Yüz Şeklinize Göre İdeal Saçlar

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Yüz Şeklinize Göre İdeal Saçlar
oval saç modelleri dar alın saç modelleri oval yüze kesimi yüze yüz
İster uzun, ister kısa saçlı olun yüzünüzün şekline göre saçlarınızı şekillendirmezseniz size uygun saç modelini bulamazsınız. Bunu için size bir kaç öneri...

Yuvarlak Yüzler İçin
Önerilen yüzünüzü uzun göstermektir. Klasik ovalden daha kısa ve dar bir görünüş, genellikle çeneyle ağzın arasında kısa bir mesafe vardır.

En uygun kesim, bir ilizyonla yüzünüzü daha ince ve uzun göstermek olacaktır. Daima alnınız açık tutmalısınız. Yuvarlak yüz baş kısmında düz olabilir, bunu dengeleyebilmek için baş kısmından tepe noktasından bombele yapılabilir. Yüzü çerçevelemek için, saçı arkaya doğru itin ya da göz hizasında tutun. Saçın uzunluğunun çeneye kadar olması en ideal görünümü verir. Sakın çok kısa bir kesim uygulamayın. Eğer yanaklarınızda ve çenenizde çıkıntı varsa biraz daha kısa kestirebilirsiniz, ta ki yüzünüz bir nitelik kazanana kadar.


Köşeli Yüzler
Saçlarınıza yukarıya doğru dolgunluk kazandırmalısınız. Güçlü, geniş bir çene yapısı ve alın birlikte şakak ve çene arasında dar bir alan. Yüze, derli toplu bir görünüm kazandırın.

Öncellikle yapılması gereken, köşeli yüzdeki düzlüğe, başın tepe kısmında bombe oluşturacak bir kesimle karşılık vererek yüze çerçevelenmiş bir görüntü sağlamak. Başın sağ tarafının uzunluğu verilecek kat saçı tamamlar. Boyun hizasından kulak arkasına doğru saça sıralanmış kat vermek iyi gider. Çene hizasından kırçıllı kat ve kulak arkasına saçın bir bölümün sıkıştırılması çenenizi bütün güzelliği ile ortaya çıkarır. Üçgen çağında saçınızı yandan ayırmayla alnınız ortaya çıkarabilirsiniz.

Saçlarınızı öne doğru atıp alnınız sakın kapatmayın, alın bölgesini açık tutmalısınız.


Üçgen Biçimde Yüzler
Daha çok yumuşaklığa ihtiyacınız vardır. Geniş bir alın ve dar bir çene yapısı.

Yanak bölgesinden kulak arkasına, kısadan uzuna kat ve ensede biten kesim. Daima saçların yüzünüzün iki bölümüne, burundan çeneye doğru dökülmesi kural olarak görülmelidir. Bu dökümler yumuşaklığı sağlayacaktır.

Tepeden uzanan uzun bir saç gibi bir hatada sakın bulunmayın. Böylece üçgen yüz yapınızı bütün açıklığıyla sergileyebilirsiniz.

Oval Yüz
Oval yüzlerin diğerlerine oranla daha fazla seçenekleri vardır. Oval yüzdeki belirgin özellikler, alın ve çenenin genişliğinin neredeyse aynı olmasıdır.

Omuzları sıyıran uzunluk, ve ağız hizasından çeneye doğru uzanan bir kesim yüzün ön tarafından uygulanabilir. Eğer burnunuz küçük ise alnınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Çeneye yoğunlaşmış ve omzun altına uzanan saçlar yüzü olduğundan fazla uzun gösterir.ailem.com
 
Üst