Yüz şekline göre kaş modeli nasıl olmalı ?

Uzman SühaN

Administrator
Yüz şekline göre kaş modeli nasıl olmalı ?
Yüz şekline uygun kaş modelleri Kaş lar yüz güzelliği nin temelidir.Şekline göre yüze ifade katar.Bu yüzden kaşları alırken dikkatli olmak gerekiyor.Yanlış kaş alımı hem yüz ifadenizi bozar ,hemde estetik görünüm de kusur yaratır.Yüz hattınızı kaşlarınızla öne çıkarmak istiyorsanız ,hangi yüze nasıl kaş şekli gider ve 2016 kaş modası hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.Öncesi Kaşlarıma nasıl şekil vermeliyim , Hızlı kaş uzatma yöntemleri adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.Yüz güzelliğinin temelidir kaşlar.Makyaj yapmaktan daha önemli bir konudur.Çok güzel makyaj yapsanız bile kaşlarınız yanlış alınmışsa tüm güzelliğinize gölge düşürecektir. Son yılların trendleri kalın, belirgin ve güzel kaşlar.Aslında bana göre kaşın modası olmamalı.Yüz şekline göre uygun modeller tasarlanmalı.Moda diye tercih edilen kaş şekli yüzünüze gitmeyen bir model olabilir, ve ve sizi itici gösterebilir.Yüz şekline uygun alınan kaşlar sayesinde bakışlar daha anlamlı olur.Son yıllarda kalın kaşlar moda olsada bir çok bayan kavisli kaşları tercih ediyor.Kalın kaşlar daha doğal ve genç bir görünüm kazandırırken yüze, kavisli kaşlar daha çekici ve feminen duruyor.Yüzünüzün şekline göre seçtiğiniz kaş modeli güzelliğinize anlam katacak ve bir adım öne çıkaracaktır.Yüz ifadesini etkileyen ve bakışları bütünüyle değiştiren kaşları şekillendirirken bazı ufak detaylara dikkat etmeniz yeterli. Ayrıca dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta ise seçilen cımbızı doğru seçmek.İsabetli cımbız seçimi kaşların kırılmasını önler ve batıksız bir kaş alınmasını sağlar.Cımbız seçimi yaparken tutuş önemlidir bu yüzden cımbız alırken elinizle kavramaya bakın ve uygun olanı seçin.Eğer siz de sadece doğal yöntemlerle mükemmel kaşlara kavuşmak istiyorsanız, yazımdan tüm adımları öğrenebilirsiniz. Yüz şekline göre kaş modeli nasıl olmalı ,uzmanlarından derleyerek sizlerle paylaşıyoruz.


kaş modeli.jpg

Yuvarlak yüz tipiEğer yuvarlak yüz tipine sahipseniz, yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayacak bir kaş modelini tercih etmelisiniz. Düz modeller yüzünüzün şeklini ortaya çıkaracağı için mümkün olduğunca kavisli bir kaş modeli sizin için çok daha uygun olacaktır.


Uzun yüz tipiEğer uzun bir yüz tipine sahipseniz, yüzünüzün uzunluğunu gizleyecek bir model tercih etmelisiniz. Kavisli kaşlar yüzünüzün şeklini ortaya çıkaracağı için sizin düz, mümkünse kavissiz kaş modellerini tercih etmeniz çok daha doğru olabilir.

kal%C4%B1n-ka%C5%9F-modelleri-moda.jpg

Kare yüz tipi


Kare yüz tipine sahipseniz, hatlarınız itibarıyla sert bir ifadeniz var demektir. Kaşlarınızı fazla ince tutmamalı, ifadenizi yumuşatmak içinde kaşlarınızın uç kısımlarına doğru hafif bir kavis vermelisiniz.


Kalp yüz tipiEğer kalp şeklinde bir yüze sahipseniz, çenenizi kalbin ucu, kaşlarınızı da üst kısımları gibi hayal edin ve kaşlarınızı “hilal” tabir edilen şekli verin. Son dönemde ince kaşlardan çok doğal görünümlü kaşlar tercih ediliyor. Bu sebeple kaşlarınıza bu şekli verirken fazla inceltmemenizi tavsiye ediyoruz.
Yüz şeklimi nasıl bulurum ?


Oval yüz tipi


Eğer oval yüz tipine sahipseniz, söz konusu kaşlarınız olduğunda da çok şanslısınız. Çünkü yüz hatlarınızın orantılı dağılımı istediğiniz kaş modelini kullanmanıza son derece elverişli. Yine de hafif kavisli bir kaş modeli, çok daha hoş bir ifadeye sahip olmanızı sağlayabilir. Elbette size de kaşlarınızı fazla inceltmemenizi öneriyoruz.

Daha ayrıntılı bilgiyi YÜZ ŞEKLİNE UYGUN KAŞ MODELİ ÖRNEKLERİ KONUMUZA bakarak görebilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst