Zarar Görmüş Saçlar İçin Doğal Formüller

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Zarar Görmüş Saçlar İçin Doğal Formüller
yıpranmış saçlar için, yıpranmış saçlar için bitkisel formüller, yıpranmış saçlar

Sevgili meleler, kadınların en çok önem verdiği saçları i.çin türlü şampuanlar, kremler ve maskelerle bakımlar uygulamalarına karşın, boya, stres ve hava şartları sebebiyle saçlar yine de zarar görebilir. Bu gibi durumlarda hemen saçları kestirmek yerine bazı doğal bakımlar imdadımıza yetişebilir. İşte yıpranmış saçlar için doğadan gelen bakım tarifleri...


yipranmıis-saclar.jpgKerkene Çayı
Kerkene çayını kaynattıktan sonra süzerek yapraklarını macun haline getirerek uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra durulayın. Olumlu sonuç alabilmek için kerkene çayını haftada 2 kez uygulamalısınız.

Safran
Yemeklerinize lezzet katan safran saçlarınız için de çok faydalıdır. 4 -5 dal safranı kaynatıp ılımasını bekledikten sonra bir kaşık bal dökün ve bu maskeyi 45 dakika saçınızda bekletin. Hava almaması için saçını toplayarak folyoya sarın daha sonra ılık suyla durulayın.

Zeytinyağı ve nane
İki çorba kaşığı zeytinyağı, bir yumurta, dört dal taze naneyi karıştırın. Masaj yaparak saç diplerine uygulayın ve yarım saat bekletin daha sonra şampuanla yıkayarak durulayın saçlarınızın parlaklığı göz kamaştıracak.

Zencefil ve Limon Suyu
Bir adet zencefili bir çorba kaşığı limon ve bir tatlı kaşığı susam yağı ile karıştırın ve saç diplerinize uygulayarak 20 dakika beklettikten sonra durulayın. Bu maskeyi iki hafta bir uygulayabilirsiniz.

Soğan ve Hindistancevizi Sütü
Hindistancevizi sütünü kaynattıktan sonra ılımasını için bekletin ve içine bir adet rendelenmiş soğanı ekleyerek karıştırın, karışımı saçlarınıza uygulayarak folyo ile sarın ve 20 dakika bekletin.
 
Üst