1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Yüzdeki kırışıklıklara ne tür tedaviler uygulanır?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  yüz kırışıklığı nedir,yüz kırışlığına ne iyi gelir,yüz kırışlığına lazer,yüze kolojen takviyesi,lifting yöntemi hakkında bilgiler
  Yüzdeki kırışıklıklar artık çözümsüz değil. Kırışıklarınız daha oluşmadan alacağınız tedbirlerle, uyku ve beslenme düzeninizle yaşlılık belirtisi olarak görülen yüzdeki kırışıklıklarınızı yavaşlatabilirsiniz.

  Yüzdeki kırışıklar nasıl oluşur?

  Genellikle orta yaşlarda kendini göstermeye başlayan kırışıklıklar hem erkek hem kadınlarda görülen bir durumdur. Ancak erkeklere nazaran kadınlarda daha sık görülen bir cilt problemidir ya da kadınlar güzel görünmek istedikleri için onlarda görülen kırışıklıklar erkeklerde görülenden daha çok rahatsız eder bizi. Kırışık belirtilerini aynaya baktığınızda kendiniz rahatlıkla görebilirsiniz. Kırışık oluşumunun kesin olarak şu ya da bu sebepten olduğunu söylemek mümkün olmasa da belli başlı kırışık oluşumuna etken olan hususlar vardır.

  Yüzümüzdeki kırışıklarının oluşmasında çevresel ve genetik olmak üzere iki faktör etkilidir. Genetik faktörler bizim etki edemediğimiz şekilde gelişir ama çevresel faktörler bizim etki alanımız içinde yer alır.
  < Konu Resmi..>


  Ciltteki kırışıklık nedenleri nelerdir?

  kırışık tedavisi

  -Güneşin yaydığı ultraviyole ışınlarına uzun süre maruz kalmak,

  -Dengesiz beslenmek ve uyku saatlerinin düzensizliği,

  -Mimik hareketleri,

  -Alkol ve sigara kullanımı,

  -Genetik yapı.

  Bu saydığım etmenler kırışıklıklara sebep olan çevresel faktörlerdendir ve cildinizin kırışmasını hızlandırır. Elbette her insanda yaşlılık belirtisi olan cilt kırışıklıkları görülecektir fakat önemli olan bu durumu yavaşlatmak ve oluşumu en az hasarla atlatmaktır. Kimse kırışık bir cilde sahip olmak istemez.

  Yüzümüz kırışmadan önce nasıl tedbir almalıyız?

  Her sorunun başında olduğu gibi kırışıklık probleminde de o problem daha bizi yakalamadan önce tedbir almalıyız. Çünkü kırışık bir cildi eski haline getirmek oldukça zordur zaman alır. Oysa daha gençken yüzümüzdeki kırışıkların geç oluşması için dikkat edeceğimiz bir kaç husus, alacağımız bir kaç önlemle cildimizin yaşlanmasını geciktirebiliriz. Peki nedir bu tedbirler?

  *Direk güneş ışınlarından uzak durun.

  Özellikle güneş ışınlarının yazın dik olarak vurduğu 12:00 ve 16:00 saatleri arasında mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamalıyız. Çıkmamız gerektiğinde yüksek faktörlü güneç koruyucu kremleri ve şapka gibi koruyucular kullanmalıyız.

  *Uyku saatlerinizi düzene sokun ve dengeli beslenin.

  Sağlıklı bir bedene sahipseniz eğer bu sağlık yüzünüze yansıyacaktır. Hem parlak, hem canlı hem de kırışıklıklara meydan okuyan bir cilde sahip olacaksınız. Uykusunu almış, alkol ve sigaradan uzak, sağlıklı beslenen bir kişinin yaşlanması diğerlerine oranla yavaşlar. Ayrıca yaşlanmanızı geciktirici yiyecekler vardır bunlardan da birazdan bahsedeceğim.

  *Düzenli olarak nemlendirici kullanın.

  Özellikle güneşli havalara çıktığınızda nemlendirici kullanmayı asla ihmal etmeyin. Nemlendirici seçerken kırışıklık önlemesini istiyorsanız eğer içerisinde A ve C vitamini olan nemlendirici kremleri tercih edin. Uzmanlar özellikle A vitaminin kırışıklık giderici ve geciktirici olduğunu vurguluyorlar. Nemlendiricinizi güneşe çıkmadan 15-20 dakika önce uygulayın.

  Yüzdeki kırışıklıkların tedavisi var mı?

  Kırışıklıklar aynaya baktığımızda bize kendimizi kötü hissettirir. Pudra, fondoten gibi kozmetik ürünlerle kırışıklıklarımızı saklamamız kandırmacadan başka bir şey değildir. Kırışıklıklardan kurtulmanın daha etkili çözüm yolları elbette bulunmaktadır. Kırışık tedavi yöntemlerinin bazıları şunlardır;

  *Kolojen Takviyesi, yüzdeki kırışıkları gidermek için en sık başvurulan ve en etkili olan tedavi yöntemlerindendir. Adı üzerinde takviye yöntemi olan bu yöntemde ciltteki kırışık olan bölgeler kolojen denilen bir madde, yağ ya da doku enjekte edilerek kırışık bölgenin doldurulması sağlanıyor ve dolgu yapılan bölge düzgün bir hal alıyor.

