1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Yunanistanın Turistik Yerleri nereler yazın

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Arkadaşlar biz Yunanistan'a gitmek istiyoruz daha doğrusu şuan gitmeyi düşünüyoruz peki insan Yunanistan'a giderse nereleri görmeli? Yunanistanın Turistik Yerleri nereler biliyorsanız öneride bulunur musunuz :)

   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Yunanistanın Turistik Gezilecek Yerleri

  Yunanistanın Turistik Yerleri Nerelerdir

  Yunanistan tipik bir Akdeniz ülkesidir. Yazları sıcak, kışları ise güney kısımlarda ılık, kuzey kesimlerinde ise soğuk geçmektedir. Özellikle Atina’da yazları çok sıcak geçmektedir, ancak geceleri hava soğumaktadır. Kasım ve Mart aylarında ise ülkede şiddetli yağışlar görülmektedir.

  Tıpkı güzel ülkemiz Türkiye’nin Anadolu toprakları gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Yunanistan’ın başkenti Atina’daki ünlü Acropol, Hadriyanu kapısı, Stadyum, Zeus Tapınağı gibi tarihi yerler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Pire Limanı ve Parlamento Binası görülmeye değebilecek yapılardır.


  Bizim için ayrı bir yeri olan Yunan kenti Selanik. Selanik turunda ilk gezilmesi gereken yer şuanda müze olarak kullanılan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evdir. Daha sonra Aya Dimitri Kilisesi, Televizyon Kulesi, Kordun boyu, Beyaz Kule Selanik’te gezebileceğiniz diğer alternatifler arasında yer alır.

  Olimpos dağlarının oralardan geçecek olursanız, masal diyarlarına dallamamaya özen gösteriniz. Sevimli kıyı kenti olan Kavala. Kavala da Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evini ve imarethanesini gezmelisiniz ve güzel bir balık ziyafeti çekmelisiniz. Kavala kurabiyesine de bakmanızda yarar var.

  Yunanistanın Turistik Yerleri

  Orfeos Caddesi

  Rodos Adası

  Selanik Kavala

  Amorgos Adası
   
Yunanistanın Turistik Yerleri nereler yazın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Konyadaki Turistik Yerler

  Konyadaki Turistik Yerler

  konyanın turistik yerleri konya tarihi yerleri konyanın tarihi ve turistik konya MÜZELER MEVLANA MÜZESİ Bu gün müze olarak kullanılmakta olan Mevlana Dergahının yeri, Selçuklu Sarayının gül bahçesi iken bahçe, Sultan Alaadin Keykubat tarafından Mevlana'nın babası Sultanü'l Ulema Bahaeddin Veled'e hediye edilmiştir. Sultanü'l Ulema 12 ocak 1231 yılında vefat edince türbedeki bugünkü yerine...
 2. Antalya'nın Turistik Yerleri

  Antalya'nın Turistik Yerleri

  antalyanın beldeleri antalyanın turistik yerleri antalya turistik yerleri antalya yerler haritası nın kültürel Antalya ve çevresinde birçok antik şehir yer alır. Antalya yolu üzerindeki Aspendos, Perge ve Side bunlardan bazılarıdır. Bu tarihi yerlerden başka Antalya sahil ve plajlarıyla da bilinir. Konyaaltı, Karpuz kaldıran ve Lara sahilleri ünlü. Antalya ayrıca şelaleler şehri olarak da ün...
 3. Çin'in Turistik Yerleri

  Çin'in Turistik Yerleri

  çinin turistik yerleri çinin gezilecek yerleri çin turistik yerleri ile ilgili bilgiler burada melekler. ünyanın en kalabalık şehri olarak nam salan Çin bugün ku makalemizin konusu melekler :) Uzaydan dahi görülen Çin Seddi ile meşhur olan Çin'in turistik yerleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Olur da birgün yolunuz düşerse Çin yemekleri denemeyi de ihmal etmeyin diyoruz ve Çin'in...
 4. Arjantinin Turistik Yerleri nereler biliyor musunuz

  Arjantinin Turistik Yerleri nereler biliyor musunuz

  Arjantine gidecek olan kişiye Arjantinin gidilecek yerleri neresi diye Arjantinin Turistik Yerlerinden nereleri önerir siniz? Lütfen bilginiz var ise Arjantinin Turistik Yerlerini paylaşın.
 5. Hırvatistanın turistik bölgeleri nereler?

  Hırvatistanın turistik bölgeleri nereler?

  Eşim işi dolayısıyla Hırvatistana gidecek.Beni de götürmek istiyor ama ben kararsızım.Sıkılırım gibime geliyor. Acaba diyorum turistik yerleri varmı, varsa nasıl bi,r yer bu Hırvatistan?Bilgi verirmisiniz?

Sayfayı Paylaş