoruz aşılama yaptık tutmadı tüp bebek mi yaptıracağım yoksa o da tutmazsa diye çok endişeliyim.

Sayfayı Paylaş