1. AYTASI

  AYTASI Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  532
  Beğenilen Mesajlar:
  31
  Ödül Puanları:
  28

  YüReğime üÇ Kez DoKun..

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

  YüReğime üÇ Kez DoKun..
  Evet anlamlı olmalıydı her geçen günün bize kalan hatıraları. Yanyana gelmeyi çok isteyen iki yürektik seninle. Kimler bıçaklamadı ki sevdamızı yüreğimizin tam orta yerinden. Yüreksiz kimlikleriyle. Kıskançlığı bu dünyanın hangi bilinmez çöplüğüne atmalıhangi tutulmaz buluta asmalı bilmem. Bu kadar mı kıskanır insan yürekten sevdiğini. Sevdiği için bu kadar mı uykusuz kalır gecelerce.
  YüReğime üÇ Kez DoKun..
  Evet hepsi bu kadar değildi elbet. Daha fazlasıydı aşk zamanın kırık yelkovanları arasında. Yüreği elinde bir çocuktu ruhum sana. Kırmızı güllerin anlamını sende bulan. Ve her gelen gecenin sabahında fırtınalı denizlerine fırlatılan.

  Şimdi dar bir koridoru tırnaklıyor düşlerim. Bir başında bendiğer ucunda sen varsın. Ben hep buradayımsen hep oradasın. Bu rüzgarı bir köşesinde oturduğun odamın kırılmış penceresinden çekiyorum saçlarına. Dayanamıyorum. Cam kırıkları içinde sana şiirler okuyorum. Gri renkli akşamlara dek sana yağmurdan kaçanlara inat ıslanıyorum.

  Yolları hep ağzına aldığında mutlaka bir gidişin hüznünü yaşıyorum. Boşluğumda karanlık zamanların isyanı patlıyor. Ben zambak vadisinden hayatımda geçmedim. Ne var ne yok bütün bildiğimyüreğimin gül bahçelerinde ayakizlerin tozlanıyor.

  İyi bir ölüm olmalı bu uzaklık hani şöyle ulaşılamadıkça sonsuza dek acılar çektirecek cinsten.Kitaplar arasına dalıpta aşklarını çaldığım şairler pazarında eşine benzerine rastlanmayacak türden.

  Daha çok senin olacağım dediğim saatler parçalanıyor içimde. Hani ellerimden tutupta tırnaklanmadık bir yerinde bu aşkın hiç mevsim kaldırmayacakmış gibi suskunluğuna düşen yalnızlık sevişmelerine bırakıyor beni sendeki aşkım.

  Kimse duymasın kimse bilmesin oldumu diyen dudaklarımızın dişlerimiz arasında gidip gelen sıcaklığı gibi.Gözlerin üzerine göz kapaklarımın kapanması ve fırtınaya yakalanmış geminin kamarasında aşkın günlüğünü yeniden yazar gibi.

  Herşey akıp gidermişbildikçe sahnedeki oyunun sonunuherşey bitermiş öylemi.?

  Aklıma takılan her suskunluktauzaklara gitmeliyiz seninle. Bilinmeyen uzaklara. Geniş kanatlı kuşların şeffaf bakışlarından tutunarak bulutlara. Uzaklara gitmeliyiz seninleçok uzaklara.

  Ve kalmalıyız sen bir yerdeben bir yerde. Unutulan bir doğum günü ertesinde. Ne anlatsa yürek nasıl yalvarsa diye düşünmenin acizliğinde. Anlıyorum yere bastığımı düşündürdüğün gün gözlerinin yokuşuna sürülen bir bekleyiş benimkisi. Unutmak iş değil elbet jöleli saçlarının masalara düşen gölgesinde duruyorum.
  Mum ışığında kırmızı oluyorum...

  Ve iç çekiyorum nedense dönüp yüzümü kendime.Aynaları kırıyorum yüzümden öte geçmesin diye kimse.Görmesingörünmesin kendi gözlerim kendine diye.
  Denizlerinin yosun kokusuna sarınan sahillerinin yalnızlığına bırakıyorum ellerinden kendimi.Yağmur başlıyor uzakları infaz edecekken.Sen geliyorsun ayaklarımın altında yapraklar öpüşüyor dudaklarıma kumlar yapışıyor oysa sen olman gerekirdi kumların yerine.Sen öpmeliydin beni yağmurların şerefine.
  Bunu sende biliyorsun.

