İyiyim canım çok şükür. Zaman çabuk geçiyor evet ama tedirginlik bitmiyor. Amin inşallah sizlere de nasip olsun canım. Mayıs ayında tedaviye başlamıştım 10 kilo aldım bu zamana kadar. Kontrollerimde ayda bir oluyor.
Şimdi 2 li tarama testinde yaştan dolayı risk çıkmıştı bende. Hatta dr nifty testini önermişti ama yaptırmadım ben. Bu hafta perinatolog randevum vardı. Bütün organlar ölçümler şükür iyi çıktı.
Sadece canımı sıkan ense kalınlığı 6,24 çıktı biraz kalınlaşmış 23. -24. Haftalardayım. Perinatolog da down sendromu testini yaptırabilirsin ne olur ne olmaz dedi. Şimdi onu araştırıyorum Sadece down sendromu testini yaptırmak için. Kafam allak bullak oldu.
Canim benim az kaldi bu sıkıntilarda gecicek insallahhh sağlicakla bebisini kucagina alicaksin

Yok canım o hiç olmadı sanırım yani protokol bekliyoruz demişti andrey bulgaristanla olması konusunda, ama sonuca varmamıştı. Ander hastanenin çalıştığını sorun sıkıntı olmadığını söyledi gelebilirseniz tedaviniz başlar kievde diyor ama oraya ulaşmak zaten mesele uçak yok otobüsle polonya üzeri gitmek gerekiyor polınya pasaport istiyor polınyadan sonta otobüsle saatler süren yolculukla gitmek geriyor büyük problem malesef. Kievdekş hastane çalışıyormuş ama öncelikleri taşıyıcı anne programıymış
Cok tesekkurler bilgi icin.Acaba bulgaristanda bu tarz islemler serbest mi bilginiz var mi.

Canim benim az kaldi bu sıkıntilarda gecicek insallahhh sağlicakla bebisini kucagina alicaksin
Canim gecen postta bilgilendirme icin cok tesekkurler.Benim ilkinde dönüş yolu da hopaya kadar cok zor gecti.Dagdan bir parca dusmus bir tir ezilmisti oyle olunca transfer sonrasi daglardan taslardan donmek zorunda kalmistim hopaya.Acaba tutmamasi ondan mi bilmiyorum.Bir de transferde hoca milattan kalma bir ultrason makinasina bak dedi 2 tane embiriyo koyuyoruz dedi ama ben 1 tane gordum gibi geldi.Neyden olmadi bilmiyorum ama tutmamasina sebep ariyorum. Sen gittin mi ikinci tedavine ne durumdasin.

Canim gecen postta bilgilendirme icin cok tesekkurler.Benim ilkinde dönüş yolu da hopaya kadar cok zor gecti.Dagdan bir parca dusmus bir tir ezilmisti oyle olunca transfer sonrasi daglardan taslardan donmek zorunda kalmistim hopaya.Acaba tutmamasi ondan mi bilmiyorum.Bir de transferde hoca milattan kalma bir ultrason makinasina bak dedi 2 tane embiriyo koyuyoruz dedi ama ben 1 tane gordum gibi geldi.Neyden olmadi bilmiyorum ama tutmamasina sebep ariyorum. Sen gittin mi ikinci tedavine ne durumdasin.
Iyiyim cok şükür yakinda gidicem az kaldi canim

Ben 2 li tarama testi yaptırdığımda yaştan dolayı risk çıkmıştı. Ultrason görüntüsü herşey normal çıktı. Detaylı ultrasonda da bütün organları normal çıktı. Sadece az bir şey ense kalınlığı çıktı. Hatta perinatolog haftasına göre aslında büyük bir fazlalık değil dedi.
Şimdi yaptırmasına yaptırayım da 6 aylık oldu. Allah korusun bir sıkıntı varsa ne yapacağım bu saatten sonra. Vicdanım kabul etmez açıkçası.
Canim icini karartma cok gerekli bi testse mecbur yaptiracaksin yaptirmazsan da kalan 3ay icin icini yiycek bu kez insalqlh yoktur bi sıkıntı

Ben 2 li tarama testi yaptırdığımda yaştan dolayı risk çıkmıştı. Ultrason görüntüsü herşey normal çıktı. Detaylı ultrasonda da bütün organları normal çıktı. Sadece az bir şey ense kalınlığı çıktı. Hatta perinatolog haftasına göre aslında büyük bir fazlalık değil dedi.
Şimdi yaptırmasına yaptırayım da 6 aylık oldu. Allah korusun bir sıkıntı varsa ne yapacağım bu saatten sonra. Vicdanım kabul etmez açıkçasıf
Perinatolog ileri test onerdi mi?baska bi perinatologdan fikir al istersen.
Kandan yapilan testler de garanti degil, amniyosentez ya da cvs daha kesin sonuc veriyor.
Kafani hic bulandirma, hayirlisiyla saglikla dogar oglan.
Ama tabi kalan 3 ay cok kfaya takarim diyorsan kesin sonuc alman lazim.
kalbini karartma, masallah geldi bugune kadar

Perinatolog ileri test onerdi mi?baska bi perinatologdan fikir al istersen.
Kandan yapilan testler de garanti degil, amniyosentez ya da cvs daha kesin sonuc veriyor.
Kafani hic bulandirma, hayirlisiyla saglikla dogar oglan.
Ama tabi kalan 3 ay cok kfaya takarim diyorsan kesin sonuc alman lazim.
kalbini karartma, masallah geldi bugune kadar
Amin canım inşallah. Perinatolog ensede çok az bir kalınlık gördü. Haftasına göre çok diyemem bu kalınlık için dedi.
Bu amniyosentez ve cvs aynı işlem değil mi. Bebekten sıvı alınıp yapılıyor sanırsam.

Amin canım inşallah. Perinatolog ensede çok az bir kalınlık gördü. Haftasına göre çok diyemem bu kalınlık için dedi.
Bu amniyosentez ve cvs aynı işlem değil mi. Bebekten sıvı alınıp yapılıyor sanırsam.
Tek fark, Amniyosentez işleminde iğne bebeğin kesesinin içine girmekte olup, CVS işleminde plasenta (eş) içindedir ve iğnenin bebeğe temas etme riski CVS'te yoktur. CVS ile tıpkı Amniyosentezde olduğu gibi bebeğe ait kromozom yapısı %99.9 güvenirlikle tespit olunur.

Gebeligin erken haftalarinda cvs yapilabiliyor , amniyo daha ileri haftada.isi iyi bilen doktor da yapilirsa islem risk olacagini sanmam.
Sen yaptirmak istiyor musun asil?
Her ne olursa olsun dogururum dersen ayri ama sonlandirmayi dusunururum dersen ayri.
Sizin karariniz onemi

Geri