1. SadmiN

SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.089
    Ödül Puanları:
    113

Zülfü Livaneli - Memik Oğlan

Konu, 'Y-Z Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

memik oglan nota memik oğlan notaları oğlan nota notası hikayesi Ondört yaşım diken ile kaplanmış Göz ucuma karıncalar toplanmış
    Kurşun gelmiş kaşlarımın üstüne
    Alın yazım okur gibi saplanmış
    Uyu memikoğlan uyu öte gecelerde
    Dağı dağa kavuşturan ben idim
    Suyu suya eriştiren can idim
    Yükledim mi gece vakti kaçağı
    Karanlıkta ışılayan gün idim
    Uyu memikoğlan uyu öte gecelerde büyü

Zülfü Livaneli - Memik Oğlan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zülfü Livaneli - Karadır Kaşların

Zülfü Livaneli - Karadır Kaşların

Karadır kaşların ferman yazdırır Bu dert beni diyar diyar gezdirir Lokman hekim gelsi yaram azdırır Yaramı sarmaya ayr kendi gelsin Ormanlardan aşağı aşar giderim Yarimi kaybettim ağlar gezerim Ormanların günbürtüsü başıma vurur Yarimin hayali karşımda durur Karadır kaşların benzer kömüre Yari kaybetmesi zarar ömüre Kollarımdan bağlasalar zincire Kırarım zincirleri koşarım yare Ormanlardan...
  2. Zülfü Livaneli - Genç Olmak

Zülfü Livaneli - Genç Olmak

Sisli bir kent puslu akşam Camlarına yaslanmada Odada sen bir başına Kaygılarla kuşatmada Söyle canım söyle bana Anlat nedir genç olmak Her akşam bu yalnızlıkta Öksüz bir kuş havalanır Kanat çırpar karanlıkta İnsanlardan yaralanır Söyle canım söyle bana Anlat nedir genç olmak Paylaşma bu yalnızlığı Düşlerinin hızı ile Türkülere dök içini Öyle binbir sızı ile Söyle canım söyle bana Anlat...
  3. Zülfü Livaneli - Duvarlar

Zülfü Livaneli - Duvarlar

Duvarları kuşatın da Tutuklayın hepsini Ne böyle gurbet olsun Ne böyle ayrılıklar Kaldırın duvarları Yıkın gitsin hepsini Ne böyle zulüm olsun Ne de böyle şarkılar Duvarları devirin de Kül edin betonları Ne böyle sınır olsun Ne böyle düşmanlıklar Kaldırın duvarları Yıkın gitsin hepsini Ne böyle zulüm olsun Ne de böyle şarkılar
  4. Zülfü Livaneli - Anlı Yemen

Zülfü Livaneli - Anlı Yemen

Anlı Yemen, şanlı Yemen Toprakları kanlı Yemen Ben Yemen�e dayanamam Nazlı yardan ayrılamam Gitme Yemen�e Yemen�e Yemen sıcak dayanaman Kalk borusu erken çalar Sen küçüksün uyanaman
  5. Zülfü Livaneli - Alamanya Beyleri

Zülfü Livaneli - Alamanya Beyleri

Bir adımız Alamanya beyleri Bir adımız Anadolu yabanı Döner şeritlere dişli çark olduk Daha bırakmadan kara sabanı Yağmur olsam kirpiklerim ıslanır Saçını okşasam elim paslanır Dar günümde usul usul seslenir Almanı da deli gönül Almanı

Sayfayı Paylaş