  Bana aşk'a ait ne varsa okutuyor geceler. Gözlerimi ağrıtan bir ekranın arkasına saklanıyorum senden. Keman çalıyorumkitap okuyorumşiirler yazıyorum sana. Dedim yakrallar vadisi burasıben ancak kralları öldürüyorum. Beni görebildiğin kadar yaşıyorsun biliyorum. Beni göremediğin kadar seviyorsun. Ağlamak yok değilmi şimdive çekip gitmek satır aralarında zamanı eriten bir dünyanınelde kalan yokluğuna.
  Yaşanılan günleri unutmak kolay mı sanırsın. Bunu bana değil kendi yüreğine sor.
  Hüznün kabaran dalgaları ile boğuşmak ve denizfeneri sevişmelerinde gemilere ıslık çalmak kadartaş duvarlara yaslanıp yalnızlık olmak. Benim gibi yazgıyı parçalayıp ruhunda yalnızlık kalırsın.Herşeye rağmen herşey güzelanlıyorum
  Bu uzaklık beni öldürecek biliyorum.
  Sende biliyormusun.?
  Biliyorsan yüreğime
  Sadece üç kez dokun.
  alinti   
  _EvAnEsCeNcE_ bunu beğendi.
YüReğime üÇ Kez DoKun.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yürekten Dokunsam KIZARMISIN.

  Yürekten Dokunsam KIZARMISIN.

  Caddelerde sisli, puslu bir kış ikindisi. Ağaçlarda salkım salkım eski zamanlardan kalma anılar... Yapraklarda yere düşmeye hazırlanan yağmur damlaları... Bir yaprak kıpırdıyor işte, gümüşi bir damla usulca yere düşüyor. Sen sanki, yaprakların arasından bana müzipçe gülüyorsun. Beni her zaman şaşırtırsın zaten. Beni her zaman güldürmeyi bilirsin. Farkına bile varmadan bir şarkı dökülüyor...
 2. Sigorta devi AIG bu kez de üçe bölünüyor

  Sigorta devi AIG bu kez de üçe bölünüyor

  ABD hükümetinden bugüne kadar 150 milyar dolar kaynaksağlayan AIG’nin ayakta kalabilmesi için şimdi de en az üçe bölünmesi gerektiği ortaya atıldı Sigorta devi AIG’nin en az üçe bölünerek faaliyetlerini sürdürebileceği belirtiliyor. AIG ile hükümet yetkilileri arasında görüşmelerin sürdüğü ve sigorta devinin devlet tarafından kontrol edilen en az üç parçaya ayrılarak faaliyetlerini...
 3. Meryem Uzerli'nin Doğumundan Sonra Can Ateş İlk Kez Konuştu!

  Meryem Uzerli'nin Doğumundan Sonra Can Ateş İlk Kez Konuştu!

  can ateş kimdir, meryem uzerlinin kızı, meryem uzerli doğum yaptı Muhteşem Yüzyıl dizisinden tükenmişlik sendoromu iddiaları ile olaylı bir şekil de ayrılan ve hemen ardından hamilelik şoku yaşayan Meryem Uzerli, hamilelik esnasın da sevgilisi Can Ateş ile ayrılık yaşayarak şok üzerine şok yaşamıştı. Birkaç gün önce kızını dünyaya getirerek doğum yapan Meryem Uzerli'nin ayrıldığı sevgilisi ve...
 4. Doğum kontrol hapını 1 kez yutmayı unuttum ne yapmalıyım?

  Doğum kontrol hapını 1 kez yutmayı unuttum ne yapmalıyım?

  doğum kontrol hapını yutmayı 1 kez unutmak,doğum kontrol hapını yutmayı 2 kez unutmak,doğum kontrol hapını yutmayı unuttum,doğum kontrol hapını içmeyi unuttum,doğum kontrol hapı kullanımı hakkında bilgiler Doğum kontrol hapını kullanan birçok kadının başına gelen bu durum hakkında sizin için uzmanlara danıştık. Her ne kadar bu bilgilerin size yardımcı olacağını umsak da unutmamalısınız ki...

Sayfayı Paylaş