1. *jellibon*

  *jellibon* Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2007
  Mesajlar:
  6.137
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  mutluluk ülkesinden

  Zamanaşimi

  Konu, 'İcra ve İflas Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

  ilamsız takiplerde zaman aşımı taahhüdü ihlal zamanaşımı ilamsız takipte zamanaşımı takiplerde takip Madde 39 - İlama müstenit takip, son muamele üzerinden on sene geçmekle zamanaşımına uğrar.

  Noter senedine müstenit takip, senedin mahiyetine göre borçlar veya ticaret kanunlarında muayyen olan zamanaşımlarına tabidir


   
Zamanaşimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tazminat Isteklerinde Zamanaşimi:

  Tazminat Isteklerinde Zamanaşimi:

  Madde 40 - (Değişik madde: 02/05/2001 - 4667/27. md.) İş sahibi tarafından sözleşmeye dayanılarak avukata karşı ileri sürülen tazminat istekleri, bu hakkın doğumunun öğrenildiği tarihten itibaren bir yıl ve her halde zararı doğuran olaydan itibaren beş yıl geçmekle düşer.
 2. Zarar Ve Ziyan Davasinin Zamanaşimi:

  Zarar Ve Ziyan Davasinin Zamanaşimi:

  zarar ziyan davası Madde 7 - Zarar ve ziyan davası, mutazarrır olan tarafın zararı öğrendiği günden bir sene ve her halde zarar ve ziyanı mucip fiilin vukuundan on sene geçmesiyle zamanaşımına uğrar. Şu kadar ki zarar ve ziyan cezayı mucip bir fiilin neticesi olupta ceza kanunları bu fiili daha uzun bir müddetle zamanaşımına tabi tutmakta ise hukuk davasında da ceza zamanaşımı cari olur.
 3. İşçi ücretlerinde zamanaşımı

  İşçi ücretlerinde zamanaşımı

  işçi alacakları zamanaşımı işçilik alacaklarında zamanaşımı işçi alacaklarında fazla mesai alacağı alacağı Kanunlarla, sözleşmelerle veya işyeri uygulamalarıyla işçilere getirilen hakların yasal sürelerde talep edilmesi gereklidir. Bu hakların belirtilen sürede istenmemesi halinde işçi açısından zaman aşımı sorunu ortaya çıkacaktır. Zamanaşımı, alacak hakkının belli bir süre kullanılmaması...
 4. Trafik Kazalarından Doğan Tazminat Davalarında Zamanaşımı

  Trafik Kazalarından Doğan Tazminat Davalarında Zamanaşımı

  Kızlar acaba Trafik Kazalarından Doğan Tazminat Davalarında Zamanaşımı ne kadardır
 5. icra davası için zamanaşımı ne kadar ?

  icra davası için zamanaşımı ne kadar ?

  Arkadaşlar acil cevap almam lazım yardım ederseniz, icra davalarında zamanaşımı nedir ? Ne kadar sürede icra davaları zamanaşımına uğrar ?

Sayfayı Paylaş