Etiketler:
 1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Yüreklere kazınmış aşk-Kuzey & Güney

  Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  aşka yüreklere şarkısı
  İşte sizlere duygu doluu ve özel bir hikaye...Kuzey ve güneyin hikayesi...Buyrunuz meleklerim

  YÜREGE KAZINMIŞ AŞK
  Hayat ne kadar garip şimdi size anlatacagım olay tamamen hayal ürünü gibi de gözükse içinde bazı arkadaşlardan izler var..
  olay bir kücük mahallede oturan kuzey adlı delikanlının güney'e karşı yaşadıgı derin ve devasa bir aşkı anlatıyor
  Kuzey 1985 istanbul dogumlu üniversite bitirmiş ve kariyerini kovalayanmütevazicekingen ve asi bir genctir.Güney ise 1986 ankara dogumlu akıllı yırtıcı ve calışkan bir genc kızdır.
  Kuzey senelerdir kendisini sevecek ve anlıyacak birini aramakta ve bu şahıs karşısına cıkana dek kimseye gönül vermemektedir.Güney ise yaşamış oldugu birkaç kötü deneyimden sonra artık kalbini kimseye acmayacak ve mantıgını yakalayacak insanı beklemektedir.Aslında birbirlerine pek uzak olmayan bu gencler Kuzey mahallenin başındaGüney ise mahallenin sonunda oturmaktadır.
  Halbuki bekledikleri aşklar denizlerin ötesinden gelen bir yelkenlide aramaktansa elini uzatınca yakalayabilecegi bir sevgiyi görememekte. Yagan her yağmurda çıkacak fırtınanın onlara dogru amansızca gelen yelkenlinin dalgalara boyun egip dibi boyladı haberinin gelmesinden korkarak yaşamak. Belkide bu olayı ilginc kılan bu olsa gerek gözlerinin ve ayaklarının halen karaya bastıgı yerde aramaktansa daha göremediigi acık denizlerde ayaklarının karada olmadıgı hayali eşini beklemek.

  Kuzey işleri yüzünden uzun süredir görmedigi Güney'i bir ortak gece dügününde görür. -selam nasılsın Güney
  iyiyim sen nasılsın Küzey
  -seni uzun zamandır görmüyordum meger bu güzel güne nasipmiş
  -evet senide görmek gercekten hoş ve güzel Kuzey

