Zevk suyuyla hamile kalmak mümkünmüdür?

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Zevk suyuyla hamile kalmak mümkünmüdür?
zevk suyu nedir, zevk suyuyla hamile kalınırmı,prostat suyuyla gebe kalınırmı,zevk suyuyla hamile kalanlar,zevk suyuyla gebe kalanlar,zevk suyuyla hamile kalma olasılığı hakkında bilgiler

hh.jpg


Erkek cinsel organının vagina içine girmeden dışarıdan sürtünme ile temas olması şeklidir.Tam bir birleşme olmadan ve penisin vagina içine girmeden gerçekleşen ilişki sırasında , dışarıya boşalacak spermin vagina ağzı ile teması sonucu ile gebelik olabilmektedir.

Cinsel birleşme sırasında çok kısa bir süre için vajina içine penisin girmesi ile gebelik oluşur mu?
Vajina ve penisin temasının bulunduğu tüm durumlarda gebe kalma riski vardır. Eğer bu temas sırasında sperm boşalması (ejekulasyon ) oluşmuş ise gebelik ihtimali yüksektir. Bu birleşme şekli de cinsel temasla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlamamaktadır.

Tam bir birleşme sırasında vajina içine sperm boşalmamış ise de kadının gebe kalma ihtimali var mıdır?
Bir çok erkekte sperm boşalması olmadan önce az miktarda salgı gelebilmektedir. Erkekler genellikle bu salgıyı fark etmezler. Bu salgı sperm içerebilmektedir ve içinde olabilecek az sayıda sperm dahi bir gebelik için yeterli olmaktadır. Bu şekilde gebelik daha çok dışarıya boşalma (geri çekme) yöntemini kullanan çiftlerde olmaktadır. Geri çekme yönteminin de güvenirliliğinin düşük olmasının başlıca sebebi bu sperm boşalması (ejekülasyon) öncesi gelen sıvının sperm ihtiva etmesidir. Hamile kalma riski vardır.

Eğer kadın orgazm olmaz ise gebelik de oluşmaz mı?
Maalesef çok yanlış ve yaygın bir inanış.Orgazm ile gebe kalmanın doğrudan belirleyici bir etkisi yoktur. Orgazm olmamak gebe kalma ihtimalini ne belirgin bir şekilde azaltır ne de belirgin bir şekilde arttırır. Gebe kalmak için bazen birkaç adet sperm dahi yeterli olmaktadır. Önemli olan yumurtlamanın olması ve spermin bunu dölleme yeteneğinde olmasıdır. Adette ilişki veya adetli iken ilişki olduğunda gebelik olma olasılığı hemen hemen yoktur. Fakat hijyen açısından adette ilişki veya adetli iken ilişki tavsiye edilmemktedir.
 
S

sude doğulu

Forum Okuru
Sürtünme yoluyla bir ilişkim oldu yumurtlama dönemimdi şeffaf uzayan bi akıntı geliyordu boşalma göbeğime oldu asla vajinama gelmedi zatem hemen kalkıp sildim ama zevk suyundan korkuyorum eğer değdiyse hamilelik riski var mıdır
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ejakülasyon olmasa dahi zevk suyuyla gebe kalmak mümkündür. Zevk suyu sperm içerebilir. İhtimal düşükte olsa imkansız değildir. Mensinizde gecikme olursa gebelik testi yapın..
 
D

dmc

Forum Okuru
Geçen ay adet dönemim bittikten sonra sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Vajinama boşalmadı ama zevk suyu temas etti. Bu ay adetim 2 gün gecikti. Kasıklarım da ağrı var göğüslerimde hassasiyet de var ama hala adet olamadım. Hamile olabilir miyim ?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Doğum kontrol yöntemi uygulanmadan sağlanan ilişkiler gebe kalma açısından risk oluşturur. Kanda veya idrarda gebelik testi yaptırabilir veya hekime görünerek ultrasonla muayene olabilirsiniz
 
Üst