1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yüzü Genç Tutmak

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Bir yüzün genç görünümünü mümkün olduğunca korumak, bütün gü*cüyle ve bütün kalbiyle güzel olmak ve güzel kalmak isteyen her kadının hayal et*tiği bir şeydir. Ve, bunun için çok geç ol*masını beklememek gerekir. Zamanla olu*şan izleri onarmak onları önlemekten daha zordur: bu daha çok bakım ve para ge*rektirir. İzlenecek Kurallar • Malzemelerinizin seçimine çok özen göstermeniz şarttır. Örneğin,
  -bitki Özlü maddeleri tercih edin,
  -hassas bir cildiniz varsa, çok kuv*vetli, çok deterjanlı maddeler seçmeyin,
  -cildinizin yağlı olduğu ve sabunun yağ sızmasını önlediği bahanesiyle önünüze gelen her sabunu kullanmayın.
  • Her akşam ve her sabah cildinizi, cil*dinize uyan bir krem veya sütîe temizleyin.
  • Daha sonra yüzünüzü iyi bir tonik-losyonla temizleyin.
  • Size en uygun geien maddeleri iyice tanıdıktan sonra, en azından sizde bir alerji yapana kadar, bunları değiştirmemeye gayret edin.
  • Her ay veya en azından her yarıyılda bir defa, enstitüde bir bakım yaptırmayı alışkanlık haline getirin (temizlik, kireçlen*meleri temizleme, masaj, bakım,). Estetik*çiniz, sizin derinizin tipini belirleyecek ve onun sorunlarını bildiğinden sîze yardımcı olacaktır, (alttaki resim)
  • Şok tedavilerinden kaçının. Yalnızca çok ihtiyacınız olduğunda başvurun.
  • Ergenlik sivilcelerini veya kabarcık*ları sıkarak cildinizi çok hırpalamayın.
  • Yüzünüzü rüzgarın, soğuğun, pisliğin ve güneşin zararlarına karşı ko*ruyun, yıkamayı unutmayın. Yüzünüzü ku*ruladıktan sonra yumuşatıcı bir krem sü*rün.
  • Dengeli beslenin.
  • Düzenli olarak günde üç Öğün ye*mek yiyin.
  • Çok su İçin (günde bir-iki litre).
  • Fazla tütün ve alkolden kaçının.
  • Her sabah pencereleri açıp, bir kaç kültür fizik hareketi yapın.
  • Kapalı ve dumanlı yerlere elden gel*diğince az gitmeye bakın.
  • Yeterli derecede uyuyun: ideali ara lıksız dokuz saat uyumaktır.
  Küçük Bütçeler için öneriler
  Mağazalarda bazı güzellik maddele*rinin ilânını görüyorsunuz, ama, imkan*larınız bunları almaya olanak vermediği için de üzülüyorsunuz. Kuşkusuz bu mad*deler çok incelenmiş ve çok iyi sonuçlar vermişlerdir. Ama, siz bunları daha az bilinen ve size büyük yararlar sağlayacak maddelerde tamamlayabilirsiniz. Salatalık, limon, çilek, şeftali gibi doğaf maddeleri kullanarak, sizi hoşnut edecek maskeler, tonikler yapmanız mümkündür.
  Küçük Bir Bütçeyle Güzel Kalabilmeniz İçin Öneriler
  • Sabırla iyice araştırarak büyük mağazalarda veya eczanelerde size uygun gelen maddeleri bulabilirsiniz. 8ütün güzellik maddeleri kalite kontrolünden ge*çirilmiştir, hiç kuşkunuz olmasın.
  • .Yanak için allık alacağınıza, dudak ru*junuzu kullanın. Elmacık kemiklerini hafif darbelerle gölgelendirin, (yandaki resim)
  • Derinizin cinsine göre, çay (kuru veya normal ciltlere), papatya haşlamasını {yağlr
  cüHere) tonik yerine kullanabilirsiniz.
  • .Eğer kuvvetli bir püskürteciniz varsa, bunu maden suyuyla doldurun ve yüzünüze serpin; bu bir koruyucu değildir, ama hiç yoktan iyidir.
  • Eğer gözleriniz şişse tuzlu su kom*presi yapın, (daima deniz tuzu kullanın.)
  • Makyajınızrtemizlemeniz için: -kaynatılmış veya sterilize süt, bebek sütü (eczanenizde çok eko*nomik şartlarla litrelik olarak bula*bilirsiniz), bunun avantajı hassas ve nazik ciltler için özellikle hazırlanmış olmasıdır.
  -doğal tatlı badem yağı, deriyi yumuşatır ve tamamiyle temizler. Cildiniz hassas de*ğilse bile bu yağı güneşten korunmak için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Derinizi beslemek ve korumak için lanolinden yararlanın, bir çok kozmetiğin karışımına katılan besleyici bîr kremdir lanolin.
  • Eğer nezleyseniz ve burnunuz akıyorsa, aşağıdaki solüsyonu hazırlayın:
  -Bir tas kaynamış suya 1 kaşık deniz suyu. Bunun için bir damlalık kullanın veya sadece buğusunu çekin.
  • Teniniz bozuksa: her sabah bir kaşık zeytinyağı için.
  Not:
  Unutmayın kî güzelliğiniz temizliğinize bağlıdır. Saçlarınızı düzenli olarak yıkamanız için zengin olmanıza gerek yok. Berbat bir şekilde omuzlara düşen kirli saçlardan daha çirkin hiç bir şey ola*maz. Fondöteninizi sürmeden önce deri*niz daima makyajsız ve tümüyle temizlenmiş olmalıdır. Dişleriniz düzenli olarak fırçalanmalıdır. :

