1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Zikrullah İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

zikrullah ilahisi Acep lütfun seherinde Allah Seher vaktinde zikrullah
    Bilene hoş ibadettir
    Seher vaktinde Zikrullah

Hu aşıkların canıdır
    Resulün armağanıdır
    Dertlilerin dermanıdır
    Seher vakti Zikrullah

Bu bir yoldur katı ince
    Layıktır kocaya gence
    Yeter Yunus’a eğlence
    Seher vakti Zikrullah

Zikrullah İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zikrullah

Zikrullah

- Sâdık DÂNÂ Allah teâlâ ve tekaddes hazretleri buyurur: "-Beni zikrediniz, anınız ki, ben de sizi anayım. Bana şükredin ve küfre sapmayın." (Bakara: 152) "-Allah'ı çok zikret, ve gece gündüz onu tesbih et." (Âl-i İmran: 41) "-Allah'ı nefsinde, içinde huşu' ve korku ile an, gece gündüz açık gizli onu zikret, sakın gafillerden olma." (A'raf: 205) "-İman...
  2. Hasan İlahisi

Hasan İlahisi

hasan ilahisi hasan ilahileri SMİN HASAN HÜSEYİN Hasan Hüseyin bu isim (ler) hep canımı acıtır… Kerbela uyuyan acıları uyandırmış Yüreğimize bir ukde gelip oturmuştur! Kimler bizi anlamak ister? Kimler her gün Kerbela’yı anmak ister?... -İsmi Hasan Hüseyin olanlar ve babaları- Varsa gönlünün engininde Ehl-i Beyt’e sevgi Ehl-i Beyt hususunda Resulullah’ın: Bize Allahu Teâlâ’yı hatırlattığını...
  3. karanfil ilahisi

karanfil ilahisi

karanfil ilahisi Ağlama karanfil benide ağlatma Sil göz yaşlarını Yeşerecek sevdam Kutlu tohumlarla Körpe dudaklarla Aldırma söylenen o sözlere Sen dağıt etrafa mis kokunu Umudu sevgiyi özlemleri ve hasretleri
  4. Korkuyorum ilahisi

Korkuyorum ilahisi

çok korkuyorum ölümden ilahisi ilahi çok korkuyorum ölümden ilahi ilahisinin sözleri ilahisi sözleri gözümden renkli kareler geçiyor insanlığın arkasında ki gözyaşımdan korkuyorum.. sona yaklaşacağım ölümden üzerime giydiğim kıyafetten saflığımın en ufak yenilgisi damarımda yürüyen kandan elimde titreyen sigaramdan kendimden de öte yaradandan korkuyorum. bugün ağlıyorum yalın çaresiz yarında...
  5. Yoktayım ilahisi

Yoktayım ilahisi

Deli ve divaneydi… Firkatin bir kor idi Alev idi dile can… Sana delicesine sevdalı kum denizi Gelse de anlatsa bir Mümkün olsa dile can… Nasıl yandı kavruldu Nasıl döndü çöle can… Rüzgar yanık bir neydi Ağlayan uğuldayan Gam yüklü teraneydi Sensiz eylerdi daim Sahralarda nale can… Böyle bir intizarla Kavrulurken bu sahra Kumlarda bir heyecan Alemler buldu bir can Hayat geldi sümbüle Itır geldi...

Sayfayı Paylaş