1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Yüz Kızarma Sebepleri

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  yüz kızarması, nedir, nedeni, sebepleri, tedavisi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

  [​IMG]  Sevgili melekler,
  Kimimizin cilt yapısındandır,kimimizin aşırı heyecanlı oluşundan..Olmadık zamanda kızarıveririz.Bu durum bazen bizi çok zor hallere sokabilir.Bir iş görüşmesinde,bir toplantıda ya da sevdiğimizin yanında.Neden kızarırız?Tedavi olmayı gerektirecek bir durum mudur bu?..Makalemizden bilgi alalım..

  Ani yüz kızarması: aynen yüz terlemesi gibi bizim kontrolümüzde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur.

  Yüzün aniden kıpkırmızı olduğu bu durum özellikle sosyal ve duygusal uyarılarla başlayabilir ve kişiyi çok zor durumda bırakabilir. Baş kızarması, boyun kızarması, kulakların kızarması şeklinde yayılabilir. Kişilere göre bir süre devam eder.
  Arkadaşlarla toplantı yaparken, sokakta, markette alışveriş yaparken, restoranda yemek siparişi verirken, uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşla karşılaştığında, karşı cins kompliman yaptığında, patronla ciddi bir mesele konuşurken, biriyle tartışırken yüz kızarması başlayabilir. Facial blushing olarak ta bilinir.
  Yüzde sıcaklık artması, ısınma hissi yapabilir. Sıradan sosyal durumlar sıkıntıya döner, sosyal hayat ve iş hayatı çekilmez hale gelir. Bu durumun başkaları tarafından hastalık veya önemli bir varlığı şeklinde düşünülmesi, bu konuda sorular sorulması, yalan söylüyor veya bir şey saklıyor zannedilme korkusu, yanlış anlaşılma ve durumundan kuşku duyulduğunu düşünme hastalığı daha da artırır. Sıklıkla sosyal fobi ile birlikte bulunur.
  Tedavi Yöntemleri
  Kontrol edilemeyen aşırı yüz kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %95'inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir. Yüz terlemesine neden olan sinirlerde aynıdır.   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

Yüz Kızarma Sebepleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yüz bakım ürünlerinizi ve nedenlerini yazmak isteyenler buraya

  Yüz bakım ürünlerinizi ve nedenlerini yazmak isteyenler buraya

  carita ürünleri Sevgili melekler kullandığımız ürünleri menmunsak sebebini belirterek yazmanızı rica ediyorum. Resim eklerseniz iyice tanımış oluruz. Ben cildim için CARİTA marka ürün kullanıyorum. Fransız markası bir ürün. Öncelikle sabah ilk önce el yüz ve diş temizliğinden sonra makyaj masama kuruluyorum. Bu makyajımı temizlediğim yüzümü arındırğım temizleme sütüm. Bu...
 2. Yüz Kızarıklığı Nedenleri

  Yüz Kızarıklığı Nedenleri

  Ya melekler sormak istiyorum, yüzüm neden kızarıyor, yanu bu neden olur ve ben bu hususta ne yapmalıyım. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
 3. Yüz felci nedenleri ve tedavisi

  Yüz felci nedenleri ve tedavisi

  Dudak, yanak, kaş ve göz çevresinde gerçekleştirdiğimiz hareketleri yüz siniri sayesinde sağlarız. Beyinden hareket etmemizi sağlayacak sinyalleri alan yüz siniri, yüz kaslarına göndererek hangi hareketleri gerçekleştirmemizi istiyorsak onu yapmamızı sağlar. Eğer beyin içerisinden geçen veya yüz sinirlerini etkileyecek bazı durumlar bu iletişime izin vermezse ortaya yüz felci durumu çıkar ve...
 4. Sürekli yüzüm kızarıyor neden ?

  Sürekli yüzüm kızarıyor neden ?

  Ah şu kadınların güzellik takıntıları.Kimi yüzüne renk gelsin diye allıklar kullanır,kimi de yüzü kızarıyor diye çareler arar.Yüz kızarıklığı genelde heyecan anında ,stres olduğun da yada kızgınlık anın da ortaya çıkar.Özellikle açık tenli bayanlar da görülen bu durum ,bize konu olucak kadar takıntı halinde.Peki yüz kızarıklığına ne iyi gelir,yüz kızarıklığı nasıl geçer ? Tüm detaylar...

Sayfayı Paylaş