Zayıflama çayı ile zayıflayın

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Zayıflama çayı ile zayıflayın
alman zayıflama çayı zayıflama çayları isimleri
Tamamen bitkilerle hazırlayabileceğiniz bu çay ile metabolizmanızı hızlandırın ve fazla kilolarınızdan doğal yöntemlerle kurtulun.
trans.gif
Metabolizmayı dengeleyici olarak, kiloyu dengeleyen, kişiyi rahatlatan, sağlıklı ve genç kalmasına yardımcı olan bir çay. Genel metabolizma üzerinde dengeleyici etki yaparak kiloyu normalleştirir. Yağlanmaya yatkın olan ve zayıflamak isteyen kişilere uygun bir bitki çayıdır.


Kullanılması gereken bitkiler:

15g Barutağacı kabuğu* (Frangula alnus)

10g Kuşburnu

15g Tang** (Fucus vesiculosus, bir tür deniz yosunu)

8g Ebegümeci yaprağı

15g Böğürtlen yaprağı

15g Ahududu yaprağı (Rubus ideaus)

19g Funda (Calluna vulgaris, çiçek ve yaprak)

7g Isırganotu yaprağı

3g Sarı Kantaron (Hypericum perforatum, çiçek, yaprak ve sap)

*Barutağacı kabuğu ülkemizde güvenilir bir bitki satıcısından temin edilmelidir. Ayrıca, Latince adı verilerek yurt dışındaki (örneğin Almanya) eczanelerden de temin edilebilir.

**Almancada Tang olarak bilinen bu deniz yosunu türünün öncelikle sağlığa zararlı olabileceği ve kesinlikle yararsız olduğu için kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Alman Federal Sağlık Bakanlığı da(BGA) bitkinin kullanılmaması gerektiğini savunmaktadır. Bu bitki yerine, yine iyot içerikli olan orman sarmaşığı yaprağı 5g kullanılabilir.


Zayıflama çayının kullanılışı:

Çok ince kıyılmış bitkiler iyice harmanlanır. Yarım tatlı kaşığı bitki karışımı, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 1 bardak çayla başlanır, 3 bardağa kadar çıkarılır, dozaj 6 hafta sürdürülür ve kademeli olarak yine günde 1 bardağa inilir.

Bu çay, normal kiloya ulaşıldıktan sonra da günde 1 bardak olarak sürekli içilebilir. Zayıflama çayının etkisinin arttırılabilmesi için haftada 1-2 sıcak banyo alınır ve banyo sonunda tüm bedene tam masaj uygulanır.
 
Üst