  Bu kısa konuşmadan sonra iki genc sanki ayarlanmışcasına karşılıklı masalara oturdular.
  Kuzeyin keskin bakışlarından kaçmak istemeyen Güney baktıkca daha derinlere ve daha uzaklara daldı.sanki senelerdir aynı mahallede oturmamış ve hiç görüşmemiş iki insan gibi yüreklerinde hafif bir kıpraşım oldu.Kuzey birşey bekler gibi Güney'e keskin bakışlarını atarken sahneden belkedigi slov müzik caldi.Kuzey cesaretini toplayarak masadan kalktı ve Güneyin gözlerinin bebeginde kendini görene kadar egildi
  -Bana hayatımın en şanslı erkegi ödülün benimle dansa kalkarak verebilirsiniz
  -Tabiki sizde beni dansa kadırarak hayatta en şanslı erkekle dans etme zevkini verebilirsiniz.
  -bundan şüphniz olmasın
  -hadi o zaman görelim
  Kuzey artık kuş olup ucmuştu.O kadar cekingen davranıyor o kadar utanıyordu ki bir yandan da Güney'in gözlerine bakarak kabindeki zindanlara kendini esir ettiginin farkında olmadan o gece orda esir kaldı.Birbirlerini hiç tanımayan ve ilkkez karşılaşan bir cift gibi ama bulutların üstünde bir kugu gibi süzülüyor.Kuzey bunun hiç bitmemesi için temennilerde bulunurken birden müzik kesildi. Güney bitti dedi Kuzey halen bu ortamın havasını soluyarak kendinden gecmiş bir şekilde Güney'e
  -umarım size vaddettigim zevki tattırmışımdır
  -evet
  -evet?
  -evet bir daha hayatım boyunca yaşayamayacagım bir dans ettim sizinle
  -hayat bunun tekrarı için kısa da olabilir.Fakat cok uzakta olabilir.
  -bilmiyorum
  Kuzey o gün yaşadıkları eve gidip yastıga kafasını koydugunda hayatı boyunca böle bir duygu yaşamadıgını be vücüdunun bir tüy gibi hafif oldugunu gördü.Güney ise yaşam cok kısa mantıgım derken kalbime birini mahkum ettim ve bununla ne yapıcagımı bilmiyorum dercesine ellerini kalbine bastırarak gözlerinden ellerine iki damla yaş geldi.
  Kuzey daha fazla beklemeden Güney'i bulur ve şöle der;
  BİR IŞIKTI YILLARDIR ARADIGIM BİR CİFT GÖZDÜ BAKMAYA DOYAMADIGIM BİR ELDİ SICAKLIGINI HİSSETTİGİMDE KENDİMİ ANLATABİLECEGİM VE BU SENDİN YILLARDIR ARAYIPTA BULAMADIGIM NE OLUR BENİ SENSİZ SENİ BENSİZ BIRAKMA DUMAN GÖZLÜM
  Güney'in cevabı ;
  YILLARDIR HEP ACI CEKTİM KALBİMİ VERMEYECEGİM DİYE KİMSEYE MANTIGIMLA SEVECEGİMHALBUKİ SEN BANA ÖYLE BİR BAKTIN Kİ BİR VOLKAN PATLADI YÜREGİMİN EN VERİMLİ OVASINDA ŞİMDİ HİÇ BİRŞEY YETİŞMİYOR ADI kUZEY OLAN SEVGİ BİTKİLERİ DIŞINDADEMEK İKİ ADIM ÖTEDE İMİŞ DUYGULARIMI ATEŞLEYEN DELİKANLI

