1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Zamanda yolculuk mümkün ama...

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  İsrailli bir fizik profesörü, birçok romana ve filme konu olan zamanda yolculuğun mümkün olduğunu iddia etti​


  İSRAİL Teknoloji Enstitüsü öğretim üyelerinden Prof. Amos Ori, zamanda yolculuk ile böyle bir yolculukta kullanılacak bir araç yapmanın mümkün olduğunu öne sürdü. Prof. Ori'nin bu iddiası bilim dünyasının saygın yayın organlarından Physical Review dergisinde yer alınca ciddiyet kazandı.

  Prof. Ori, geçmişe yolculuğu mümkün kılabilecek bir zaman makinesi imal edebilmek için teorik bir model geliştirdiğini belirtti. Makinenin Einstein'ın izafiyet teorisi çerçevesinde çalışacağını kaydeden İsrailli profesör, maddenin çekim gücünün zaman boyutunda kısa yollar yaratabileceğini söyledi.


  Herhangi bir maddeden yapılabilir

  PROF. Ori, "Zaman eğrisini yeterince bükerseniz bir döngü yaratıp geçici olarak maziye gidebilirsiniz" dedi. Böyle bir yolculuk için gerekli olan koşulların matematiksel denklemlerini geliştiren Prof. Ori, söz konusu koşulların oluşturulması şartıyla "kapalı zaman eğrisi" dediği bir zaman makinesi yapılabileceğini ileri sürdü. Prof. Ori'ye göre, uzay zaman boyutunda zaman kendi üzerine kıvrılabiliyor. Bu döngü üzerinde seyahat eden bir kişi de maziye dönmüş oluyor. İsrailli bilim adamı zaman makinesinin herhangi bir maddeden yapılabileceğini de iddialarına ekledi, ancak bunun ileriki kuşakların işi olabileceğini söyledi.


   
Zamanda yolculuk mümkün ama... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yaşlanmayı durdurmak mümkün değil ama...

  Yaşlanmayı durdurmak mümkün değil ama...

  Anti-aging sayesinde yaşlanmayı yavaşlatabilir, güzel bir şekilde yaşlanabilirsiniz. Yaşlanan cildin 4 özelliği: - Yaşlanan ciltte incelme oluşuyor - Kolajenin azalmasıyla birlikte cilt gerginliğini kaybediyor, kırışıklıklar gözleniyor - Pigment hücrelerinin düzensiz çalışması nedeniyle ciltteki renk değişikleri artıyor - Ciltteki nemlilik azaldığından kuruluk oluşuyor Yaşlanma ise iki...
 2. 1930 'lara doğru Zamanda Yolculuk ...

  1930 'lara doğru Zamanda Yolculuk ...

  1930 makyaj 1930 makyajları
 3. Metin Şentürk - Zamanda Yolculuk (2008) Album Tanıtım

  Metin Şentürk - Zamanda Yolculuk (2008) Album Tanıtım

  metin şentürk zamanda yolculuk 01 Seni Terk Edecegim (3:37) 02 El Gibi (3:56) 03 Selam Söyle (3:35) 04 Alta Grasia (4:49) 05 Bir Garip Yolcuyum (4:57) 06 Kalbim Agliyor (4:49) 07 Dert Ortagim Benim (3:40) 08 unutulurmu (4:07) 09 istanbul'un Kızları (3:42) 10 1960'Lar (4:00)
 4. zamanı durdurmak mümkün

  zamanı durdurmak mümkün

  Bu resimler photoshop değil. Farklı fotoğraf teknikleriyle zaman ve mekan algısını kıran sanatçıların muhteşem eserleri... Sanatçılar dansçılarla birlikte çalışmış bu

Sayfayı Paylaş