1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  zeynep kamil kimdir kızlar?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Adına doğum hastanesi yapılan bu bayan, Zeynep Kamil kimdir bilen varmı acaba ?
   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.175
  Beğenilen Mesajlar:
  1.676
  Ödül Puanları:
  113
  Zeynep Hanımefendi, güzelliği yanısıra hanımefendiliği ve yardımseverliğiyle de özel bir üne sahipti. Konağında
  ağırladığı önemli kültür ve sanat adamlarına karşı sevgisi ve desteğinin yanında Alevi dedeleri başta olmak üzere dönemin din ve tasavvuf ulularına karşı gösterdiği saygıyla da tanınmaktadır. Sokaktaki kedilere baktığını öğrendiği yoksul bir kadına 15 altın aylık maaş bağlatması, onun sayısız iyiliklerinden yalnızca biridir.

  Zeynep Kâmil Hastanesi, Yusuf Kâmil Paşa ile eşi Zeynep Hanımefendi tarafından, yaşadıkları semtteki özel mülklerinde, hastalara ücretsiz hizmet vermek amacıyla yaptırılmıştır.İstanbul’un ilk özel hayır kurumu kabul edilen bu hastane 1862 yılında yapılmıştır.

  Hastane binasının ön cephesindeki kitabede fihi şifaun li’n nas onda insanlar için sağlık vardır yazısı (Nahl suresi 69. ayet) hâlâ okunabilmektedir. 1933’te İstanbul Belediyesi’ne devredilen hastane, 1935’te doğumevine dönüştürülmüş, 1982’de ise İstanbul Belediyesi tarafından Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. Bugün, ilk yapının yanında yer alan binalardaki birimleriyle birlikte TC Sağlık Bakanlığı Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla hizmetini sürdürmektedir.
   
zeynep kamil kimdir kızlar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kamil Sönmez kimdir

  Kamil Sönmez kimdir

  kamil sönmez kimdir, hayatı, biyografi, kısaca hayatı, filmleri Merhaba Melek'ler... Bu yazımızda Kamil sönmez hakkında ki bilgilere yer verdik sizler için... Kamil Sönmez, (d. 1947, Perşembe-Ordu). Özellikle Karadeniz müziğinden türküler seslendiren Türk halk müziği sanatçısı, sinema ve tiyatro oyuncusu. İlköğretimini Giresun'da tamamladıktan sonra, Ankara Devlet Konservatuarı...
 2. zeynep kamil hastahanesi randvu nasıl alınır

  zeynep kamil hastahanesi randvu nasıl alınır

  Zeynep kamil hastanesi ne gitmek ve randevu al mak istiyorum bu hastanenin bir internet sitesi yada telefonu varmı yardımcı olurmusunuz lütfen.
 3. Zeynep Kamil Doğumevi Hastanesi Online Randevu Alma Linki Burada Melekler

  Zeynep Kamil Doğumevi Hastanesi Online Randevu Alma Linki Burada Melekler

  zeynep kamil hastanesi zeynep kamil randevu zeynep kamil onli,ne randevu ile ilgili bilgiler burada melekler. Gebe olduğunu öğrenmiş ve doktor kontrolüne başlayacak meleklerimize şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını diliyoruz :) Eğer yakınınızdaysa size Zeynep Kamil doğumevi Hastanesini önerebiliriz. Bunun dışında gebelik bölümü başta olmak üzere hastane seçimi ve daha fazla...
 4. Kızlar Zeynep Bektaş Kimdir?

  Kızlar Zeynep Bektaş Kimdir?

  Arkadaşlar sizden Zeynep Bektaş Kimdir diye bilgi sunmanızı rica ediyorum aranızda Zeynep Bektaş Kimdir bilen var ise bana Zeynep Bektaş biyografisini yazsın lütfen.
 5. Kamil Sönmez Kimdir? Kamil Sönmez Biyografi

  Kamil Sönmez Kimdir? Kamil Sönmez Biyografi

  Bu konu Kamil Sönmez biyografi bilgilerine yer vermektedir. Karadeniz li güçlü yorumcu Kamil Sönmez tedavi gördüğü hastanede 65 yaşın da beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Yıllardır insanlara yaptığı espiriler ve söylediği türkülerle buluşan kamil Sönmez artık aramızda ne yazık ki olmayacak. Tüm sevenlerine ve ailesine başsalığı dileyerek sanatçı hakkında biyografi bilgilerini merak...

Sayfayı Paylaş