  *Lifting Yöntemi, biraz zor olsada lifting yöntemi yani yüz gerdirme ile kırışıklardan kurtulmakda mümkündür. Şakaklardan saçlarınızın arasına doğru gidilip yanak bölgesindeki dokulara ulaşılıp yüzünüz gerdirilir ve saç diplerinden dikişler atılarak bu gerdirme işlemi mümkün olduğunda gizlenir. Günümüz teknolojisinde lifting işleminden sonra neredeyse hiç iz kalmamaktadır.

  *Lazer Yöntemi, bu yöntemle cildin hem alt hem de üst kısmına nüfuz ederek yaşlanmış cildi kırışıklıklardan arındırmak ve ya kırışıklıkları önlemek mümkün. Cildin alt kısmına uygulanan lazer yöntemi ile ciltteki hücreler yeniden yapılandırılıyor, cildin gerilmesi sağlanıyor ve güneş ışıklarının neden olduğu leke ve kırışıklıklar yok ediliyor.

  *Peeling Yöntemi, en bilinen yöntemler arasında yer alır ve evde kendinizin yapabilmesi bakımından kolay ve uygulaması kolaydır. Bitkisel kürlerle deneyebileceğiniz peeling yönteminde ciltteki kırışık olan üst doku soyularak, hücreleri uyandırarak pürüzsüz ve dolgun bir cilt oluşumu sağlanır.

  *LPG Yöntemi, pek sık başvurulmasa da bilinen bir yöntem olan bu yöntemle cildi kalınlaştıran dokuların uyarılıp tekrar incelmesi sağlanıyor.


   
Yüzdeki kırışıklıklara ne tür tedaviler uygulanır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yüz kırışıklığına son Yüz Kırışıklıkları İçin Öneriler

  yüz kırışıklığına son Yüz Kırışıklıkları İçin Öneriler

  yüz kırışıklığına ne iyi gelir yüze ne iyi gelir kırışıklıklara gelen yağlar Belli bir yaşta başlayıp zamanla devam eden derinin şekil değiştirerek kırışmasıdır. Bunun için öne*riler: a) Birer tutam yaban kekiği, gül, sinirotu, kılıçotu, yaban-gülü, ebegümeci, papatya ve öküzgözü bir kaba konu*larak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır. So*ğuduktan sonra bir pamuk yardımı ile...
 2. Tür Nedir

  Tür Nedir

  tür nedir 1 örnek veriniz tür nedir, neye denir, nedemektir, türe örnek Tür, ortak özellikler taşıyan ve kendi aralarında döllenerek üreyebilen akraba canlıları içeren biyolojik grup türlerin sınıflandırılmasında uluslararası ikili adlandırma sistemi benimsenmiştir. Bu sisteme göre her yeni türe Latince bir cins birde tür adı verilir. Bu adlardan ilki tanımlanan türe akraba olan öbür türleride...
 3. Kırışıklıklar için yüz maskeleri

  Kırışıklıklar için yüz maskeleri

  kırışıklıklar için maske yüz maskeleri krem çözümler öneriler burada arkadaşlar Günlük hayatın stresi, akıp giden zaman vs vs.. derken cildinizde yaşlılığın ilk izleri olan kırışıklıkların boy göstermemesi ne mümkün değil mi Melek'lerim. Daha önce sizlere bir çok Kırışıklık giderici öneriler de bulunmuştuk Melek'ler. Bunun yanı sıra Güzel bir cilt için doğal yöntemler de önermiştik. Şimdi...
 4. Menisküs yırtığı için ameliyat dışında ne tür tedaviler var?

  Menisküs yırtığı için ameliyat dışında ne tür tedaviler var?

  Merhaba arkadaşlar Menisküs yırtığı için ameliyat dışında ne tür tedaviler var? Bu konuda fikri bilgisi olan arkadaşlarımdan rica ediyorum
 5. Ozon tedavisinin yararları nelerdir?

  Ozon tedavisinin yararları nelerdir?

  Ozon terapinin bilimsel olarak kanıtlamış olan, fiziksel sorunlarımıza en temelden getirdiği çözümler sonucunda, ilk bir kaç seans dan sonra dahi görebileceğiniz olumlu ve pratik etkilerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz; – Hücre ve dokulara giden kan dolaşımı artar. – Deri de artan kan dolaşımı ile birlikte cilt yenilenir, temiz ve pürüzsüz görünüm sağlanır. – Bağışıklık sistemini...

Sayfayı Paylaş