1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Yüzükle ilgili islami rüya tabirleri

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  RÜYADA YÜZÜK: Danyâl (a.s.) buyurmuşlardır ki: Rüyasında kendine bir yüzük verildiğini gören, layık ise büyük bir makama geçer. Eğer zenginse malı artar, gaza ve cihatta ise zafer kazanır, Zahid ise zühdü artar, tüccar ise çok kazanır, fakir ise geçimi düzelir.
  İslami Tabiri: Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada görülen mühür ve yüzük sekiz çeşit tabir edilir: Çocuk, mal, yetki ve memuriyet, iyi bir gelir, hizmetçi, yüksek makam, ziynet ve değerli mal demektir.

  Diyanet Yorumu: Rüyada Taşlı yüzük kadın için hayırlı ve değerli bir adama, erkek için güzel ve değeri erkek mahiyetinde olan gümüş, akik, vs. taşlardan olan yüzükler erkekler için mal, mülk, makam ve mevkiye ve kazancın artmasına işaret eder.  < Konu Resmi..>

  İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada Yüzük görmenin faziletleri ve esrarları, Rüyada Yüzük görmek genel olarak bir çok şekilde tabir edilir. Bunlardan bazısı şöyledir, yüzük almak büyük bir muradın gerçekleşmesine, rüyada yüzük takmak makam ve mevkinin yükselmesi demektir.

  Yüzük Kaybetmek
  Ebû Sâid’ül Vaâz (r.a) demiştir ki: Rüyada Yüzük Kaybetmek tabiri şöyledir. Rüyada görülen yüzük ehli için mülktür. Yüzük kaşı ise heybettir. Çünkü Süleyman (a.s.) yüzüğünü kaybettiği zaman mülkünü de kaybetmiş. Yüzüğü bulunca mülküne de sahip olmuştur.

  Evlilik Yüzüğü Görmek
  Rüyada Evlilik yüzüğü görmek tabiri, kendisi veya akrabasından biri, güzellik hayırlı işler görür. Rüyada görülen yüzük ehli için mülktür. Rüyada evlilik veya nişan yüzüğü görmek veya takmak rüya sahibi için mal, mülk, para, altın ve bol kazanç ve birikime ayrıca hayırlı bir evliliği olur demektir.

  Akik Taşlı Yüzük Görmek
  Rüyada akik taşı olan bir yüzük görmek erkeğin gücüne kuvvetine ve kazancının bol olmasına hasta erkek için şifaya ve sıhhate helal kazanca şansın ve kısmetin bollaşmasına tabir edilir. Rüyada Akik Taşlı yüzük kadın için ise mizacın güzelliğine ve kısmetinin açılmasına şansının artmasına işaret eder.

  Büyük Yüzük Görmek
  Rüyada yüzüğünün büyük geldiğini görmek, makam ve mevki sahibi kimse için zarara uğramaya, evli için borca girmeye, bekar için ise hayırlı bir işe girmeye yeni bir iş görüşmesi ile tabir edilir. Rüyada büyük yüzük görmek ve yüzüğün bol ve geniş geldiğini görmek genel olarak, maksadın kolayca olmasına amacına ulaşmak demektir.

  Büyük Yüzük Takmak
  Rüyada Büyük yüzük takmak bekar için evliliğe işaret eder. Rüyada bol ve geniş yüzük takan kişi sıkıntılarından kurtulur korkularından emin olur, bazı tabircilerin görüşlerine göre büyük yüzük takmak hayra alamettir.

  Yeni Yüzük Takmak
  El-Sâlimi (r.a) demiştir ki: Rüyada parmağındaki yüzüğün kendi yüzüğüne benzemediğini görmek, Rüyada Yeni yüzük takmak onur, gurur şeref haysiyet ve kuvvet sahibi olmaya veya evlenip değerli bir evlada nâil olmaya tabir edilip, yorumlanır.

  Mühürlü Yüzük Görmek
  El-Sâlimi (r.a) demiştir ki: Rüyada Mühürlü yüzük görmek ve yüzüğünün bir mührü olup onunla evrak mühürlediğini gören, o zamana kadar sahip olmadığı bir şeye sahip olur. Gümüş yüzükle mühürlediğini görenin kendisine bağlı bir evladı olur. Bu yüzükteki kırmızı taş günahkarlığa, siyah taş, zillet ve uyuşukluğa yorumlanır.

  Demir Yüzük Görmek
  Câbir’ül Mağribi (r.a) demiştir ki: Rüyada Demir Yüzük görmek tabiri, parmağında demirden bir yüzük olduğunu görmek kuvvet ve zenginliğe tabir edilip, yorumlanır. Eğer yüzüğü sarı ve bakırdan ise, aslı bozuk bir kimseden menfaat görür.

