Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yüzü Genç Tutmak

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Bir yüzün genç görünümünü mümkün olduğunca korumak, bütün gü*cüyle ve bütün kalbiyle güzel olmak ve güzel kalmak isteyen her kadının hayal et*tiği bir şeydir. Ve, bunun için çok geç ol*masını beklememek gerekir. Zamanla olu*şan izleri onarmak onları önlemekten daha zordur: bu daha çok bakım ve para ge*rektirir. İzlenecek Kurallar
  • Malzemelerinizin seçimine çok özen göstermeniz şarttır. Örneğin,
  -bitki Özlü maddeleri tercih edin,
  -hassas bir cildiniz varsa, çok kuv*vetli, çok deterjanlı maddeler seçmeyin,
  -cildinizin yağlı olduğu ve sabunun yağ sızmasını önlediği bahanesiyle önünüze gelen her sabunu kullanmayın.
  • Her akşam ve her sabah cildinizi, cil*dinize uyan bir krem veya sütîe temizleyin.
  • Daha sonra yüzünüzü iyi bir tonik-losyonla temizleyin.
  • Size en uygun geien maddeleri iyice tanıdıktan sonra, en azından sizde bir alerji yapana kadar, bunları değiştirmemeye gayret edin.
  • Her ay veya en azından her yarıyılda bir defa, enstitüde bir bakım yaptırmayı alışkanlık haline getirin (temizlik, kireçlen*meleri temizleme, masaj, bakım,). Estetik*çiniz, sizin derinizin tipini belirleyecek ve onun sorunlarını bildiğinden sîze yardımcı olacaktır, (alttaki resim)
  • Şok tedavilerinden kaçının. Yalnızca çok ihtiyacınız olduğunda başvurun.
  • Ergenlik sivilcelerini veya kabarcık*ları sıkarak cildinizi çok hırpalamayın.
  • Yüzünüzü rüzgarın, soğuğun, pisliğin ve güneşin zararlarına karşı ko*ruyun, yıkamayı unutmayın. Yüzünüzü ku*ruladıktan sonra yumuşatıcı bir krem sü*rün.
  • Dengeli beslenin.
  • Düzenli olarak günde üç Öğün ye*mek yiyin.
  • Çok su İçin (günde bir-iki litre).
  • Fazla tütün ve alkolden kaçının.
  • Her sabah pencereleri açıp, bir kaç kültür fizik hareketi yapın.
  • Kapalı ve dumanlı yerlere elden gel*diğince az gitmeye bakın.
  • Yeterli derecede uyuyun: ideali ara lıksız dokuz saat uyumaktır.
  Küçük Bütçeler için öneriler
  Mağazalarda bazı güzellik maddele*rinin ilânını görüyorsunuz, ama, imkan*larınız bunları almaya olanak vermediği için de üzülüyorsunuz. Kuşkusuz bu mad*deler çok incelenmiş ve çok iyi sonuçlar vermişlerdir. Ama, siz bunları daha az bilinen ve size büyük yararlar sağlayacak maddelerde tamamlayabilirsiniz. Salatalık, limon, çilek, şeftali gibi doğaf maddeleri kullanarak, sizi hoşnut edecek maskeler, tonikler yapmanız mümkündür.
  Küçük Bir Bütçeyle Güzel Kalabilmeniz İçin Öneriler
  • Sabırla iyice araştırarak büyük mağazalarda veya eczanelerde size uygun gelen maddeleri bulabilirsiniz. 8ütün güzellik maddeleri kalite kontrolünden ge*çirilmiştir, hiç kuşkunuz olmasın.
  • .Yanak için allık alacağınıza, dudak ru*junuzu kullanın. Elmacık kemiklerini hafif darbelerle gölgelendirin, (yandaki resim)
  • Derinizin cinsine göre, çay (kuru veya normal ciltlere), papatya haşlamasını {yağlr
  cüHere) tonik yerine kullanabilirsiniz.
  • .Eğer kuvvetli bir püskürteciniz varsa, bunu maden suyuyla doldurun ve yüzünüze serpin; bu bir koruyucu değildir, ama hiç yoktan iyidir.
  • Eğer gözleriniz şişse tuzlu su kom*presi yapın, (daima deniz tuzu kullanın.)
  • Makyajınızrtemizlemeniz için: -kaynatılmış veya sterilize süt, bebek sütü (eczanenizde çok eko*nomik şartlarla litrelik olarak bula*bilirsiniz), bunun avantajı hassas ve nazik ciltler için özellikle hazırlanmış olmasıdır.
  -doğal tatlı badem yağı, deriyi yumuşatır ve tamamiyle temizler. Cildiniz hassas de*ğilse bile bu yağı güneşten korunmak için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Derinizi beslemek ve korumak için lanolinden yararlanın, bir çok kozmetiğin karışımına katılan besleyici bîr kremdir lanolin.
  • Eğer nezleyseniz ve burnunuz akıyorsa, aşağıdaki solüsyonu hazırlayın:
  -Bir tas kaynamış suya 1 kaşık deniz suyu. Bunun için bir damlalık kullanın veya sadece buğusunu çekin.
  • Teniniz bozuksa: her sabah bir kaşık zeytinyağı için.
  Not:
  Unutmayın kî güzelliğiniz temizliğinize bağlıdır. Saçlarınızı düzenli olarak yıkamanız için zengin olmanıza gerek yok. Berbat bir şekilde omuzlara düşen kirli saçlardan daha çirkin hiç bir şey ola*maz. Fondöteninizi sürmeden önce deri*niz daima makyajsız ve tümüyle temizlenmiş olmalıdır. Dişleriniz düzenli olarak fırçalanmalıdır. :
   
