Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Yüz Şekline Göre Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

  Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  yüz şekline göre makyaj, yüze göre makyaj, yüz şekilleri


  Sevgili melekler, elinize bir ayna alın ve makyaj yapmaan önce şöyle bi yüzünüzü inceleyin. Yüzünüzün şekli ne? Kare, yuvarlak, uzun, üçgen. Yüz şeklinizi öğrenip ona göre bir makyaj yaptığınız takdirde mükemmel bir görünüme kavuşabilirsiniz.Yüzünüzdeki küçük kusurları ortadan kaldırmak ve daha güzel bir makyaj için işte yüz şekillerine göre makyaj önerileri...  < Konu Resmi..>
  Oval Yüz Makyajı

  İdeal yüz şekli olarak benimsenen oval yüz, yanaklarda genişleyip, çenede incelen yüz şeklidir. Oval yüz için düzeltme gerektirmeyen tek yüz şeklidir diyebiliriz.

  Diğer yüz şekillerine yapılan tüm müdahaleler, yüzü ovale yaklaştırmak içindir. Bu yüz şeklinde makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken tek husus köşeli çizgilerden kaçınmaktır ve çizgiler olabildiğince yuvarlak uygulanmalıdır.

  Oval bir yüze sahipseniz Jessica Alba’nın makyaj şekli tam size göre.

  Yuvarlak Yüz Makyajı

  lindsay lohan makyaj 246x300 Yüz şeklinize göre makyaj teknikleriBu yüz şeklinde özellikle çene ve elmacık kemikleri belirgin hale getirilmelidir.İlk önce yüze ten renginde fondoten uygulanır.Daha sonra 1.5 2 ton koyusu ile geriye çekilerek görüntüsünü yumuşatmak istediğimiz kısımlar gölgelenir.Yüzün alt bölümünde kulak kenarından başlayarak alnın iki tarafına gölgelemeler yapılır.Alt kısım da ise,kulağın yüze bitişik olduğu yerden çeneye doğru kavisli gölge yapılır.Sonraki işlem kulak memesinden başlayarak,yanak çukurundan buruna doğru kavisli bir gölge yapılır.Bu elmacık kemikleri belirginleştirip yüze daha anlamlı bir ifade katılmasını sağlar.Yuvarlak yüzlerde allık elmacık kemiği üzerinden yanlara doğru,aşağı bölümde ise yanak çukurunda bir üçgen oluşturacak biçimde sürülür.Yuvarlak yüzlerde dikkatin orta bölgeye çekilmesi gerekir.Bunun için canlı ve parlak rujlar tercih edilmelidir.Ayrıca gözler ve kaşlarda çekik boyanmalıdır.

  Lindsay Lohan’ın makyajını dikkatle inceleyin.

  Kare Yüz Makyajı

  Jessica Simpson makyaj 204x300 Yüz şeklinize göre makyaj teknikleriKare yüzlerde, yüze daha yumuşak bir ifade vermek ve yüze sertlik katan açıları ortadan kaldırmak için dikkat yüzün orta bölümüne çekilmeli ve bunun için de canlı renkler kullanılması gerekmektedir.

  Öncelikle yüze ten rengine uygun bir fondöten uygulanır. Yüzün üst bölümünde 1- 2 ton koyu diğer fondöten kullanılarak saç diplerinden başlayarak, şakaklara doğru kavisli bir gölge yapılır.

  Daha sonraki alt bölümde ise kulağın üst kısmından, çeneye doğru inen yay şeklinde gölge yapılmalıdır. Çeneye aydınlatıcı tatbik edilir, ayrıca gözün dış kısmına ve uç yanak kemiği üzerine de aydınlatıcı sürülür.

  Dudaklar canlı boyanır ve allık yuvarlak yüzlerdeki gibi üçgen şeklinde uygulanır.

  Jessica Simpson’ın makyajı ve saç uygulamaları size fikir verecektir.

  Uzun Yüz Makyajı

  uma thurman makyaj 239x300 Yüz şeklinize göre makyaj teknikleriUzun yüzlerde daha canlı ve derin bir ifade elde edebilmek için öncelikle yüzdeki düz görüntüyü gidermek gerekir.Her zamanki gibi yüze ten renginde fondoten uygulanır.Özellikle alın ve çene bölümü yatay bir şekilde 1 2 ton koyu fondoten kullanılarak gölgelenir. Allık elmacık kemiğinden kulağa doğru yatay bir şekilde sürülür.Gözlerde de çekik makyajlar daha iyi sonuç vericektir.Ayrıca alın bölgesine bırakılan perçem ve kaküllerde uzun yüzlerde hoş bir görüntü sağlanmasına yardımcı olacaktır.Uzun yüzlerde boyama ve gölgeleme işlemlerinin genelde yatay uygulanmasının sebebi yüze enine doğru çekilmiş bir görüntü vermek içindir.

  Düz Üçgen Yüz

  Düz üçgen yüzlerde alın bölümü dar, çene bölümü geniştir, dolayısı ile alın bölümünü ortaya çıkarmak için açık renk fondöten kullanarak aydınlatmalı alın bölümü aydınlatılırken özellikle göz kenarları ve şakaklar da unutulmamalıdır, çene bölümünü geri çekmek için koyu renk fondöten kullanarak gölgelemeliyiz.

  Elizabeth Hurley makyaj 300x225 Yüz şeklinize göre makyaj teknikleriKoyu fondöten ile tam kulak altından aşağı çeneye inilerek ve yanak çukuruna doğru gölgeleme yapılır. Gölgeler çene altından boyna doğru devam edip iyice dağıtılmalıdır.

