Yüzünüzü Doğal Nemlendiricilerle Nemlendirin

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Yüzünüzü Doğal Nemlendiricilerle Nemlendirin
Bu sayfa; Yüzünüzü Doğal Nemlendiricilerle Nemlendirin konusu hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, en yağlısından en kurusuna her cilt nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Her cilt tipine uygun olarak üretilmiş olan nemlendiriciler cilt üzerinde bariyer etkisi göstererek cildin nemini hapseder ve cildi dış etkilerden korur. Bunun yanında cildin bakterilerden korunması ve makyaj malzemelerinin gözeneklere dolmaması için nem şarttır. Bu yazımızda sizlere doğal nemlendiriciler konusunda bilgiler vermektedir.dogal_nemlendirici-1f4.jpg
Nemlendirme iki koldan çalışır. Cildin dış tabakalarını dolgunlaştırarak yumuşak ve ipeksi olmasını sağlar; küçük kırışıklıkları geçici olarak yok ederken daha derin olanları gizler. Aynı zamanda kuru havanın ciltteki nemi emmesine engel olur. Gliserin çoğu nemlendiricide bulunan bir maddedir ve cildin nemini yüzeye taşıyarak etki gösterir. Eğer vücutta yüzeye çekilen nemin yerini alacak yeterince su varsa ve cildin derin dokularını nemli tutabilecekse bu bir problem yaratmaz. Ancak yoksa uzun dönemde derin dokularda kuruma ve cilt renginin kaybıyla karşı karşıya kalınabilir. Gliserinin yanında çoğu nemlendirici ve vücut losyonu alkol içerir. Alkol kurutucu yapıda bir maddedir ve uzun dönemli kullanımı faydalı değildir. Cildinizin derinlerinde yeterince neme sahip olduğundan emin olmadıkça bu maddeleri içeren nemlendiricilerden uzak durun.

Nemlendiriciler, cildin dış örtüsünün yerini alması için her yıkama sonrasında yüze uygulanmalıdır. Bu süreç yaklaşık 20 dakika sürer. Gün içinde daha hafif nemlendiriciler, cildin beslenmeye daha açık olduğu gece vaktinde ise daha ağır ve besleyici nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Bir nemlendirici için temel ölçüler şu şekildedir:

2 çorba kaşığı Aloe vera jeli
90 gr. Sıvı yağ
30 gr. Kakao (katı) yağı veya Lanolin
60 gr. Gül suyu

Ciltlere göre:

Normal cilt için badem yağı veya jojoba yağı,
Kuru cilt için susam yağı veya lanolin
Yağlı veya lekeli cilt için jojoba yağı (sıvı veya katı)
Olgun cilt için pirinç kepeği yağı veya ghee (saf yağ) kullanın.

Hazırlık
Sıvı ve katı yağları bir yanda, aloe vera jeli ve çiçek suyunu bir yanda karıştırın. Tüm malzemeleri bir blendera koyun ve karıştırın. Esansiyel yağları yüz masajı yağları tarifinde belirtildiği üzere ekleyebilirsiniz. Daha ağır bir gece kremi hazırlamak için aloe vera jelini azaltıp yerine E veya A vitamini veya gül yağı koyabilirsiniz. Ürününüzü serin bir yerde hava almayacak şekilde saklayın.

Gözün etrafındaki alan özel ilgi ister çünkü gözün etrafındaki dokularda yağ bezi bulunmaz. Bu alan ayrıca yumuşak ve hassastır. Masaj veya makyaj yaparken bu bölgeyi çekmemeye özen gösterilmelidir, çünkü kolaylıkla esneyebilir. Ayrıca bu bölgeye kurutucu maskeler uygulanmamalıdır. Geceleyin gözlerin etrafına saf gül yağı sürün. Bu, zamanla doğal olarak oluşacak kırışıkların derinleşmesini engelleyecektir.
Kırışıklara farklı açılardan bakmak mümkündür. Bunları, bilgeliğin artması ve karakterin gelişmesinin işaretleri olarak görün. Ayrıca çok gülmekten kırışıkların oluşması, somurtarak oluşmalarından iyidir, çünkü neşe dolu yaşanmış bir hayatın göstergeleridirler.
 
GÜLHANEısparta

GÜLHANEısparta

Yeni Üye
Üye
Gül yağı kozmetik ve bakım ürünlerinin temelindeki maddelerden biridir.
Çok çok paralar verip aldığınız bir çok ürünün hammaddesidir aslında. Bildiğiniz gibi Fransa kozmetiğin merkezidir. Fransa'nın gül yağı ve gül ürünü ihtiyacının %70'ini Isparta karşılar.
Bunu şunun için yazdım: Pahalı olduğu için iyi sandığımız ve aldığımız bir çok ürünün özü aslında gül suyu ve gül yağıdır. Gül ürünleri de Ispartamızda bolca ve ucuzca bulunur. Elimizin altındaki bi nimetleri iyi değerlendirelim. GÜLHANEısparta
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
M
Cevaplar
3
Görüntüleme
1K
bistmein
B
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
946
Misafir
M
Üst