Zerdeçal maskesi ile göz altı torbalarına son!

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Zerdeçal maskesi ile göz altı torbalarına son!
gözaltı torbaları nasıl geçer, gözaltı torbasına ne iyi gelir, gözaltı torbaları için bitkisel çözüm, gözaltı torbalarına çözüm önerileri ile sizlerleyiz.


Gözaltı torbaları ve göz altı halkaları kişiyi yorgun, uykusuz ve bitkin gösterir. Koyu halkalar halin de olan göz altı torbaları, yanlış beslenme yüzünden, kronik rahatsızlıklardan dolayı yada genetik oluşabilir.

Yaşın ilerlemesi ile de gözün alt kısmında biriken yağlar gözaltı torbalanmasına neden olan etkenler arasındadır. Gözaltı torbalarının nedenleri arasında, uykusuzluk, stres ve yorgunluk, genetik faktörler, su kaybı, sigara ve alkol kullanımı ve ödem de göz altı torbasına neden olabilir.

Altta yatan sağlık problemleri ise, böbrek hastalığı, tiroid problemleri, alerjik reaksiyonlar ve enfeksiyonları sayabiliriz.

Suna dumankaya göz altı torbaları için bitkisel çözüm

Gözaltı torbaları ve halkaları için sizlere zerdeçal maskesini öneriyoruz.Pekçok derde deva olduğu bilinen zerdeçal, cilt bakımına da etki ederek gözaltı torbalarına olumlu bir etkisi oluyor. Zerdeçalin özellikleri konumuza göz atarak bu mucizevi baharat hakkın da detaylı bilgi edinebilirsiniz.

zerdeçal maskesi.JPG


Gözaltı torbaları için sarı zerdeçal maskesi malzemeleri

1 çay kaşığı karbonat
Yarım çay kaşığı zerdeçal
Birkaç damla limon suyu
Karışımı yapıştırmaya yetecek kadar, az miktarda taze sıkılmış ananas suyu
Malzemeler bir kapta macun kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Zerdeçalı nereden alabilirim derseniz en iyisi aktarcıdan almanızı tavsiye ederiz. Karışımı sürmeden önce yüzünüzü ılık su ile yıkayıp durulayın. Daha sonra göz çevresi hassas bir yapıya sahip olmasından dolayı karışımı nazik bir şekil de göz altlarına sürün. Yaklaşık 15 dakika kadar bu şekil de bekletikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Son olarak yıkadığınız yüzünüze bir nemlendirici sürerek işlemi tamamlıyorsunuz.

Maskeyi hangi aralıkta kullanmam gerekiyor derseniz sürekli bir kullanım bu maskeden olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır. Hergün kullanım da herhangi bir sorun yoktur. Gözaltı torbalarınızın gün geçtikçe azalıp yok olduğunu göreceksiniz.
 
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Zerdeçalın faydasını saymak imkansız gibi her derde deva. Genel sağlığımızı koruduğu gibi cilt güzelliğinide sağlıyor. Özellikle bağışıklığı düşük olanlar zerdeçal tüketmeli. Bu arada çocuklarınızın bağışıklığını güçlendirmek için zerdeçalı kurabiyelerde tüketebilirsiniz. Zerdeçal maskesini hiç yapmadım ama ananas maskesini sıklıkla yapıyorum yaşıma göre cildimin maşallahı var. En kısa zamanda zerdeçallı maskeyide deneyeceğim.
 
Üst