  Allık elmacık kemiği üzerine yuvarlak bir şekilde uygulanır. Kesinlikle köşeli hatlar yapılmamalıdır.

  Alın dar olduğu için kaşlar ve gözler birbirine uzak ifade verilecek şekilde boyanır.

  Ters Üçgen Yüz

  Bu yüz şeklinde alın bölümü geniş, çene bölümü dardır. Dolayısı ile alın bölümünün daraltılıp ki bunu 1-2 ton koyu renk fondöten kullanarak gölgeleme işlemi ile yapabiliriz, çene kemiklerinin daha belirgin hale getirilmesi gerekmektedir. Belirgin hale getirmek istediğimiz bölümler için de açık renk fondöten yardımı ile aydınlatma işlemi yapabiliriz.

  Alın koyu renk fondöten ile her iki yanına gölgeleme yapılarak daraltıldıktan sonra belirgin ve göze çarpan görüntüsü dengelenmiş olur. Ardından açık renk fondöten ile kulak memesinden yanak çukuru ve çeneye doğru aydınlatma işlemi yapılır ki böylece dar olan çene daha belirgin bir hal alır.

  Alın geniş olduğu için gözler ve kaşlar birbirine yakın ifade verecek şekilde boyanır.

  Allık elmacık kemiği üzerinden ve gözün uç bölümüne doğru elips şeklinde uygulanır.

  Köşeli Yüz Makyajı

  Köşeli yüzlerde kare yüzlerdekine benzer sert ve açılı bir ifade vardır.Yüze daha derin ve yumuşak bir ifade verebilmek için kemikli bölümlerin geri plana çekilmesi gerekir.Bunun için koyu renk fondotenle gölgelemeler yapılır.Ortaya çıkması istenilen bölümlerde açık renk fondotenle aydınlatılır.Kaşlara yuvarlak bir form verilmesi yüzü yumuşatacaktır.Ruj uygulanırken alt dudağa daha ensiz,üst dudağa ise daha dolgun gözükecek şekilde sürülür.Allık elmacık kemilerine yuvarlak hareketlerle uygulanır.Köşeli yüzlerde elmacık kemikleri çıkık ise gölgeleme yapılarak daha yumuşak bir ifade verilebilir.


   
 2. precious9

  precious9 Üye Üye

  Kayıt:
  2 Kasım 2014
  Mesajlar:
  43
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  8
  oval yüzle yuvarlak yüzü ayırt edemiyorum o yüzden yüz şeklimi bilmiyorum :/
   
Yüz Şekline Göre Uygun Makyaj Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yüz şekline göre makyaj yap

  yüz şekline göre makyaj yap

  gerçek yüze makyaj yapma gerçek yüze makyaj yap seline yap gercek kadına yapma oyunu Düz üçgen yüzlerde alın bölümü dar, çene bölümü geniştir, dolayısıyla alın bölümünü ortaya çıkarmak için açık renk fondöten kullanarak aydınlatmalı alın bölümü aydınlatılırken özellikle göz kenarları ve şakaklar da unutulmamalıdır, çene bölümünü geri çekmek için koyu renk fondöten kullanarak gölgelemeliyiz....
 2. yüz şeklime göre göz makyajımı nasıl yapmalıyım?

  yüz şeklime göre göz makyajımı nasıl yapmalıyım?

  Arkadaşlar, bir arkadaşım yaptığım göz makyajının yüzümün şekline göre olmadığını söyledi.Şimdi ben nasıl göz makyajı yapmalıyım, yüzüm yuvarlak :/
 3. Yüz Şeklinize Göre Nasıl Makyaj Yapmalısınız?

  Yüz Şeklinize Göre Nasıl Makyaj Yapmalısınız?

  Bu sayfa; Yüz Şeklinize Göre Nasıl Makyaj Yapmalısınız konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, makyaj yapmak beceri işi olduğu kadar cildinizi ve yüzünüzü tanımanızı gerektiren bir iştir. Cilt yapınızı bilmeden makyaj yaparsanız, bu makyaj size sağlık sorunu olarak dönebilir. Bunun yanında yüz şeklinizi de bilmemniz, size yakışmayacak, hoş durmayacak makyajlar yapmanıza sebep...
 4. Göz Şeklinize Göre Nasıl Makyaj Yapmalısınız?

  Göz Şeklinize Göre Nasıl Makyaj Yapmalısınız?

  göz şekline göre makyaj, göz şekline göre makyaj teknikleri, göz şekline göre göz makyajı Sevgili melekler, başkasında görüp beğendiğiniz göz makyajı ne kadar denesenizde sizin yüzünüzde istediğiniz gibi durmuyor mu? Büyük ihtimalle bunun sebebi o göz makyajının sizin göz tipinize uymamasıdır. Ancak şimdi bu makaleyi okuduktan sonra göz tipinizi öğrenecek, ona uygun olarak makyajınızı...
 5. Yüz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

  Yüz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

  yüz şekline göre makyaj, yüz şekline göre makyaj hileleri, yüz şekline göre makyaj nasıl yapılır Sevgili melekler, kusursuz ve mükemmel bir makyaj için makyaj tekniklerini bilmek çok önemlidir. Ten rengine, kıyafete ve tarzımıza göre makyaj tekniklerini bilmemiz gerektiği gibi yüz şekline göre de nasıl makyaj yapacağımızı bilmeli ve ona göre makyajımızı yapmalıyız. Zira yüz şekline uygun...

Sayfayı Paylaş