1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Zeytinyağlı Taze Fasülye (Düdüklüde)

Konu, 'Zeytinyağlı Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

taze fasulye düdüklüde kaç dakika yeşil fasulye düdüklüde kaç dakikada pişer düdüklü tencerede taze fasülye düdüklü tencerede dakikada pişer zeytinyağlı taze fasülye, düdüklüde nasıl pişirilir, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

< Konu Resmi..>

Sevgili melekler,
    Ben ,gerek etli gerek zeytinyağlı olsun , pek çok yemekte de olduğu gibi,fasülyeyi her zaman düdüklü tencerede pişiririm.Bu hem zaman kaybı hem yakıt israfı olmaması,hem de pişen sebzenin vitamin değerlerini kaybetmemesi açısından çok önemlidir.Bu yöntemle sebzeleri hazırlaması da dahil olmak üzere yaklaşık 30 dk da yemeğime kavuşurum..:tik:

Malzemelerimiz,

1 kg taze fasülye
    2 büyük kuru soğan
    Zeytinyağı
    1 büyük tahta kaşık salça
    1-2 domates
    Az Su
    Tuz
    Şeker
    5-6 diş sarımsak

Fasülyelerimizi ayıklayıp yıkayıp süzdürdükten sonra düdüklünün dibine yayalım.
    Üstüne küp doğranmış soğan,sarımsak,küp doğranmış domates,zeytinyağı,tuz ,şeker ,salça ve suyunu ekleyip ,şöyle bir karıştırdıktan sonra düdüklünün kapağını kapatalım.
    Herkes düdüklü tencere ayarını kendi bilir,ben düdüğünden duhar çıkınca kapatırım.Düdük ötmeye başlayınca da düdüğü kapatıp 5 dk pişiririm.5dk sonra altını kapatıp,düdüğünde ki buhar kesilene kadar beklerim.Açtığımda yemeğim pişmiş olur.

Afiyet olsun...:tik:

SadmiN ve 1melek bunu beğendi.
  2. Sevimli cadı

Sevimli cadı Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    155
    Ödül Puanları:
    63
    Ya kuru fasulye düdüklüde pişerde taze fasulye zaten çabuk pişiyor gerek yokki. Normalde tencerede yarım saat pişme süresi var. Bu arada zeytin yağlı fasulyeye sarımsak yakışmıyor fakat etli olursa ve taze kabak kullanırsa sarımsak hoş bir aroma veriyor.

3. SadmiN

SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.159
    Ödül Puanları:
    113
    Yok kesinlikle sarımsak yakışıyor :D:D Ha düdüklü ha tencerede farketmiyor vallahi. Hele içine bir iki tane de küçük küp şeklinden az daha büyük patates atarsanız demeyin keyfime yanında da güzel erişteli tereyağlı bir bulgur pilavı ile varsa güzel koyun yoğurdu püffffffffff demeyin keyfime acıktım yav :D:D

4. Sevimli cadı

Sevimli cadı Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    155
    Ödül Puanları:
    63
    Patates li olanı çok güzel oluyor bende bayılırım. Fasulyenin türlüsü içinde kabak patates sarımsak eklenebilir. Bende açım ve acayip canım fasulye istiyor lakin yorgunum yemek yapamiycam lahmacun yiyicim :D

5. Melis ank

Melis ank Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Zeytin yağlı fasulyeyi pişirirken iki adet kesme şeker kullanıyorum.Bol kuru soğan ekliyorum. Bazen sarımsakta ilave ediyorum.Bence yazın yenmesi gereken en hafif ve lezzetli yemekler den biri.

Zeytinyağlı Taze Fasülye (Düdüklüde) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Taze Fasülye Turşusu

Taze Fasülye Turşusu

taze fasulye turşusu taze fasulye turşusu nasıl yapılır nasıl yapılır kurulur fasülye yapılışı Malzemeler Taze fasulye, tuz, sarımsak Yemeğin Tarifi Fasulyelerin baş ve uç kısımları bıçakla kesilip, varsa kılçıkları ayıklanır. Kaynamakta olan suya atılıp 2-3 dakika haşlanır. Soğuk su içinde soğutulur. Turşu kabına konulurken sarımsak, limon ve soğan dilimleri ve isteğe göre çeşitli baharat...
  2. Zeytinyağlı Bakla (Düdüklü tencerede)

Zeytinyağlı Bakla (Düdüklü tencerede)

zeytinyağlı bakla, nasıl pişirilir, düdüklüde nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Bakla pek çok kişi tarafından burun kıvrılarak tüketilmesine rağmen çok çok faydalı bir sebzedir. Bedenin kötü kolesterol düzeyini düşürür. Bakla içerdiği insülinle kan şekerini düzene sokar. İçerdiği yüksek orandaki lifle...
  3. Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi

Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi

Etli Taze Fasulye Nasıl Yapılır Etli Fasulye Yemeği Tarifi Yaz aylarının en sevilen sebze yemekleri içinde yer alan taze fasülye özellikle kuzu etiyle yapıldığında tadına doyulmaz melekler :) Ancak kuzu eti size ağır geliyorsa dana etini de rahatlıkla tercih edebilirsiniz :) Bu yazımızda etli taze fasülye nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız sizlere. :) Etli taze fasulye için gerekli olan...
  4. Taze Fasülye Çorbası Tarifi İçin Buyrun Konumuza...

Taze Fasülye Çorbası Tarifi İçin Buyrun Konumuza...

Taze Fasulye Çorbası Tarifi Taze Fasulye Çorbası Yapılışı Zeytinyağlı taze fasülye, etli taze fasülye, fasülye kavurması yedim de hiç taze fasülye çorbası içmemiştim melekler :) Bu tarifi görür görmez de daha denemeden hemen sizlerle paylaşmak istedim. Buyrun taze fasülye çorbası tarifine.. :) Malzemeler: 500 gr taze fasulye 1 adet domates 1 adet yumurta 2 çorba kaşığı un 2 çorba kaşığı...
  5. Taze Fasülyenin Yararlarını Biliyor musunuz ?

Taze Fasülyenin Yararlarını Biliyor musunuz ?

Bu konu; taze fasülyenin faydaları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yaz aylarının en sev,len sebzelerinin başında hiç şüphesiz taze fasülye geliyor. Öyle ki yazdan tazecik fasülyeleri şoklayıp derin dondurucularda kış için saklıyor, konservelerini yapıyoruz. Sırf bu nefis lezzetten mahrum kalmamak için. Tabi taze fasülyenin faydalarını da unutmamak gerek... Tam bir...

Sayfayı Paylaş