1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Yurt İçi Tur Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2014

  Konu, 'yurtiçi turlar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  yurt içi tur, yurtiçi tur alırken, yurt içi turlar

  Sevgili melekler, yaz tatili için pek çoğumuz tur alarak bir taşla iki kuş vurmayı tercih ediyoruz. Bu sayede daha makul fiyatlarla daha fazla yeri görüp, gezmiş oluyoruz. Eğer sizinde bu yaz için tur satın alma planlarınız varsa yurtiçi tur satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri aşağıdaki maklede sıralıyoruz...  < Konu Resmi..>  Yasa geregi (1618 sayılı) içinde ulaştırma, konaklama, rehberlik hizmetlerinden biri veya bir kaçı bulunan spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi seyahat acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar TÜRSAB üyesi seyahat acentası olmaksızın tur ve diğer organizasyonları yapamazlar.

  Turu organizasyon eden kuruluşun T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan işletme belgesi var mı?

  Üye olup olmadığını Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ‘ın http://tursab.org.tr web sitesinden veya Kültür ve Turizm Bakanlığının Seyahat Acentaları Dairesi Başkanlığından öğrenebilirsiniz.

  Turun ayrıntılı programı var mı?
  Gezi ücretine dahil olan ve dahil olmayan hizmetler tek tek belirtilmiş mi?
  Hangi araçla tura çıkacağınız belirtilmiş mi? Otobüs mü ? Midibas mı? Minibüs mü? Tren mi? Uçak mı?
  Müze ve örenyeri ücretleri gezi ücretine dahil mi? dahil değilse ne kadar ödeyeceğiniz belirtilmiş mi?
  Paket tur seyahat sigortanızın içeriğini detaylı bir şekilde inceleyiniz. Hangi risklere karşı sigortalı olup olmadığınızı araştırınız ve poliçenizi mutlaka yanınıza alınız.
  Tur’da kaç tane ekstra tur var? Bu ekstra turların ücreti ne kadardır? Bu turlara katılım zorunlu mu?

  Tatil Home’ un gerçekleştirdiği tur organizasyonlarında yurt dışı etkinliklerinde ekstra tur bulunmamaktadır. Gezilmesi, görülmesi gereken yerler programa alınmıştır.

  Tur fiyatları kapsamında yer almayan bütün hizmetler için ne kadar ücret ödeneceğini ve sizden talep edilen gezi ücretine ilave ederek, toplam tutarı netleştiriniz.
  Tura Katılacakların Göz Ardı Etmemesi Gereken Konular

  Tur süresince sizin için gerekli giysi ve malzeme listesi tur programında belirtilmiş mi? Tur programında yazılan tüm yerlerin gezilmesi için yeterli zaman ayrılmış mı? Öğle ve akşam yemeklerini zamanında yiyebilecek misiniz?
  Kaç kişi kayıt yaptırdığında turun gerçekleşebileceğini, yeterli çoğunluk sağlanamazsa turun iptalini en geç ne zaman olduğu belirtilmiş mi?
  Kayıt yaptırdığınız turu, en son ne zaman ücret kesintisi yapılmadan iptal edebileceğiniz belirtilmiş mi?
  Satın almayı düşündüğünüz turun, bilgileri, ilgili şirketin tur programında, web sitesinde ve gazete ilanlarında aynı belirtilmiş mi?
  Satın alacağınız paket turun sözleşmesini isteyiniz ve kayıt yaptırmadan mutlaka okuyunuz.
  Sözleşmenizin eki olan Kütahya Çizelgesini isteyiniz. Programda belirtilenler gerçekleştirilemediğinde veya aksaklıklarda Kütahya
  Çizelgesine göre hak talebinde bulunabilmeniz için okuyunuz ve haklarınızı öğreniniz.
  Kayıt yaptıracağınız tur için hangi banka kartlarıyla ödeme yapabileceğinizi ve hangisinin o dönemde size avantaj sağladığını mutlaka öğreniniz.
  Turunu satın almayı düşündüğünüz turizm şirketlerini internetten araştırınız ve onların hakkındaki bilgileri okuyunuz.
  En önemlisi, arkadaşlarınızdan, yakın çevrenizden seyahat etmeyi düşündüğünüz şirketle ilgili bilgi edininiz.
  tatilhome
   
Yurt İçi Tur Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2014 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ayakkabı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Ayakkabı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Ayakkabı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler · Bir çift ayakkabının tekleri arasında herhangi bir görünüm şekil, işçilik, renk, boyut farkının bulunmamasına dikkat ediniz. Ayakkabının her ikisini de mutlaka deneyiniz. · Ayakkabının içini elle kontrol ederek astar vb. kısımlarda ayağı rahatsız edici kırışıklıklar bulunmadığından emin olunuz. · Dikiş uçları bitim...
 2. Mobilya Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mobilya Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mobilya Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Mobilyaların insan hayatındaki önemi çok büyüktür. Bedenen ve fikren dinlenmeye ihtiyacı olan insanın aradığı rahatlık ve huzur, kullanışlı ve iyi döşenmiş mobilya ile elde edilebilir. Kötü bir mobilya, sebep olduğu sırt, adale, bel ve ayak ağrıları gibi zararları yanında psikolojik olarak da kişiyi rahatsız ve huzursuz eder. Bunun yanı sıra...
 3. Mal Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Mal Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  tüketicinin dikkat etmesi gerekenler mal melek Mal Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler · Haklarınız: Satın aldığınız mallardan belirli standartları bekleme hakkına sahipsiniz. 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre malların taşıması gereken özellikler şunlardır. · Tatmin Edici Kalite: Satın aldığınız malın varsa standardına uygun olarak piyasaya sunulması...
 4. Yiyecek Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yiyecek Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yiyecek Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Ailenin gelirinin yaklaşık olarak yarıya yakını yiyeceklere harcanmaktadır. Bu nedenle yiyecekleri satın alırken bilinçli bir tüketici olabilmek için; 1- Satın Alma Kararı Vermeden Önce Şu Hususlara Dikkat Ediniz. · İlk adımda günlük, haftalık, aylık satın alınacak besinleri belirleyiniz. · Kuru besinler (un, bulgur, pirinç,...
 5. Yurt Dışı Tur Satın Alırken Dikket Edilmesi Gerekenler 2014

  Yurt Dışı Tur Satın Alırken Dikket Edilmesi Gerekenler 2014

  yurt dışı tur satın alırken, yurt dışı turlar, yurt dışı tur alırken Sevgili melekler, tatil yaparken öncelikle kendi topraklarımızın tarihi ve doğal güzelliklerini görmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bunun yanında vizyon genişletmek ve farklı kültürleri tanımak açısından elbetteki yurt dışı tatilleri de faydalı olacaktır. Bunun için genelde turlar tercih edilir. Makul fiyatlar, dönemsel...

Sayfayı Paylaş