1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yurdaer Okur kimdir

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  yurdaer okur kimdir yurdaer okur evlendi yırdaer okur kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri  Başarılı oyuncu Yurdaer Okur hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burada Melek'ler.

  [​IMG]


  29.10.1974 Rize Doğumlu Olan "Yurdaer Okur", Bafra Süper Lisesi'ni Bitirdikten Sonra
  Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümüne Girdi.
  3 Sene Bu Okulda Okuduktan Sonra İşletmenin Ona Göre Olmadığını Anladı Ve 1994 Senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü Kazandı.
  Daha Sonra M.S.Ü Devlet Konservatuar'ında Yüksek Lisans Yaptı. 1999'da Genco Erkal İle Tanışan Okur, Yalınayak Sokrates'te Oynadı.
  Ardından İstanbul Devlet Tiyatrosu'na Girdi Ve 'Leenane'nin Güzellik Kraliçesi', 'Ben Ruhi Bey Nasılım', Benerci Kendini Niçin Öldürdü'de Rol Aldı. Kadrolu Olarak 2002 de Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'na Giren Yurdaer Okur, Orada 'Hortlak', 'Dünyanın Ortasında Bir Yer', 'Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'da Oynadı.
  Çocuk Oyunu Yönetti. Diyarbakırlı Gençlere Drama Dersleri Verdi.Tiyatro Dışında Sinema İle de İlgilenen Okur 2002'de Sır Çocukları'nda Küçük Bir Rol Aldı. 2004 Yılında Fransa-Türkiye Ortak Yapımı Olan Estelle Gérard'ın 'chemins d'O/Güneşin Doğuşu Filminde Rol Aldı.

  Kısa Metraj Bir Film Olan Chemins d'O, Fransa, Hollanda, Japonya'da Festivallere Katıldı. Sinema Oyunculuğunu Bu Filmde Keşfeden Ve Çok Seven Yurdaer Okur 2006'da Korku-Gerilim Türündeki Gen Filminde Oynadı.
  Bunların Yanı Sıra Bir Çok Reklam Ve Televizyon Dizisinde Yer Aldı.
  Son Olarak, İki Sezondur Devam Eden "Köprü" Dizisinde, Mühendis Tekin Rolüyle Karşımıza Çıkıyor Yurdaer Okur.

  Sinema:

  - GEN
  - Chemins d'O
  - Sır Çocukları


  Tiyatro:

  - Beş Yıl Geçince (Federico Garcìa Lorca)
  - Leenane'in Güzellik Kraliçesi
  - Ben Ruhi Bey Nasılım
  - Benerci Kendini Niçin Öldürdü
  - Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz
  - Dünyanın Ortasında Bir Yer
  - Ketçaplı Spagetti
  - Hortlak
  - Yalınayak Sokrates

  Dizi:

  - Ferhunde Hanımlar
  - Dadı
  - Tatlı Hayat
  - Üzgünüm Leyla
  - Çifte Bela
  - Belalı Baldız
  - Evdeki Yabancı
  - Aşk Oyunu
  - Kabuslar Evi
  - Köprü

  Reklamlar:

  - Opet - Akbank
   
Yurdaer Okur kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. okurken kopacaksınız

  okurken kopacaksınız

  Hayata dair sıkça sorulmayan sorular... (Çalışmadığımız yerden) Herhangi bir vapur kaptanı martılara simit atmış mıdır? Dil bilimine “filoloji” deniyorsa, fil bilimine de “diloloji” mi dememiz gerekir? Resmi Gazete’de arka sayfa güzeli olsa güzel olmaz mı? Dikine çizgili bokser giysem şeyimi uzun gösterir mi? Biz Türkler Milli Piyango listesinde büyük ikramiyeye baktıktan hemen sonra...
 2. çocuğunuza kitap okurken

  çocuğunuza kitap okurken

  Çocuğunuza kitap okumaya başlamak için beklemeniz gereken herhangi bir yaş yok! Bebekler bile kitaptaki resimlere bakabilir, okuduğunuz kelimelerdeki ritmi, kafiyeleri işitebilir ve sizin çıkardığınız sesleri taklit etmeye çalışabilirler. Çocuklara yüksek sesle kitap okumak onların zihinsel ve dil becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur, okumayı öğrenmeye hazırlar, okul...
 3. Ahmet Okur kimdir

  Ahmet Okur kimdir

  ahmet okur kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler ve merak edilen herşey burada arkadaşlar. Başarılı yönetmen Ahmet Okur ve hayatı hakkında ki özet bilgiler bu yazımızda yer almaktadır Melek'ler. 1971 yılında Kahramanmaraş'ta doğan Ahmet Okur Marmara Üniversitesi iletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Meslek hayatına kısa belgeseller çekerek başlayan Ahmet...
 4. Karadayı Dizisi Savcı Turgut (Yurdaer Okur) Kimdir?

  Karadayı Dizisi Savcı Turgut (Yurdaer Okur) Kimdir?

  Bu konu Karadayı dizi oyuncusu Turgut savcı hakkında bilgilere yer vermektedir. Karadayı dizisinin en önemli karakterlerinden biri olan dizi de mesleğini kötü bir şekilde kullanan Savcı Turgut Akın hakkında bilgiler sizlerle... Dizi de mesleğini kullanarak birçok suça iştarek eden ve hatta katil bile olan savcı Turgut, hakime Feride ye de karşı duygular beslerken, çıkarları uğruna kötülük...

Sayfayı Paylaş