Yüregim kerbala ...

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yüregim kerbala ...
Gözlerim kan revan ..

Secdem yaslı ... dualarim buruk ...

Özlüyorum seni Ey reyhan kokulu Hasan ... Özlüyorum seni ey Reyhan kokulu Hüseyin özlüyorum ...

Ve simdi Seni daha iyi anlıyorum ... Nasilda acele etmistin Firak'ini bitirmek icin .. Nasılda gözlerinin ici gülüyordu Dede'ne O güzeller Güzeline kavusacagin icin ...

Ve Anne'lerin en güzeline ve babalarin en sefkatlisine ve en kuddretlisine kavusacagin icin nasilda mutluydun ...

Zeynel abidi'ne hadi gidiyoruz dediginde O güzel evlad'in bir sessi vardi ki cihan hayran kaldi ...

Toplarlanin ey medine Resul torunu helallik isteyecek ... Yolumuz uzun .. sevdamiz buyuk toplanın ey medine ... Resul torunu Sehadet'e cikiyor .. Sehadett'ine gidiyor ..Dede'sine gidiyor ...

Gül kokulu annesine gidiyor ..

O Büyük İmam babasina gidiyor ...

Nasipsiz insanlarin diyarina nasibini almaya gidiyor ... Toplanin ey medine bu gun en mutlu günümüz dür ...

İlk O cengaver ... Adalettin babasi Hz.Ömerin evladi sokuldu yanina Gitme dedi yaşlı gözleriyle sana gitme O nasipsiz İnsanlara güven olmaz ...

Kufe halkına gitme diyordu ...

SOnra butun medine toplandi Gitme ey Hüseyin Bizi öksüz koyma ... Gitme Reyhan kokulu Resul torunumuz gitme .. Ne olur gitme ..

Gidecegim diyordun Bana ihtiyaclari var Mektublarini okudum .. Resul torunu bizi yalnız bıraktı demesinler ... Ve Resul torunu Korktu gelemedi demesinler dedin Gidecegim Kufe'ye ...

Resul torunu kactı demesinler O nasipsiz insanlar ...

Hz.Osmani sehid eden ... Baba'na kiyan O Kufe halkina gidecegim diyordun ve gittin ey güzeller güzellinin reyhani ...

Öyle bir gittin ki Yüregimizi kerbalaya cevirdin ..:Öksüz koydun bizi ey Hüseyin Öksüz koydun ...

70 Kisi cikmistiniz yolla ... Yaslısı genci pesine geliyordu sehid olacaklarini bile bile ...

ve sen en öndeydin Ve sen kervanın basiydin EY hasan yüreklerimizin atesiydin,sevdasiydin ey hüseyin ...

Simdi agzima götürdügüm o bardak dolusu su'da seni özlüyorum ey Hüseyin ...

Firat'tan,dicle'den yahudiler su icerken seni sussuz birakan O nasipsiz insanlara inad seni düsünüyorum O bir su damlasinda ...

Ve 6000 bin kisi cevirdi etrafini .... Ya biad dediler yada ölüm ...

Birakın dedin Kufe'ye gidecegim beni bekliyorlar Ben resul torunuyum,ben güllerin en güzelinin reyhan kokulu gülüyüm ... Birakmadilar ey hüseyin ya biad dediler , yada ölüm ...

Geri döneyim dedin Hayir dediler ... Birakın o zaman Cocuklar ve yaslılar gitsin beni alın diyordun ...

Hayır diyorlardi ey Reyhan kokulum hayır diyorlardi .. Ya biad ya ölüm diyorlardi ...

Hangi tarafa yönelsen kacıyorlardı senden ey hüseyin ... 6000 bin kisilik ordu Senin önünde duramiyordu ey Hüseyin Korkuyorlardi senden Kacıyorlardı pesi sira üstlerine gittiginde ...

Yüregim simdi kerbala oldu Ey Hüseyin ...

ictigimiz sular bogazlarimiza dizildi ve Gözlerimize kederler yerlesti ...

Tutuldu dilim .. tutuldu gözlerimin feri ...

Yüregim sus pus oldu ey hüseyin .. sus pus oldu Ümmett ... sus pus oldu Yedi cihan sen şehid düşerken ...

Geri