1. AYTASI

  AYTASI Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  532
  Beğenilen Mesajlar:
  31
  Ödül Puanları:
  28

  Yüreğime düştüğün o sonbahar

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

  Yüreğime düştüğün o sonbahar
  < Konu Resmi..>  Yüreğime düştüğün o sonbahar ikindisinden beri aklım hep hayalinle ayazlarda. "Üşüyor ellerim "dediğinde yanında yoksam bilki ellerim kayıp ayazlarımda.

  Kırık bir veda döküldü gözlerimden ayak uçlarıma. Başımı döndüren yüreğini yüreğime niyet tutarken göz yaşlarımı ardından kaybettim. Hükümsüzdür sadece yüreğine..Kırık bir veda..


  Belki dostane belki de ölümüne sevdalı bir masalın kahramanıyım. Toprağıma kaybettiğim yaşlarımın ömründeyim. Musallamı sorarsalar bilinsin adımı unuttum..
  Mazi gözlerimden bulut misali yağarken; sisli bir sabahın ilk mahmurluğuna çalıyor yarınım. Gecenin koynundan düşen bir meçhulüm. Bana bir ad var mı?

  Alyazmalım, gönülsazım, yanık türküm..

  Yüreğime düştüğün o sonbahar ikindisinden beri aklım hep hayalinle ayazlarda. "Üşüyor ellerim "dediğinde yanında yoksam bilki ellerim kayıp ayazlarımda.

  İlkbahardan kalma en sevdiğin papatyalar var sol yanımda. Sesin hala kulaklarımda; "Gelecek baharda sözüm olsun sana papatyalardan taç yapacağım"..

  Alyazmalım, gönülsazım, yanık türküm..Gelmiyor bahar..Baharlar uzak.. Baharımsın ama yoksun..Papatyalarım soluk..

  Biliyor musun sana susmalarımın adını koyamadım. Yüreğime damlayan sızıyı duydum ama adını koyamadım. Bana bir ad var mı?

  Ne çok birikmişim var gizimde. Sarhoş ellerimi daldırdığım umutlarımı tek tek kaldırıyorum ömür defterimden. Kırık bir vedanın ardı sıra yanık bir türkü tutturmuşum, sol yanımdan sızlayan bir yaranın izine..

  Yazan ben söyleyen yine ben.Duymazsın ki bilesin..

  Bir garip aşık dediler yüreğimin kör kuyularına

  En kuytularda saklım adını görmediler sevdama

  Mehtaplı gecenin en koyu aydınlığı dediler

  Çöllerde bulunan serabın kum taneleri dediler

  Kaybolan yıldızın çobanı dediler

  Bilmediler yüreğine yüreğimi

  Ömrüne ömrümü bildiğimi..

  Seni gördüya gözlerim, ah gözlerin ah, benim çeyizim..Gözlerin derdimin merhemi yüreğimin sihirli sözü ela gözlerin..

  Gönülzenginim, ömür nazarım, sevdam..

  Yağmur yağıyor zamanın ipine astığım sabahlarımı gecelere sallıyorum. Sen yine yoksun ve ben senin yoksulunum. Her güne bildiğim nefesimi ömrüne vermekteyim..

  Ömrüme biçilen yazıma razıyım..Gel desem biliyorum ama dilime vurulan kilidin ucu kırık, kelimelerim ömür boyu muhabbet. Gardiyanımın gözleri kör..

  Bir çiçek olsam hep yanında kalsam. Beklediğin çiçeğin.. Hani her daim söylediğin; "Ben ömrümde hiç çiçek almadım" dediğin, işte o çiçek olsam. Bir gül, bir karanfil, bir menekşe..

  Yüreğime düşen çocuksun, içimde kıpır kıpır büyüyen.. Bugün acaba hangi yaramazlığı anlatacak diye beklediğim içimdeki bensin.

  Sevdam, aşkıma nefes bildiğim, ömür kuşum..

  Ellerime değen yüreğini kıskanırım gözlerinin değdiği nazarlardan. Gamzene vurulduğum tebessümünden gözlerimi, ben seni benden kıskanırım..

  Varsın mecnun desinler yüreğimin atışına.Ömrüne yağan yarınıma bugünsüz desinler. Bilmesinler seni benim ellerimde.. Ben seni sensiz yaşıyorum buralarda..

  Dostum, ömrüm, karanlık ışığım, canım..

  Seni seviyorum ömrüme mühürlüm..Varsın yanık sevdalara değmesin adımız benim masalım sensin..

  Kırık bir veda; masalımın sonu.. Bir yürek naaşı var, adım yok... (alinti)   
Yüreğime düştüğün o sonbahar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yürek

  Yürek

  Bakınız; Kalp.Kişi yüreği elinde tutuyorsa mevki sahibi olur.Rüyada kalp görmek birçok iyi huylara yorumlanir. Rüyada kalbinde bir korku hissettigini duymak, hak yolunda yürüyüp kimsenin malina, irzina, namusuna göz dikmeyen dürüst ve dindar bir adamla tabir olunur. Kalp vücudun hayat merkezi oldugu kadar, duygu ve his bakimindan en hassas noktasidir, iyilik, açiklik ve sirlarin korundugu ve...
 2. Yüreğimden

  Yüreğimden

  Sensizlikte, kah geceler üzerime yürüdü, kah ayazlar zorladı kapılarımı.. Ama her zorlukta gözlerine sığındım, her solukta ismini haykırdım.Yalnızlığınla savaştım durdum.Belki de en gururlu savaştı benimkisi. Silahım yoktu; Sadece seni seven yüreğimdi savaşan. Kazanan hep hasretin olsa da ben seni " sensizlikte " bile yaşatandım.. Rüzgarlarla savruldum karanlıklara, düştüm...
 3. Sonbahar yapraklarına özendi yüreğim

  Sonbahar yapraklarına özendi yüreğim

  Arkanı dön yoksa gidemeyeceğim.Yoksa günahına girecek tüm kelimelerim.Arkanı dön,alnındaki apak güneşi kirleterek gitmeyeceğim.Ucu kırık kalemlerle yazdığım veda sözlerini sana söylemeyeceğim.Arkanı dön.. Yoksa ölene kadar ellerime sevdiğin gülleri dikeceğim.. " Sonbahar yapraklarına özendi yüreğim.Sararmış solgun bedenim kayboldu çöpçülerin nasırlı ellerindeki kirler arasında.Yağmur...
 4. Çünkü artık o yıkıp geçtiğin yürek bir başkasına ait !

  Çünkü artık o yıkıp geçtiğin yürek bir başkasına ait !

  bugün seni anmak istedi canım o artık başkasının Bugün seni anmak istedi canım…O sitem dolu şarkıları dinlemek istedim…Seninle hiç bir alakam olmadığını bile bile seni özlemek istedim…Belkide aylarca gözümden akmak bilmeyen yaşlar aksın istedim…Dedim ya bugün yine sev istedim… Seni sevmediğimi bile bile…Yeni bir başlangıç yaptığımı unutarakYada senin beni hiçbir zaman adam gibi sevmeyeceğini...

Sayfayı Paylaş