Zevk suyuyla hamile kalınır mı ? Hamile isem bunu nasıl anlayabilirim işte cevaplar

E

Enes

Forum Okuru
Kiz arkadasimla ilişkiye girdik zevk suyu’ndan hamile kalma ihtimali ile (kendisi doğurganlık dönemindeydi) ella kullandık bundan 1 ay önce de böyle bir olaydan dolayı ertes 72 kullanmıştık yani 30 gün aralıkla 2 kere farklı ertesi gün hapları kullandı eczacı çok sorun olmaz dedi adeti 4 gün gecikti ama kendisi adetinin düzensiz olduğunu bazı dönemlerde geciktiğini söylüyor hamile kalma ihtimali var mı ve adetinin ne kadar gecikmesi normaldir çok gecikir mi ve hocam ilacı 15 gün önce kullandı bugün sürtünerek ilişkiye girdik bosalıcagimi anladığım an ayrıldık ve temassız bir ortamda boşaldım kız arkadaşım ise ardından peçete ile cinsel bölgesini sildi sizce ne yapmamız lazım birşey olabilir mi
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Verdiğiniz bilgilere göre yanıtımızı verelim. Öncelikle belirtelim ki ertesi gün hapı gebelikten % 100 korumaz. Etkinliği %85-90 dır. Ertesi gün hapı kullandığı halde gebe kaldığını rapor edenler vardır. Partnerinizin gebe olup olmadığı ancak test yapılarak anlaşılabilir. Gecikmesi ya gebelikten yada 2 defa ertesi gün hapı kullanmaktan.Bu ilaç hormonal olduğu için döngüyü etkileyebilir.Bu durumda önerimiz partnerinizin gebelik testi yapması..
 
A

Aliahmey

Forum Okuru
Merhabalar hocam sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadım boşalmadım amaç zevk suyumdan şüpheleniyorum zevk suyundan hamile kalabilir mi ? 5. Ella ertesi gün hapı kullandık 4-5 saat sonra boşalmaya benzer bir sıvının geldiğini söyledi bundan 2 saat sonra da kan geldiğini söyledi hamilelik riski var mı ?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Zevk suyuyla gebe kalma olasılığı düşükte olsa vardır. Ertesi gün hapı gebelikten %100 korumaz. Partnerinizin mensinde gecikme olursa gebelik testi yapsın.
 
D

dlkarda

Forum Okuru
merhaba nişanlımla ilişkiye girdik içime boşalrıken biraz kaçtı sonra tuvalete gidip yıkadım hamile kalırmıyım
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, korunmasız her ilişki gebe kalma açısından risktir. Verdiğiniz bilgilere göre gebelik söz konusu olabilir. İlişki sonrası vajinayı yıkamak, idrar yapmak gebeliği engellemez. Adetiniz de gecikme olursa gebelik testi yapınız.
 
H

hannnappp22

Forum Okuru
selam erkek arkadaşımla ilişkiye girdik zevk suyu geldi hemen sildim son adet tarihim 7 hazirandı 7 temmuzda adet oldum hamile kalma durumu varmıdır teşekkürler
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, şüpheli ilişki sonrası adetiniz beklediğiniz dönemde gerçekleşmiş , bu durumda gebelik söz konusu olmaz. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.
 
A

ahlatsmn

Forum Okuru
erkek arkadaşımla aramızda bir şeyler geçti sonra ella aldım adetim gününde oldu hamile kalma olasılığım varmıdır
 
Üst