Yüzü Genç Tutmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. lazerle yüz gençleştirme

  lazerle yüz gençleştirme

  Kırışıklıklar, sivilce izleri (akne skarları) ve cilt lekelerinin giderilmesi için lazer kullanılabilir. Çok değişik lazer türleri mevcuttur. Bazıları ince kırışıklıklara iyi gelirken bazıları cilt lekelerini düzeltebilmekte, bazıları epilasyonda kullanılmaktadır. Hepsi de tekrarlayan seanslara ihtiyaç duyar. Özellikle koyu renkli kişilerde bazı lazer türlerinin uygulanması sonrasında ciltte...
 2. Yüz Cerrahisi [ Endoskopik ] - Yüz Gençleştirme

  Yüz Cerrahisi [ Endoskopik ] - Yüz Gençleştirme

  yüz gençleşme video gençleştirme oyunları Endoskopik yüz gençleştirme ameliyatı, yüzü gererken mümkün olduğu kadar yüzde görünür bir kesi izi bırakmadan Yapılır. Yüzü gençleştirmek için geliştirilen saç içine gizlenmiş oldukça küçük kesilerden girilerek yani kapalı olarak endoskopik kamera yardımı ile ekrandan bakılarak yapılan oldukça yeni sayılabilecek yöntemlerden birisidir. Yaklaşık olarak...
 3. Yüz Gençleştirme Cerrahisi

  Yüz Gençleştirme Cerrahisi

  Yüz Gençleştirme Cerrahisi:Yıllar içinde yıpranan ve eskiyen yüzün eski görünümüne dönmesi için yapılabilecek girişimler bu kapsamdadır. Bu kapsamda ayrı bir bölümde de bahsedilen cildin soyularak yenilenmesi, göz kapaklarındaki sarkma, torbalanma ve kırışıkların yok edilmesi, yüz cildinin gerilmesi, boyun ve gıdının...
 4. Yüz Yogasıyla Genç Görünmek İstermisiniz?

  Yüz Yogasıyla Genç Görünmek İstermisiniz?

  yüz yogası nedir yüz yogasıyla genç görünün Yüz yogası yüze uygulanan bir takım egzersizlerdir.Yüzümüze bazı tekniklerle ,neşter altına yatırmadan genç ve dinamik bir görünüm kazandırabilirz.Nasılmı?Ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz YOGA 1 Göz altı ve kaşınızı bir arada tutarak hafifçe gerin ve gözlerinizi kısarak 10 saniye bekleyin. Bunu sabah öğlen akşam tekrarlayabilirsiniz....
 5. Cildinizi Genç Tutmak İstiyorsanız Bu Meyveleri Bol Bol Tüketin

  Cildinizi Genç Tutmak İstiyorsanız Bu Meyveleri Bol Bol Tüketin

  Bu konu; cildi gençleştiren meyveler ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, cilt ne yazık ki stres, hayat koşulları, hava kirliliği ve en son olarak ta yerçekiminin etkisiyle yaşlanmaya ve diriliğini kaybetmeye mahkumdur. Ancak bizim yapabileceğimiz, bu süreci mümkün olduğunca yavaşlatmaktır. Bunun için de en başta güneşin zararlı ışınlarından korunmalı, uygun nemlendiricilerle...

Sayfayı Paylaş