yumurtlama dönemimi bulamıyorum

eliff58

Yeni Üye
Üye
yumurtlama dönemimi bulamıyorum
bu gün yani 10.06.18 de regli oldum. yumurtlama dönemimi hesaplıyamıyorum çünkü geçen ay kaçında regli oldugumu net olarak hatırlamıyorum ancak 10uyla 15i arası oldugundan eminim bu yüzden hangi günlerimin yumurtlama günüm oldugunu bilmiyorum kaç gün arayla oldugundan emin olmadıgım için kesin sonuç elde edemedim yumurtlama günümü hesaplama sayfaından hesapladıgımda 28 gün aralıklarla hesapladığımda 24.06.2018 çıkıyor 30gün aralıklarla hesapladığımda 26.06.2018 çıkıyor 35 gün arayla hespladığımda ise 01.07.2018 diye çıkıyo sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun..

bu gün yani 10.06.18 de regli oldum. yumurtlama dönemimi hesaplıyamıyorum çünkü geçen ay kaçında regli oldugumu net olarak hatırlamıyorum ancak 10uyla 15i arası oldugundan eminim bu yüzden hangi günlerimin yumurtlama günüm oldugunu bilmiyorum kaç gün arayla oldugundan emin olmadıgım için kesin sonuç elde edemedim yumurtlama günümü hesaplama sayfaından hesapladıgımda 28 gün aralıklarla hesapladığımda 24.06.2018 çıkıyor 30gün aralıklarla hesapladığımda 26.06.2018 çıkıyor 35 gün arayla hespladığımda ise 01.07.2018 diye çıkıyo sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun..

Yumurtlama tarihini hesaplamak için öncelikle adet düzenini kesinlikle bilmeniz gerekiyor. Yumurtlama dönemi bir sonra ki olacağınız regl tarihinden 14 gün öncesinden başlamaktadır.Örnek verecek olursam yumurtlama döneminden 14 gün sonra adet görmeniz gerekiyor. Yalnız burada şöyle bir ayrıntıyı belirtmek isterim ki her kadının adet tarihi düzeni birbirine uymayabiliyor. Bu yüzden yumurtlama dönemini hesap ederken bu ayrıntı mutlaka göz önün de bulundurulmalıdır.

Normal adet düzeni olan kişiler 28 günde bir regl olurlar. Eğer sizin adet düzeniniz bu şekilde ise yumurtlama tarihi birinci adet tarihinden 14 gün sonra başlar ve adet olana kadar geri kalan 14 gün boyunca da yumurtlama dönemi devam eder. Bu tarihin bitiminden sonra eğer herhangi bir gebelik söz konusu değil ise regl görmeniz gerekmektedir.

Kimi kadınlar 30 günde bir adet görürler buna göre yumurtlama tarihini hesap etmek için birinci adet tarihinden 16 gün sonra yumurtlama dönemi başlar ve yine bu dönem 14 gün boyunca devam eder.

Burada bilmeniz gereken husus yumurtlama dönemini birinci adetten sonrasına göre değil, ikinci adetin kanamasının başlamasından öncesine göre hesap ediyoruz. Bu sürede sabit 14 gündür. Bu süre bütün kadınlarda hep aynıdır. Gebe kalmak için bu 14 günlük süre çok müsait zamandır.

Merhaba, yumurtlama gününü kesin belirlemek ultrason dışında mümkün değil. Takvim yöntemi yaklaşık sonuç versede her zaman belli sürede yumurtlama gerçekleşmez. Yumurtlamanın gerçekleştiğini gösteren bazı belirtiler vardır. Sorunuza dair detaylı bilgiler için aşağıda yer alan linki ziyaret ediniz..

Yumurtladığımı nasıl anlarım ? Yumurtlama belirtileri nelerdir ?

Geri