Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  yüzünüzün şekline göre nasıl bir saç modeli uygulamalı buyrun ayrıntılar içerde!!!

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  saç yapma şekilleri aslan başı saç modeli aslan başı kesimi modelleri kesim modelleri Bunun için önce yüz şekillerini bilmeliyiz. Yedi çeşit yüz şekli vardır. Bir yüzü oluşturan yedi şekil aşağıdaki gibidir.
  Saçımızı kestirmeye karar vermeden önce ne istediğimize karar vermeliyiz. Saçımız mı ön planda olsun, yoksa yüzü*müz mü? İşte yüz şekillerine göre ideal saç kesimleri.

  Yuvarlak Yüz
  Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yap*maz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalaçaktır. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutam*larda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.
  Kare Yüz
  Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön
  W plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestir*melisiniz. Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kakül ve şakaklarınıza inen saç tutamlan yaptırabilirsiniz.
  Dikdörtgen Yüz
  Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzün biraz kısalması amacı ile kesim dü*şünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yap*tırabilirsiniz. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dengeli, uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.
  Enine Diktörtgen Yüz
  Bu yüz şeklinde yüzünüzü biraz uzatmak istiyor ve şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarılara verilecek volümlerle sa*çınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yü*zünüzü inceltebilir ve yüz yapınızda biraz olsun değişiklikler yapabilirsiniz.
  Ters Üçgen Yüz
  Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir. Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiş*tirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek, saç tepesine volüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz. Ama ken*dinize biraz dengeli, uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi ver*mek istiyorsanız tam tersi, enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.
  Üçgen Yüz
  Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemeksiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemi-ğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yap*tırabilirsiniz. Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.
  Baklava Yüz
  Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kakül-lü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda, nerenin arka planda kalma*sına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.
  Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çı*karmak istediğinizi belirtmeli, kilo, boy, giyim tarzınız ve hat*ta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptır*malısınız.
   
 2. duygu aslankurt

  duygu aslankurt Forum Okuru

 3. damla _su

  damla _su Forum Okuru

  ya benim yüzüm uzun hangi saç kesimi gider
   
yüzünüzün şekline göre nasıl bir saç modeli uygulamalı buyrun ayrıntılar içerde!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yüzünüzün şekline göre saç modeli!

  yüzünüzün şekline göre saç modeli!

  kafa şekline göre saç modelleri kafa yapısına göre saç modelleri kafaya modeli yuvarlak uzun suratlar için Bunun için önce yüz şekillerini bilmeliyiz. Yedi çeşit yüz şekli vardır. Bir yüzü oluşturan yedi şekil aşağıdaki gibidir. Saçımızı kestirmeye karar vermeden önce ne istediğimize karar vermeliyiz. Saçımız mı ön planda olsun ,yoksa yüzümüz mü? İşte yüz şekillerine göre ideal saç...
 2. Yüz şeklinize göre saç modelleri

  Yüz şeklinize göre saç modelleri

  yuvarlak yüze giden saç modelleri uzun yüze giden saç modelleri yuvarlak yüzlüler için küçük yüzlüler için küçük yüzler Yüz şeklinize göre saç modelleriHavalar ısındıkça uzun saçlar daha fazla sorun olmaya başladı. Terlersiniz, ensenize yapışır, toplamak isterseniz şekil veremezsiniz. Ve sonunda onları kes Havalar ısındıkça uzun saçlar daha fazla sorun olmaya başladı. Terlersiniz, ensenize...
 3. narin eller için nasıl bir el bakımı uygulamalı buyrun ayrıntılar burda

  narin eller için nasıl bir el bakımı uygulamalı buyrun ayrıntılar burda

  narin eller el bakımı nasıl olur süs narı bakımı bakımlı eller nasıl olur narin oyunları Ellere ne zarar verir? • Fazla sıcak ve fazla soğuk su • Deterjanlar, evde kullanılan temizlik ürünleri • Güneş, soğuk, yağmur, deniz ve toprak da elleri hır*palar. Elleri nasıl korumalısınız? • Suyla yapılacak işlerde lastik eldiven giyin. • Ev işlerinde ise pamuklu eldiven kullanın. Elleriniz için küçük...
 4. yüzünüzün şekline göre saç modeliniz nasıl olmalı?

  yüzünüzün şekline göre saç modeliniz nasıl olmalı?

  kafa şekline göre saç modelleri büyük kafa saç modelleri uzun saçlar daha fazla sorun olmaya başladı. Terlersiniz, ensenize yapışır, toplamak isterseniz şekil veremezsiniz. Ve sonunda onları kestirmeye karar verirsiniz. Ama bu kararınız her zaman olumlu sonuçlar doğurmayabilir. Zira yüz şeklinize göre bir kesim yaptırmadıysanız saçlarınızı kestirdiğinize bin pişman olabilirsiniz. Böyle bir...
 5. Yüz Şeklinize Göre Saç Kesiminiz Nasıl Olmalı ?

  Yüz Şeklinize Göre Saç Kesiminiz Nasıl Olmalı ?

  yüz şekline göre saç kesimi yüz şekline göre saç modeli saç kesimleri Herkese her saç modeli, saç kesimi yakışmaz melekler :) Zira etrafımızda saçını kestirenlerin kimine yakışytırırız kimine yakıştırmayız saç modelini. Çünkü her yüz şekline her kesim gitmez. Bu yazımızda hangi saç şekline hangi kesimin daha iyi gideceği konusunda bazı bilgiler paylaşacağız sizlerle :tik: Saçımızı...

Sayfayı Paylaş