Yumurtalık Enfeksiyonu ve Tedavisi

Yumurtalık Enfeksiyonu ve Tedavisi
Sevgili meleklerim; biz kadınlar yaratılış olarak hassas yapıya sahibizdir.Kimi zaman bu hassaslıklar hastalıkla birlikte bedenimize konaklar.Bizi kadın yapan organlarımızdan yumurtalıklarımız ile ilgili benim önemli gördüğüm bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. < Konu Resmi..> Yumurtalık Enfeksiyonu ve Tedavisi
Bu tür eneksiyonlarda, iltihaplı dokularda virüslerin yıkıma yol açmaması için bedenimiz kendini korumaya çalışır. Genellikle vajinadan yukarı doğru yayılan, öncelikle adet kanamalarının, kürtajın veya lohusalığın da oluşumunu kolaylaştırdığı enfeksiyonlardır bunlar. Genelde iltihaplı bir akıntıya benzer ağrılar eşlik eder. Bu duruma sıkça yüksek ateş ve nöbet titremesi de eklenir.

Arslanpençesi: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-4 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır. Atkuyruğu buğu kompresi: Şiddetli ağrılara karşı atkuyruğu buğu kompresleri uygulanabilir. İçinde su kaynayan bir tencerenin üstüne oturtulan süzgece iki avuç dolusu ince kıyılmış atkuyruğu koyulur. Buhar bitkileri ısıtır ve yumuşatır. İyice yumuşayan sıcak bitkiler bir tülbendin üstüne yayılır, tülbenden iki ucu üst üste kapatılarak bir kompres paketi oluşturulur. Bu kompres ağrılı bölgeye yatırılır ve sıcak bir bezle tespit edilir. Kompres sırasında hasta yatakta kalır ve kompres soğuyana kadar etkilemeye bırakılır.

YUMURTALIKLARIMDA İLTİHAPTAN ŞÜPHENİYORUM !!! hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Yumurtalığımda kistim var adetim 22 gün geçti yardım lütfen Yumurtalığımda kistim var adetim 22 gün geçti yardım lütfen
Benim sol yumurtaligimda kistim var bu yuzden hormonal dengelerim bozuldugu icin ilacla adet goruyorum. 3 ay olmayip 2 ay oluyorum. Gecen ayda ayni sorunu yasadim ve Tarlusal diye bir ilacla adet gordum. Adetimin uzerinden 22 gun gecti ve bugun...
Soru-Cevap 11
Yumurtalık kisti ve belirsiz ağrılar Yumurtalık kisti ve belirsiz ağrılar
Merhaba, 3 aydır regl görmüyorum. 2 hafta önce bir kadın Doğum hekimine gittiğim de yumurtalık kistin var denildi kötü huylu olmadığını söyledi. Yoğun çalıştığım için de tekrar hekime gidemedim maalesef:( fakat son zamanlarda alt karın bölgem çok...
Soru-Cevap 1
Yumurtalık kanseri nedenleri belirtileri ve tedavisi Yumurtalık kanseri nedenleri belirtileri ve tedavisi
Yumurtalık kanseri, yumurtalıktaki anormal hücrelerin kontrolden çoğalmaya başlaması ve bir tümör oluşturmasıdır. Tedavi edilmezse, tümör vücudun diğer bölgelerine yayılabilir. Bu, kadınlarda kanser ölümlerinin beşinci en yaygın...
Tüm Sağlık Konuları 0
Yumurtalıklarım da tembellik var hamile kalırmıyım Yumurtalıklarım da tembellik var hamile kalırmıyım
benim yumurtaliklarimda tembellik varmis 4 aydir tedavi görüyorum bu ay adetimin 3 gunu gittim sag overde 10 mm folükül dedi klomen ilacini kullanmami soyledi ve 11 gun sonra tekrar gel dedi.ben yumurta tembelligini nasil onlerim? birde ben 3...
Soru-Cevap 5
YUMURTALIKLARIMDA İLTİHAPTAN ŞÜPHENİYORUM !!! YUMURTALIKLARIMDA İLTİHAPTAN ŞÜPHENİYORUM !!!
merhabalar, son 2 haftadır belimde çok fena ağrı var, adetimden 3 gün önce başlayıp halen devam etmekte, sabah uyandığımda başlıyor akşama doğru biraz hafifliyor,sanki belim yerden çekliyor, ikiye bölünüyor gibi, konu hakkında bilgisi olan...
Soru-Cevap 11