Zakkum Ağacıyla İlgili Ayetler Hangileri

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Zakkum Ağacıyla İlgili Ayetler Hangileri
Kur'an-ı Kerim 'de ki zakkum ağacıyla ,ilgili ayetleri merak ediyorum. Yazabilirmisiniz, zakkum ağacıyla ilgili oalrak Kur'an neler diyor ?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Sayın misafirimiz, Kur'an 'da zakkum ağacı pek çok ayette geçmektedir. İşte o ayetler:
37:62 - Nasıl, bu mu daha hayırlı konukluk için, yoksa zakkum ağacı mı?
37:63 - Gerçekten biz onu zalimler için bir fitne (imtihan) yaptık.
37:64 - O bir ağaçtır ki cehennemin dibinde çıkar.
37:65 - Tomurcukları şeytanların başları gibidir.
37:66 - Mutlaka onlar, ondan yiyecekler de karınlarını bundan dolduracaklardır.
44:43 - Gerçekten zakkum ağacı,
44:44 - Günahkârların yemeğidir.
44:45 - O pota gibi karınlarda kaynar.
44:46 - O, kızgın bir sıvının kaynaması gibidir.
56:52 - Elbette bir ağaçtan, zakkum ağacından yiyeceksiniz.
56:53 - Karınlarınızı hep onunla dolduracaksınız.

deniz-07

Rüya Tabiri Editörü
Rabbime sığınırım ayy ne dehşet verici ayetler demi Rabbim cehennem ehli olmaktan hepimizi muhafaza eylesin o zakkuma benzer neler var............ama CENNETİNDE DE müminlere ne mükafatlar ne yiyecekler ne içcekler var

Rüyada Gül Ağacı Görmek hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
sıtma ağacıyla ilgili bilgi var mı sıtma ağacıyla ilgili bilgi var mı
Ben de ilk defa duydum ve adı sebebiyle ilgimi çekti, sıtma ağacı hakkında bilgisi olan var mı
Soru-Cevap 1
Evde Limon Ağacı Bakımı nasıl olmalı Evde Limon Ağacı Bakımı nasıl olmalı
Merhaba biz evde limon ağacı yetiştiriyoruz yani balkonumuzda eski bir banyo kazanına diktik:) aşı da yaptırdık bakalım ne olacak sizden Evde Limon Ağacı Bakımı hakkında bilgi rica ediyorum:)
Soru-Cevap 1
Pisagor Ağacı Nedir biliyor musunuz Pisagor Ağacı Nedir biliyor musunuz
Arkadaşlar hepinize iyi günler diliyor ve merak ettiğim bir şeyi öğrenmek için sizlere yazıyorum acaba aranızda Pisagor Ağacı Nedir bilen var mı?
Soru-Cevap 1
Bir Dikili Ağacı Olmamak Deyiminin Anlamı nedir Bir Dikili Ağacı Olmamak Deyiminin Anlamı nedir
Bir Dikili Ağacı Olmamak Deyiminin Anlamı nedir bu deyimin açıklamasını merak ettim bana yazarsanız çok sevinirim.
Soru-Cevap 1
Rüyada Gül Ağacı Görmek Rüyada Gül Ağacı Görmek
Rüyada Gül Ağacı Görmek ne anlama geliyor lütfen rüyamı yorumlayın arkadaşlar.
Soru-Cevap 1