Yüzünü Bana Dön

AYTASI

Aktif Üye
Üye
Yüzünü Bana Dön
Yüzünü Bana Dön

Yüzünü bana dön bahar…

Bir kez olsun çiçeklerini toplayım. Vazoma koyayım kahvaltı masamda kokunla doyayım gözlerimle dokunayım nazikçe sana soldurmadan avuçlarıma sarayım..

Yüzünü bana dön yağmur…

Islanayım, her hücremde hissedeyim damla damla dokunuşunu... Süzül tepemden aşağıya... Gözyaşlarımı al benden... Akmasın yüreğime. Seninle yağma şansı ver bana yeryüzüne...

Çisil çisil yağ istersen. Dokunuşundaki nemi tadayım…

Yüzünü bana dön Güneş…

Sana bakarken gözlerimi yakma! Sıcaklığını yay tüm soğukluğuma. Yakma istersen; ama ılıt tüm duygularımı. Unutturma bana ben olmayı... Günebakan olayım ve sana döneyim şeklini unuttuğum yüzümü... Esirgeme benden tek bir parça alevini... Işığı hatırlat bana. Çünkü ben, hep karanlıktayım

Yüzünü bana dön kış…

Dondurdun tüm duygularımı. Beyazına sar beni. Üşütme... Tane tane yağ. Çığ olma üzerime, üşüyorum…Karla kaplı tüm vadilerimde ver bana kardelen ruhumu…Güneş'imi özlüyorum…

Yüzünü bana dön rüzgar…

Kırdın bitirdin kanatlarımı. Bir kere de es. Beni bende bırakarak sen sar bu sefer de yaralı güvercin kanadımı... Senin gücün, benden büyük....Bense, daha kırık kanatlarımda bulamıyorum yönümü. Bir kez de sen estir gitmek istediğim yere ve ver bana özgürlüğümü…

Yüzünü bana dön bulut…

Saklama benden günışığını. Kara mavi düşlerimi al üzerimden. Kaplama artık etrafımı. Daha ne kadar saklayacaksın benden yarınlarımı....

Yumuşak ve beyazsın oysa... Al tüm hayallerimi ve semaya okut. Çok mu şey istiyorum?…

Yüzünü bana dön gül…

Dikenine rağmen ne kadar güzelsin... Bir kez koklamama izin ver doya doya. Peygamber kokunu çekeyim içime. Acıtmasın dikenlerin... Güzelliğine canımı acıtmadan bakayım izin ver.

Dikenlerine de razıyım; ama yeter! Çünkü ben hiç koklayamadım seni gönlümce. Hasretlerimi ver bana. Dikenlerin, sana kalsın…

Yüzünü bana dön deniz…

Sana uzaktan bakmaktan yoruldum..Dalgalarınla avutma beni. Bir deniz feneri değil de beni artık bir gemi yap. Okyanusla nefes alayım... Salayım gövdemi engin sularına. Salına salına karaya varayım. Sense taşı artık beni... Yüm yorgunluğumu unutayım…

Yüzünü bana dön hayat…

Ne istediysen verdim senin için. Bende bir ben kaldı.

Verdim kendime ait ne varsa. Ne zaman tutunmaya çalışsam sana, her zerremi unutturdun bana yavaş yavaş...

Şimdi senden hiç istemediğim bir şeyi istiyorum: Geri çevirme artık beni...

Ver artık bana BENDE UNUTTUĞUM BENİ…
alinti

Tesekkür ederim canim okuyan gözlerine saglik :)

Yüzünü bana dön bahar…

Bir kez olsun çiçeklerini toplayım.

ahhh canım ahhh bahar bana yüzünü dönse keşkeeeee!!!
yne harikasın özlemşm yazılarnı:)

Geri