1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Ziraat'ten kriz paketi

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Ziraat Bankası, kullandırdığı tarım, ticari ve bireysel kredi borçlarında vade uzatımına gitti.

  Ziraat Bankası ekonomi paketini açıkladı. Banka çiftçiye 4 milyar 200 milyon liralık destek getiriyor. Çiftçi daha önce aldığı kredinin faizini öderse ana paranın vadesi uzatılacak.

  Ayrıca banka faizlerini de düşürdü. Bireysel kredilerin faiz oranı yüzde 0,99'a kadar geriledi.

  Ekonomi Paketini açıklayan Ziraat Bankası çiftçiye 4 milyar 200 milyon liralık destek verecek. Öncelik daha önce kredi kullanmış olanlarda. Ödeme güçlügü çekenler için kredilerin vadesi uzatılacak. Bunun için faizin ödenmesi gerekiyor. Faizini ödeyenler için 2009 yılı taksitleri 2010 yılına kadar uzatılacak. Başka bir deyişle faizini ödeyen anaparasını öteleyecek.


  Yeni kredi kullanacak çiftçiler de uzun vade seceneğinden yararlanacak. Tarımsal işletme kredilerinin vadeleri 24 aya, yatırım kredilerinin vadeleri ise 7 yıla kadar uzatıldı. Ziraat Bankası'ndan konut, taşıt ve tüketici kredisi kullanmış olanlar için de kolaylık sağlandı.
  FAİZLER, YÜZDE 0,99-1,49'A ÇEKİLDİ


  Herhangi bir masraf alınmadan kalan borç bakiyesi üzerinden konut kredisi müşterisi için 10 yıl, tüketici ve taşıt kredisi müşterisi için 4 yıl vadeli kredi açılabilecek.

  Önemli bir adım da bireysel kredilerin faiz oranlarında yaşandı. Merkez Bankası'nın faiz indirimleri sonrası, indirimi rakamlarına yansıtan ilk banka da Ziraat oldu.

  Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, "Bireysel kredilerde herhangi bir sübvansiyon yok. Kamu bankası olmanın da herhangi bir ayrıcalığı yok. Diğer bankalar tarafından da benzer işler yapılabilecektir diye düşünüyorum." dedi.

  Tüketici kredilerinin faizi yüzde 1,89'dan yüzde 0,99'a, konut kredilerinin faizi yüzde 1,49'dan yüzde 1,29'a, taşıt kredilerinin faizi yüzde 1,75'ten yüzde 1,19'a indirildi.

  Şimdi özel bankaların da faizleri gözden geçirmesi bekleniyor.


   
Ziraat'ten kriz paketi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kalp krizi

  Kalp krizi

  Yıllar içerisinde sigara kullanımının artışı, yağlı yiyeceklerin fazla tüketilmesi ve stresli yaşam gibi faktörlerden dolayı kalp krizi yaşının düşmeye başladığı bildirildi. Tokat Dr. Cevdet Aykan Devlet Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ataç Çelik, kalp krizi riski yaşının yıllar geçtikçe düştüğünü belirterek, "Eskiden biz 30 yaşlarda kalp krizi gördüğümüzde şaşırırdık. Ama şimdi 20'li...
 2. Paket tasları

  Paket tasları

  Rüyada yerde serilmis paket taslari görmek, bugünlerde size veya evinizdeki kimselerden birisine kisa yolculuk göründügüne; evinizden veya is yerinizden esyalar çikacagina veya evinize esyalari ile bir yolcunun gelecegine delalet eder.
 3. Paket

  Paket

  İçi dolu paket sırları gizlemeye, dağınıklığı gidermeye, Eşya paketlemek yolculuğa yahut evlenmeye, Paketteki eşyaları çıkarıp yerleştirmek, orada ev bark edinrmeye ve orada yaşamaya delalet eder.Bazı güzelliklerle karşılaşacaksınız. Birine paket yollamak, işinizde ufak zararlara uğrayacağınızı belirtir. Bazı güzelliklerle karşılaşacaksınız. Birine paket yollamak, işinizde ufak zararlara...
 4. Ekonomik kriz paketi onaylandı

  Ekonomik kriz paketi onaylandı

  Cumhurbaşkanı Gül, ekonomik krizi önlemeye yönelik düzenlemeler içeren paketi onayladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kamuoyunda torba yasa olarak bilinen ve ekonomik krize önlem paketiyle ilgili yasayı onayladı. Yasaya göre kısa çalışma ödeneğinden yararlanma süresi 6 aya çıkarılacak, kısa çalışma ödeneği miktarı da yüzde 50 oranında artırılacak. Kablolu, kablosuz ve mobil internet...
 5. Doğum Paketi

  Doğum Paketi

  Kızlar selam ..... Hastaneleri doğum paketini hizmete açmış sonunda :baby: ilk doğumumu orada gerçekleştirdim çok ilgili bir hastane Ankara çevresindeki gebe arkadaşlar için tavsiye ediyorum. ....hastanesinde 2600 TL Etlik hastanesinde 2900 TL paketi incelemek isteyenler için lnki burada; EDIT BY BEYZA BAŞKA SİTEYE AİT LİNK VERMEYİN TEKRARI HALİNDE BANLANIRSINIZ.

Sayfayı Paylaş