  Bunları duyan Kuzey oldugu yere diz cökerek hüngür hüngür aglamaya başladı.Güney omuzlarından tutarak kalk delikanlı bundan sonra bize diz cökmek boyun egmek yakışmaz bizim bir dünyamız olacak mümkün oldugunca iyi yerleşmemiz ve ün güzel duyguları yaymamız gerekicek böyle aglayarak bir yere varamayız.Kuzey kendini toparlayarak seni cok seviyorum Allahım bana en büyük duyguyu en dogru insanla yaşamama izin verdin.
  İlişki o kadar güzel ilerlerki Kuzey ve Güney etrafına aldırmadan kendi dünyalarının özgürlüklerinde kaybolmuşlardır.
  Bir iş dönüşü Kuzey trafik ışıklarının altında 3-5 liraya gül satıcılarından bir demet gül alır.
  Önce eve gitmek ister ve sonra hayatının aşkının yanına giderek elindeki bir demek solmadan vermek ister.Kapıyı açtıgında dilara(Kuzey'in kız kardeşi) ile Güney sohbet ederler Kuzey gülleri arkasına saklayarak hoş geldin hayatımın içni tanesi neden burda olacaını haner vermedin der ve gülleri uzatır. Güney önce çok sevinir ve kocaman bir öpücük kondurur Kuzey'in yanagınasonra Güney Kuzey'e dönerek benim burda oldugumu nerden bildin dogru söyle bu güller kime ait diyince Kuzey'in basından bir kova sıcak su boşalır.Önce sen ne diyorsun bunları sana aldım senin burda oldugunu bilmiyordum ama seni cagıracaktım sana süprizim var diyecektim yemin ederim.
  Güney halen inanmakta güçlük ceker ve israrla kime ait diye sorar.Kuzey artık dayanamaz ve bu paronoya hallerine karşılık verir-evet bu gülleri canımdan çok sevdigim anneme aldım sen neden üstüne alınıyorsun der.
  Ben gidiyorum Kuzey der kapıya dogru ilerlerken Kuzey'in dur gitm demesini bekler.Kuzey cok kızmıştı ve hatasını anlayıp geri dönene kadar da asla ama asla barışmıyacaktı.Güney beklemenin boş oldugunu anlayınca kapıyı cekerek arkasından aglayarak evinin yolunu tuttu.
  Güney neden Kuzeye karşı böyle davrandıgını düşünerek ağlarkenKuzey'den bir mesaj gelir ''benden ne istiyorsun senin için ne olmam gerek''.Güney karşılık verir hiç birşey ve bu mesejlaşma ayrılıgın eşigine kadar gelir ve ertesi gün buluşma kararı alırlar.
  Güney soguk kanlılıkla Kuzeyin gözlerinin içine bakarak biz ayrılalım der.Kuzey bunu duyunca birkaç dakika konuşmaz buz kesilir adeta ve göz yaşlarını tutamaz Güney ayrılalım diye israr ettikce Kuzeyin gözlerinden sanki yüregi akıyordu sevgisi boşalıyordu.
  Daha fazla bu konuşmalara dayanamayan Kuzey herşeye tamam der. Güneyin beklemedigi bir tepkiydişaşkınlıklar içinde Kuzey'in gözlerinden akan yaşlara bakarak gülümser aşagılarcasına.
  Kuzey daha fazla beklemeden cık git der kovar evinden Güney'i cıkarken kapıyıda kapa der.
  Ve bir ay odasına kapanır Kuzey ağladıkca nefret besler besledikce nefreti kin toplar. Ama yaşadıkları aklına gelince birden pamuk gibi oluverir.
  Kuzey'in askerlik zamanı gelir olayın üstünden 2 sene gecmesine ragmen Kuzey halen unutumaz.Askerligi terörüstün bol oldugu dogu sınırına düşer daha askerliiginin ilk günlerinde Güneye yazdıgı bir sürü mektupu bir türlü yollayamaz.Güney de o sıralarda bir kac ilişki yaşamış ve her yaşadıgı ilişkide Kuzey'i özlerKuzeyin ona verdigi sevginin gercek oldugunu anlar.Güney'de Kuzey'e yollamak için mektuplar yazar ama hatalı oldugu için bir türlü yollayamaz.
  Kuzey artık cılgına dönmüştü aile hasreti sevgisinin verdigi yüregindeki acılara daha fazla katlanamayacagını ve günün bugün oldugunu der.Sınıra operasyona giderdelice kurşunların arasında gövde gösterisi yapar. Komutanı dur oglum demeye kalmadan Kuzey'in heybetli gövdesi topragı dökülür.
  Acı haber tez yayılır derler ya Kuzeyin istanbul'daki ailesine haber verirler aile cökmüş bir durumda haykırşlar yakarışlar alır koskoca mahalleyiGüney herşeyden habersiz işten döner ailesi bu üzücü haberi nasıl diyeceklerini bilemezlerGüney birşeyler sezer ailesinin soguk ve üzüntülü halinden
  Güney ne oluyor diye annesine sorar
  -yok birşey evladım
  -nasıl yok neden böylesiniz o zaman
  aslında var ama sana asıl söyleriz bilmiyorum
  -adamı catlatmayında söyleyin
  -kızım Kuzey ...
  -evet kuzey biliyorum ne olmuş
  -kızım Kuzey ölmüş doguda düşmanla savaşırken şehit düşmüş
  Kuzeyyyyyyyyyyyyyyyyy....
  Güney nasıl gittiginin farkında olmadan sevdigi insanın cansız bedenine sarılır.
  Kuzey'in askerde vücuduna kazıdıgı yazılar dikkatini ceker:
  BİR IŞIKTI YILLARDIR ARADIGIM
  BİR CİFT GÖZDÜ BAKMAYA DOYAMADIGIM
  BİR ELDİ SICAKLIGINI HİSSETTİGİMDE
  KENDİMİ ANLATABİLECEGİM
  BU SENDİN YILLARDIR ARAYIPTA BULAMADIGIM
  NE OLUR BENİ SENSİZ SENİ BENSİZ BIRAKMA DUMAN GÖZLÜM
  altınada şunları yazmış;
  ÜZÜLME GÜNEY BEN ASKERİM
  VE BÜGÜN ÖLMEYE GİDİYORUM
  SENSİZ BU BEDENLE
  SENİ HER DAİM SEVDİM VE HALENDE SEVİYORUM...