  Yüzük Kaşı Görmek
  Kaşı aslından olan bir yüzüğü taktığını görenin bir oğlu olur veya bir araba veya ev satın alır. Yüzük kaşının bir yerde kaybolup başka yerde bulunduğunu gören, devlet başkanları, büyük yöneticiler ve memurlar için görevinden açığa alınmaya, diğer insanlar için hayat şartlarının değişmesine tâbir edilip, yorumlanır.

  İki Kaşlı Yüzük Görmek
  Yüzüğünde yan yana iki kaş olduğunu gören, memursa görevinde yükselmeye, tüccar ise alışverişten kazanca, âlim ise Dünya menfaatine eğileceğine tâbir edilip, yorumlanır.

  Altın Yüzük Görmek
  Rüyada Altın yüzük görmek kadın için hayırlı kısmete umduğuna kavuşmaya bekar ise evliliğe alamettir. Rüyada Altın yüzük görmek eğer rüyayı gören erkek ise sıkıntıya düşer borca girer borç öder demektir.

  Gümüş Yüzük Görmek
  Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Rüyada gümüş yüzük görmek bolluk ve rahata, erkeğin parmağında görülen altın yüzük dinde bidate, muamelede ihanete tabir edilip, yorumlanır. Rüyada gümüş yüzük görmek erkek için altın yüzükten daha hayırlıdır.

  Bakır Yüzük Görmek
  Rüyada bakır yüzük görmek tabiri, genel olarak bakır telden yüzük görmek maişetin daralmasına geçim sıkıntısı çeken kimseye ve bu durumdayken birikim yapmaya çalışan kimseye tabir edilir. Yüzük Kırılması Görmek
  Yüzüğünün kırılarak kaybolduğunu gören, makamını ve şerefini yitirir, fakat görünüşte eski vaziyetinde olduğunu makam, mevki ve itibarını kaybetmediğini etrafındakilere anlatmaya çalışır. Yüzüğünün kaşının kırıldığını gören, şeref ve itibarını yitirmediği halde dirayet ve temkinli tavrını yitirir.

  Taşlı Yüzük Görmek
  Rüyada Taşlı yüzük görmek tabiri, Herhangi bir şey bulur. Yüzük taşı zebercetten olursa çok yaşar, yüzük taşı akikten olursa hastalıktan kurtulur, yüzüğünü bir topluma gönderdiğini ve onların da iade ettiğini gören, bir toplumu bir konuda ikna etmek için çok konuşur, ama onlar da reddederler.

  Elmas Yüzük Görmek
  Rüyada Elmas Yüzük Görmek genel olarak bol geçime ve ehli için işi ve kazancı yerinde olan için malının artmasına ve neslinin çoğalmasına ve her kes tarafından sevilmeye ve tanınmaya işaret eder.

  Yüzük Taşı Görmek
  Rüyada Yüzük taşı görmek hasta için şifa bulmaya, erkek için akik taşı gibi güzel taşlı yüzükler görmek veya yüzüğün taşını görmek kısmetinin artmasına ve saygınlığının artmasına alamettir.

  Yüzük Hediye Etmek
  Rüyada Yüzük Hediye etmek tabiri, rüya sahibi malından yada parasından bir kısmını birine verir, yada rüya sahibinden borç istenmesine ve borç ödemeye rüyanı yorumlanır.

  Yüzük Bulmak
  Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Yüzük bulmak idareciler ve bürokratlar için yetki ve nüfuza, diğer insanlar için uygun bir hanıma tabir edilip, yorumlanır. Rüyada Yüzük bulduğunu ve taktığını görmek erkek için gümüşse helal mala ve bol kazanca, altın yüzük sıkıntıya düşmeye, kadın için ise altın yüzük bulmak bol geçime gümüş yüzük bulmak normal geçime işaret eder.

  Parmakta Yüzük Görmek
  Rüyada Parmağında yüzük görmek tabiri, Eğer rüya sahibi mülk veya makam sahibiyse makamı yükselir, kuvveti artar, bazı tabircilere göre şöyle buyrulur ülke savaşa girer. Eğer rüya sahibi tüccar ise ticaretinde kazanır ve hayra nail olur. Rüyada Parmaklarında yüzük olduğunu görmek şöhretinin artmasına veya tanınmaya işaret eder.

