1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Yüzerken kilo Vermek Mümkün mü!

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  yüzmek kilo verdirirmi yüzmenin faydaları
  yüzmenin yararları

  Deniz ve havuz sezonunun açılmasına artık sayılı günler kaldı. Uzmanların anne adaylarına bile önerdiği yüzme, kişinin sağlığı açısından oldukça fayda sağlar. Birçok kişinin merak etitği sorulardan biri olan "yüzme kilo verdirirmi" sorusuna yanız olarak sizlere uzmanların açıkladığı bilgileri aktarıyoruz.

  [​IMG]

  Deniz ve Spor

  Sıhhatli bir zayıflamada yaz mev*siminden büyük ölçüde yararlanmak gerekir. Ancak denize girmeyi bir spor değil bir zevk olarak benimseyenler ço*ğunluktadır. Bütün bir gün deniz ke*narında evrile çevrile güneşin yakıcı te*sirinden faydalanıp kararmak insana estetik bir görünüm kazandırsa da tam spor değildir.

  zayiflama456  Bilhassa kilo vermek, vücudunun diri kalmasını, derilerinin sarkmamasını vücutlarındaki ağrıların azalıp kaybolmasını isteyenler başka türlü bir tutum içinde olmalıdırlar. Şunları daima hatırda tutmak gerekir.

  1. Deniz; eğlenerek spor yapmak*tır.

  2. Vücudun bütün adalelerini ça*lıştırmaktır.

  3. Açık hava ve bol güneşten za*rarsız bir şekilde faydalanmaktır.

  Bu bakımdan vücuda en faydalı şe*kilde bu spordan faydalanmalıdır. Mümkün olduğu kadar bol denize gi*riniz. Denize girdiğiniz gün 5-10 daki*ka denizde, 10-15 dakika da kenarda kalmak suretiyle günde 5-10 defa de*nize girip çıkmak vücudu denizin so*ğuk, dışarının sıcaklığına ani olarak bırakmak en iyi jimnastiktir. Hem de*ri, hem adale ve en önemlisi damarlar için en iyi jimnastik budur.


  Sahile çıktığınız zaman yatıp uza*nacak yerde yürüyünüz. Hem kuru*muş, hem ısınmış, hem dinlenmiş hem de spor yapmış olursunuz.

  Bu şekilde bir saat denize ayrılmış zamanınız olursa en az 800 kalori sarfetmiş bütün adalelerinizi hareket et*tirmiş vücudunuzu diri ve sıhhatli tut*muş olursunuz.

  Saatlerce deniz kenarında kalıp 5-10 dakika denize girmek ve sadece yanmak vücuda hiçbir fayda sağla*maz. özellikle adale derisinde pörsüme, sarkma istidadı olanlar adale ve mafsal hareketsizliğinden dolayı sırt, bacak, boyun ve baş ağrılarından şi*kâyet edenler, denizi özellikle bu an- latığımız şekilde bir spor haline getir*melidirler. Birbiri ardından denize gir*mek, sahilde ya da kumda yürüyüp kurulanmak.

  Güneşte en çok dikkat etmeniz ge*reken yer başınızdır. Denizde mutla*ka başınızı ıslatmalı, karada bir deniz şapkasını mutlaka başınıza geçirmeli*siniz. O halde denize girmek eğlenerek ve serinleyerek spor yapmaktır. Deni*ze girme fırsatını hiç kaçırmamak ge*rekir. Deniz hem zayıflamada hem de zayıflama ihtiyacı olmayanların zinde ve sıhhatli kalmasında çok önemli rol oynayan bir spordur. Denize giren in*san vücudu soğuğu yenmek için bütün damarlarını ve kan dolaşımını hareke*te geçirir. En uzak hücreler dahi bu eg*zersizden ve kamçılanmış kan dolaşı*mından bol bol faydalanır.
   
Yüzerken kilo Vermek Mümkün mü! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 1 haftada 3 kilo vermek mümkün...

  1 haftada 3 kilo vermek mümkün...

  2 haftada kilo vermek haftada 2 kilo vermek 1 3 için 1 8 verebilirmisinz Aç kalmadan, yemek düzeninizi bozmadan, ekstra harcama yapmadan bir haftada 3 kilo vermeye ne dersiniz? Diyet yapmak her zaman için zordur. Diyetin psikolojik baskısı, yemek düzenininizin alt üst olması, uygulanması son derece zor diyet tariflerinin varlığı ve kendine özel yemek yapma zorluğu birçok kadını diyetten...
 2. Diyetsiz kilo vermek artık mümkün

  Diyetsiz kilo vermek artık mümkün

  fevzi özgönül fevziözgönül drfevzi özgönül dr fevzi diyeti Dr. Fevzi Özgönül tarafından geliştirilen karboksipunktur adlı tedavisi, sayesinde artık ,diyet ve spor yapmadan zayıflayacaksınız meleklerim.Özelliklede göbek ve selülitlerinizden de kurtulacaksınız.Lütfen dikkatle okuyunuz:):) Diyetsiz kilo vermek artık mümkün Zayıflamak hiç bu kadar kolay olmamıştı… Yalnız Türkiye’de...
 3. Sayın Melekler patates diyeti ile kilo vermek mümkün mü acil yardım :(

  Sayın Melekler patates diyeti ile kilo vermek mümkün mü acil yardım :(

  18 yaşında olmama rağmen 70 kıloyum:( üst bedenim ve belim olmamasına rağmen basenlerim var biraz bana ne olur yardım edin kızlarrr 1 haftaya erkek arkadaşım askerden geliyor ve ben baya bi kilo almış durumdayım...Sitede patates diyetini gördüm ve deneyenlere sormak istiyorum haftada 3 4 kilo vermek mümkün mü acaba? Her gün sabah öğlen akşam 2 patates yiyerek zayıflayabilir miyim bu 1 hafta...
 4. Pilates Yaparak Kilo Vermek Mümkün mü?

  Pilates Yaparak Kilo Vermek Mümkün mü?

  pilates ile kilo vermek, pilates zayıflatırmı, pilates kilo verdirirmi Ebru Şallı ile adını duyurup ünlenen pilates ile günümüz de birçok bayan sağlıklı bir şekil de kilo verebilmektedir. Pilatesi doğru bir şekil de uyguladığınız da zayıflamanız tabi ki mümkün... Pilates yaparak kilo verebilirmiyim diye merak edenler için gereken bilgiler sizlerle birlikte... Pilates yapan kişilerin...
 5. Kaşları almadan şekil vermek mümkün mü?

  Kaşları almadan şekil vermek mümkün mü?

  çarpıcı kaşlar için ne yapmalı,güzel görünümlü kaşlar,kaş almadan şekil nasıl verilir,kaş almadan kaşlara şekil verme,kaş güzelliği hakkında bilgiler Eğer kaşınızı daha düz ya da kavisli hale getirmek istiyorsanız başlangıç ve bitiş noktalarını, yüksekliğini iyi bilmeniz gerekir. Kaşınızın üst başlangıcı ile üst yüksekliği birbirini tamamlamalıdır. Alt başlangıç noktası da bitişi de aynı...

Sayfayı Paylaş