   
Yüzü Genç Tutmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yüz masajıyla genç görünme ipuçları

  Yüz masajıyla genç görünme ipuçları

  Yüz masajıyla genç görünme ipuçları Yüzünüze masaj yaptığınız zaman cildinize olan kan akışı artar ve bu da cildin daha çok oksijen almasını sağlar. Bu sayede, cildiniz daha parlak ve sıkı görünür. İşte yüz masajıyla daha genç görünme ipuçları… ’10 Yaş Daha Genç’ adlı televizyon programının masaj uzmanı Emma Hardie, parmak uçlarınızla yapacağınız basit bir masajla, yüzünüzdeki ince...
 2. Yüzünüzün Genç Kalması İçin Bu Egzersizleri Yapın !

  Yüzünüzün Genç Kalması İçin Bu Egzersizleri Yapın !

  yüzün genç görünmesi yüz egzersizleri Sevgili melekler, her yaşta daha genç görünmek bizim elimizde. Bunun için her ne kadar birçok estetik operasyonlar varsa da bizim tavsiyemiz doğal yolları kullanmanız ve egzersiz yapmanız. Sağlıklı beslenmenin önemini zaten hepimiz biliyoruz. Yüzün genç görünmesi için yapabileceğiniz egzersizler konusunda ise bu makalemizde sizlere yardımcı olmak...
 3. Yüz Yogasıyla Genç Görünmek İstermisiniz?

  Yüz Yogasıyla Genç Görünmek İstermisiniz?

  yüz yogası nedir yüz yogasıyla genç görünün Yüz yogası yüze uygulanan bir takım egzersizlerdir.Yüzümüze bazı tekniklerle ,neşter altına yatırmadan genç ve dinamik bir görünüm kazandırabilirz.Nasılmı?Ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz YOGA 1 Göz altı ve kaşınızı bir arada tutarak hafifçe gerin ve gözlerinizi kısarak 10 saniye bekleyin. Bunu sabah öğlen akşam tekrarlayabilirsiniz....
 4. Cildinizi Genç Tutmak İstiyorsanız Bu Meyveleri Bol Bol Tüketin

  Cildinizi Genç Tutmak İstiyorsanız Bu Meyveleri Bol Bol Tüketin

  Bu konu; cildi gençleştiren meyveler ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, cilt ne yazık ki stres, hayat koşulları, hava kirliliği ve en son olarak ta yerçekiminin etkisiyle yaşlanmaya ve diriliğini kaybetmeye mahkumdur. Ancak bizim yapabileceğimiz, bu süreci mümkün olduğunca yavaşlatmaktır. Bunun için de en başta güneşin zararlı ışınlarından korunmalı, uygun nemlendiricilerle...
 5. Yüz Yogası İle Genç Kalın (videolu)

  Yüz Yogası İle Genç Kalın (videolu)

  yüz yogası,yüz yogası nasıl yapılır, yüz yogası ne kadar sürede etki eder,yüz yogası ne kadar yapmalı,yüz yogası hakkında bilgiler [MEDIA] Yüz Yogası Nedir? Yüz yogası, tarihler boyunca gelişerek bugünlere gelen ve doğru yapıldığında, gerçek anlamda yüzünüzü gergin tutan bir yüz sporu. Çoğumuz yaşantımızda spor yapıyoruz. En basit bir yürüyüşte bile biliyoruz ki bütün bacak kaslarımız...

Sayfayı Paylaş