Yumurtlama günü dışında hamile kalınırmı

  • Konbuyu başlatan Gaydirigubbak98
  • Başlangıç tarihi
Yumurtlama günü dışında hamile kalınırmı
Kızlar yumurtlama günü diye birşey varmış eşim daha önce iki kere adetimden iki gün önce korunmasız davrandı. Sorun olmayacağını düşünerek de dün bana sormadan yaptı yani ayin besiydi dün. Ben de önceki ayin 19unda adet görmüştüm. Hesaplamama göre 5i yumurtlama gününe denk geliyor ama bazı yerlerde tam bu günde bazı yerlerde de bu günden iki uç gün önce olursa gebelik oluşma ihtimalinin yüksek olduğu söyleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz ?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Yumurtlama gününü kesin olarak belirlemek zor. Öyle sandığınız gibi takvim yöntemi yada otomatik hesaplayıcılarla net olarak belirlenmez. Fakat yinede yaklaşık tarihler elde edilebilir. Ultaronla ovülasyon dönemi net olarak belirlenebilir. Bunun dışında ovülasyon kitleri kullanarak yumurtlama günü belirlenebilir. Düzensiz ovülasyon söz konusu olduğun dan her dönem gebe kalmak mümkündür. Ayrıca yumurtlama gününden bir kaç gün önce ilişkiye girmeniz halinde gebe kalma olasılığınız vardır. Bunun nedeni spermin rahimde 3-5 gün kadar yaşamasıdır. Bu nedenle korunmasız her ilişkinin gebe kalma açısından risk olacağını da belirtelim.. Adet döneminizde gecikme olursa test yaparsınız.
 
Z

zynnnpp

Forum Okuru
merhaba bende bu ovülasyon testini kullanıyorum ama hiç bir şekilde ikinci çizgiyi göremedim bu normal bişey mi? yoksa bende mi bir problem var? doktora gitmeli miyim?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ovülasyon testleri de hatalı sonuç verebiliyor . Açıkçası ultrason dışın da kesin olarak yumurtlama gününü belirlemek zor. Kaç yıllık evlisiniz ne zaman dan beri gebe kalmaya çalışıyorsunuz bilmiyorum. Uzun süredir gebe kalamıyorsanız bir kadın doğum uzmanına görünün..
 
Üst