  Güney gördükleri karşısında caresiz kalır.Artık bu dünyada yanlız kalmıştı sıgınacak bir lıman ısıtıcak sicak eller kalmadı.Bir ucurumun kenarına gider sana geliyorum Kuzey diyerek atlamak ister.Bir türlü atlayamaz cünkü sevdigi insanı yaşatmanın tek yolu insanlara aşkını ve yaşadıkları sevginin büyüklügünü bir örnek gibi anlatmak ve yaşatmak ister.
  yıllar sonra adlarına şiirler ve masallar yazılan bu iki genc arkadaşlardan Kuzey istanbul şehitler mezarlıgında.Güney ise bir biri için atan yürekleri bularak tek tek anlatmaktan birkin düşmüş ve bir huzur evinde yaşamının bitmesini bekler.....   
Yüreklere kazınmış aşk-Kuzey & Güney konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kuzey Güney Dizisi Oyuncu Kadrosu

  Kuzey Güney Dizisi Oyuncu Kadrosu

  öykü karayel kuzey güney dizisi oyuncuları kuzey güney oyuncu kadrosu kuzey güney dizisi, dizi, dizisinin konusu, kıvanç tatlıtuğ, dizi oyuncuları, oyuncuları, yeni dizi, kanal d, resimleri, konusu, haberleri burada arkadaşlar Kanal D de ki yeni bir dizi bu arkadaşlarım, peki bu dizide kimler oynuyor, dizi tam olarak ne zaman başlayacak. İşte merak edilenler. Bu arada bu dizi eylül ayında...
 2. Kuzey Güney Dizisi Fragmanı

  Kuzey Güney Dizisi Fragmanı

  Arkadaşlarım Kuzey Güney dizisi Eylül ayında gösterime girecek ama acaba bu dizinin fragmanı var mı ?
 3. Kuzey Güney Merve Boluğur

  Kuzey Güney Merve Boluğur

  kuzey güney merve boluğur kuzey güney yeni oyuncu öykü karayel merve boluğur haberleri hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Küçük Sırlar dizisinde Sinem Kobal ile başrolleri paylaşan, güzel oyuncu Merve Boluğur Kuzey Güney dizisi ile ekranlara geliyor Melek'lerim. Kuzey Güney Merve Boluğur ile kadrosunu yeniledi. Kuzey Güney Öykü Kareyel hakkında çıkan iddialara biz de bu yazımızda bilgiler...
 4. Kuzey Güney Dizisnde Aşk mı Yaşanıyor?

  Kuzey Güney Dizisnde Aşk mı Yaşanıyor?

  Bu konu; Kuzey Güney Dizisnde Aşk mı Yaşanıyor haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ilgiyle izlenen dizilerden birisi olan Kuzey Güney dizisinin iki oyuncusu arasında aşk yaşandığı söylentileri ortaya çıktı. Kuzey Güney dizisinin oyuncularından Şebnem Dönmez ve Onur Öztürk, aynı mekandan çıkarken görüntülendi. Bu durum ikili arasında aşk mı var sorularını beraberinde...
 5. Kuzey Güney Dizisi Bitti...

  Kuzey Güney Dizisi Bitti...

  kuzey güney kuzey güney dizisi kuzey güney final Sevgili melekler, iki sezondur beğenilerek izlenen Kanal D'nin dizisi Kuzey Güney final yaptı. Perşembe günü son bölümüyle ekranlara gelen dizinin merakla beklenen finalinde nihayet Kuzey ve Cemre evlendi, Güney ise hapse girdi. Güney intihar etmeye hazırlanırken Kuzey yanına geldi ve kardeşini vazgeçirmeye çalıştı. Güney, intihar etmek değil...

Sayfayı Paylaş