Yüz Şekline Göre Şapka Seçimi

T

TİTAN

Forum Okuru
Yüz Şekline Göre Şapka Seçimi
şapka seçimi, yüz şekline göre, nasıl olmalı, dikkat edilmesi gerekenler, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler
sapka-1f7.jpg

Pek çok melek yüzüne yakışmadığı gerekçesiyle şapka takmak istemez melekler :)

Oysa yaşadığımız şu sıcak günlerde şapkasız dışarı çıkmak,sağlığımız açısından hiç te doğru değildir.

Aslında bazi noktalara dikkat edildiği takdirde,her yüz şekline uygun şapka modeli vardır.

Siz de kendinize yakışan şapka modelini merak ediyorsanız,aşağıda ki makaleye bir göz atın derim melekler :tik:

Uzun yüzlüler için şapka seçimi: Dar kesimli şapkalar uzun yüzlüler için ideal diyebiliriz. Aynı zamanda kavisli, çiçekli, nakışlı ve aksesuarlarla süslenmiş modeller uzun yüzlüleri muhteşem gösterir.

Oval yüzlüler için şapka modeli: Oval yüzlü biriyseniz, gerçekten çok şanslısınız. Dilediğiniz tarzda, kesimde ve stilde şapka takmakta serbestsiniz. Yaz boyu fötürden adan kep tarzı şapkaya kadar her tarzda şapka takabilirsiniz. Uzak durmanız gereken tek model; elmacık kemiklerinizi dar gösterecek olan taç tipli şapkalar.

Yuvarlak yüzlüler için şapka seçimi: Yuvarlak yüzlü kadınlar, tercihlerini yüzlerini daha oval ya da uzun gösterecek modelleri tercih etmeliler. Siperi dar olan modelleri, kovboy tipi veya fötr şapkalar tercih edilebilir.

Kare şeklinde yüzlüler için şapka seçimi: Kare şeklinde yüzü olan kadınlar kesinlikle dar formlu şapka modellerini tercih etmeli. Takabileceğiniz bir başka model de kavisliler. Ancak kare şeklindeki modellerden uzak durmalısınız.

Kalp şeklinde yüzü olanlar için şapka modeli: En az oval yüzlü kadınlar kadar şanslı bir azınlık! Bere tipi, çan şeklinde ya da siperli şapkalardan dilediğinizi takabilirsiniz.


 
Geri
Üst