Yüz kırışıklıklarını gideren güzellik merhemi

BeyazMelek

Daimi Üye
Yüz kırışıklıklarını gideren güzellik merhemi
Bu konu; yüz kırışıklıklarını gideren ev yapımı merhem ile ilgili bilgi vermektedir.

Biz ‘Melek’lerin en büyük korkusu olan yüz kırışıklıkları için belli bir yaştan sonra özellikle kremler kullanmaya başlarız. Kimse yaşlanmak istemez değil mi :D:D Geçen gün arkadaşımızın biri muziplik olsun diye telefonuna yüklediği bir programla fotoğraflarımızı çekip yaşlılık halimize götürdü bizi inanın kendimi o halde görmeye hazır değilim hahaha ben değildim sanki o kadar kırışık nasıl oldu bir anda diye düşündüm ve bunu engelleyebilecek ne kadar formül varsa uygulamaya karar verdim
:D:D Tabi önce kırışıklık tipinizi belirlemek gerekiyor sonra da uygulayacağım formüllerden biri de bu :

314434db195fef3a09.jpg

Yarım avuç civanperçemi yaprağı, üç tutam lavanta çiçeği, ikişer tutam hercai menekşe ve yaban gülü yirmi dakika süre ile suda pişirilerek süzülür. Sıkılarak elde edilen posaya merhem kıvamına gelinceye kadar dövülmüş kekik tozu karıştırılarak yumurta ile yoğrulur. Hazırlanan merhem soya yağı ile yumuşatıldıktan sonra, bir kavanoza konarak serin bir yerde saklanır. Yüz kırışıklıklarına ve cilde tazelik vermesi için güzellik kremi olarak kullanılır.

Geri