Yüzdeki yağ bezeleri nasıl gider bunun için doğal maske önerileri

Yüzdeki yağ bezeleri nasıl gider bunun için doğal maske önerileri
Yüzdeki yağ bezeleri nasıl gider yüzdeki yağ bezeleri nasıl yok edilir bitkisel ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

YÜZDEKİ YAĞ BEZELERİ NEDEN ÇIKAR?


Vücudun herhangi yerinde çıkabilen gözle görülebilen içi yağ dolu bezeler özellikle yetişkinlik döneminde görülebilir. Çocuklarda çok görülen bir durum değildir. Sarı ya da beyaz görünüme sahip yağ bezeleri insanlara rahatsız edici bir görünüm de sunmakta ve istenmemektedir. Bir küçük tümör olarak nitelendirilen yağ bezeleri genellikle de iyi huyludur. Ama dediğim gibi özellikle yüzünüzde çıktığı zaman rahatsız edici estetik olmayan bir görünüm sunacağı için istenmeyen bir durumdur haliyle. Yağ bezelerinin oluşumu genellikle genetik olabileceği gibi, ileri yaş, sağlıksız beslenme, yüksek kolestrol ve diyabet, karaciğer rahatsızlıkları ve obezite gibi durumların yağ bezesi oluşturabileceği bilinmekte. Yağ bezeleri rahatsız edici bir görünüm verdiği için bunun görüntüsünden sıkılanlar yağ bezelerini sıkarak kurtulmak isteyebilir ama bu hiç iyi bir fikir olmamakla birlikte enfeksiyon oluşumunu artırabileceğinden zararlı bir yaklaşım olduğunu belirtmeliyim.

yag bezeleri nasil gecer.jpg


YÜZDEKİ YAĞ BEZELERİNDEN NASIL KURTULUNUR?

Yağ bezelerinin yüzde 99 u iyi huyludur ama az ihtimalle de olsa kötü huylu olanlar olabilir bunun cerrahi yöntemle hemen alınması gerekebilir. Bazı yağ bezeleri küçük kalırken zararsız iken bazıları gittikçe büyüyen bir yapıya sahiptir. Ama kendiliğinden yok olan bezeler de vardır. Bu aşamada sizin de sağlıklı beslenerek denilenlere kulak vermeniz gerekmektedir. Yüzünüzdeki yağ bezeleri küçükse ve ağrı yapmıyorsa size bir kür tarifi sunmak istiyorum. Yağ bezelerinin oluşumunun tek nedeni yağ sisteminin düzensiz çalıştığına bir işarettir. Dolayısı ile Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunun de dediği gibi yağ bezelerinden kurtulmanın tek bir çaresi yağ yakan bir kür yapmaktır. Birincisi soğan kürüdür ki soğan kürünü kadınlar çok iyi bilirler adet düzensizliğinde de çok iyi gelen bir kürdür. Adet düzensizliği yaşan hanımlar için de bu kürü aynı şekilde uygulayabilirler. Bir kahverengi kabuklu orta boy soğan 1.5 su bardağı klorsuz suya konur ve 5 dk kaynatılır ılıdıktan sonra öğlen yemeğinden önce ve öğle yemeğinden 2 saat sonra içebilirsiniz. 15 gün kadar uygulamalısınız ve her gün taze hazırlamalısınız bu kürü. Adet düzensizliği olan kadınlar 15 gün günde bir bardak aç karnına uygulayabilirler.

yuzdeki yag bezelerine lavanta kuru.jpg


YÜZDEKİ YAĞ BEZELERİNE DOĞAL ÇÖZÜM

Yağ bezelerine soğan küründen başka bir de lavanta kürü. 1 su bardağı kaynayan klorsuz suyun içine 1 tatlı kaşığı lavanta tohumu atılır. 10 dk kaynayan lavanta bir süzgeç yardımı ile süzülür ve 1 çay bardağı her gün yemeklerden 2 saat önce tüketilir. Bu küre de 15 gün devam edilir. Bu küre 15 gün devam edip bir süre ara verip 3 kez yapabilirsiniz. Yani üç kere 15 gün yapılabilir. Süper yağ yaktığı için yağ bezelerine iyi gelen bir kürdür. Ama yine de söylemek isterim ki yağ bezelerinin doktor tarafından mutlaka görülmesi gerekmektedir. İyi huylu mu kötü huylu mu araştırılması gerekmekte.

 
Üst