  Yüzüğün Parmağı Sıkması
  Yüzüğünün parmağını sıktığını görmek ve yüzüğü çıkarmak kendi rızasıyla malından bir kısmını elinden çıkarır. Rüyada Yüzüğünün Parmağını sıktığını görmek genel olarak şöyle tabir edilir. Eline para ve servet geçer, birisine kendi malından verir, bir suretle çok mal kazanır ve parası hayatı boyunca elinde kalır.

  Yüzük Aramak
  ibni Şirin (r.a) demiştir ki: Rüyada Yüzük Aramak tabiri şöyledir. Rüyasında yüzüğünü kaybettiğini ve aradığını görenin işleri zorluk, sıkıntı, eziyet ve zahmetle biter. Yüzüğünün kaşının kaybolduğunu gören, bazı işlerinde zarara uğrayacağına tabir edip, yorumlanır.

  Rüyanı Anlat Yorumlayalım
  Rüyada yüzük görmek hakkında burada yer almayan size özel rüyanızın yorumu için bize rüyanızı anlatın. Sizin adınıza özel olarak rüyalarınızı yorumlayalım. İslami Kaynaklara göre, Alim ve Ulemanın görüşlerine göre yorumlanan rüyalar, İslami Rüya Tabirleri ile bu sitemizde anlam kazanıyor. Rüyalarınız aynı gün yorumlanır.


   
Yüzükle ilgili islami rüya tabirleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. PCile ilgili rüya tabirleri

  PCile ilgili rüya tabirleri

  Rüyada Banlanmak : O Gün Bir Işinizin Ters Gideceğine Alamettir ... Rüyada Bir Foruma üye Olmak : Hayatınıza Hayırlı Bir Kapı Açılacağına Alamettir ... Rüyada Msn'e Girmek : Uzun Zamandır Görüşemediğiniz Bir Kişiyle Görüşeceğinize Alamettir ... Rüyada Site Kurmak : Elinizden Para Gideceğine Alamettir ... Rüyada Format Atmak : Hayatınıza Yeni Bir Soluk Geleceğine Alamettir ......
 2. pc ile ilgili rüya tabirleri...

  pc ile ilgili rüya tabirleri...

  Rüyada Banlanmak : O Gün Bir Işinizin Ters Gideceğine Alamettir ... Rüyada Bir Foruma üye Olmak : Hayatınıza Hayırlı Bir Kapı Açılacağına Alamettir ... Rüyada Msn'e Girmek : Uzun Zamandır Görüşemediğiniz Bir Kişiyle Görüşeceğinize Alamettir ... Rüyada Site Kurmak : Elinizden Para Gideceğine Alamettir ... Rüyada Format Atmak : Hayatınıza Yeni Bir Soluk Geleceğine Alamettir ... Rüyada...
 3. Rüyada Abdest Suyu Görmek tabiri burada

  Rüyada Abdest Suyu Görmek tabiri burada

  Rüyada Abdest Aldığı Suyu Görmek Rüyada Abdest Suyu Görmek Neye Gelir Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, daha önce rüyada abdest alıp namaz kılmanın tabiri hakkında sizlere bilgiler aktarmıştık. Şimdi ise rüyada abdest suyu görmenin tabiri hakkında bilgiler paylaşıyor ve rüyada abdest suyu görmek ne demek diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet...
 4. Rüyada Küçük Abdest Bozmanın Tabiri Nedir ?

  Rüyada Küçük Abdest Bozmanın Tabiri Nedir ?

  Rüyada Küçük Abdest Bozmak Ne Anlama Gelir Rüyada Küçük Abdest Bozmanın Tabiri Sevgili melekler, en son sizlerle rüyada abdest almak tabirini paylaşmıştık. Bu sayfamızda ise Rüyada Küçük Abdest Bozmak Ne Anlama Gelir tabiri nedir açıklamasını ekliyoruz.. Rüyada Küçük abdest bozmak yoksul için zenginliğe, esir için azad olmaya, yolcu için memleketine dönmeye delalet eder. Uygun...
 5. Rüyada Açık Giyinmenin Tabiri İle İlgili Bilgiler

  Rüyada Açık Giyinmenin Tabiri İle İlgili Bilgiler

  Rüyada Açık Giyinmek Neye Gelir Rüyada Açık Giyindiğini Görmek Bir önce ki konumuzda rüyada açık pencere görmenin tabiri ile ilgili bilgilerden sonra bu sayfamızda da Rüyada Açık Giyindiğini Görmek ne anlama gelir sizlerle paylaşıyoruz sevgili melekler.. Töhmet altında olan kimse için bundan kurtulmaya, Üzüntü ve sıkıntıda olan için ferah ve sevince, İbadet ehlinin çıplak görünmesi...

Sayfayı Paylaş