1. selmas2012

  selmas2012 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2012
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Zümrüt Nasıl bir taştır ?

  Konu, 'Takı ve Takı Tasarım' kısmında selmas2012 tarafından paylaşıldı.

  Zümrüt Nasıl bir taştır ?
  Zümrüt beril ailesine ait değerli bir süs taşıtır. Yunanca yeşil anlamına gelen Smaropdus dan gelir .Ruhu rahatlattığı düşünülen , hayal gücünü heyecanlandıran bir taş olarak anılmıştır. Yeşil rengi, dinlendirici etkiye sahiptir ve gözlerinizi dinlendirmek için zümrüte bakmanın çok etkili bir yöntem olduğu her zaman söylenmiştir. 16.yy da İspanyol sömürgeciler Kolombiya’yı yağmaladıklarında yerel halk mücevherlerinde ve dini törenlerinde zümrütü sıkça kullanıyordu. İspanyollar için o zamanlar altın ve gümüş diğer değerli taşlara ve zümrüte göre daha değerliydi . Onların ticareti batı Avrupa Asya kraliyetlerinin gözlerinin açılması zümrüte daha önem verilmesine neden oldu. Genellikle Zümrütler damarlı yapıdadır ve farklı mineralleri de (kapanımlar) içinde barındırır.kaliteli zümrütler sınırlı sayıyaydı. Taşların az sayıda olmasından dolayı halkın talebine göre 1990ların sonunda tedavi işlemi görmüş taşlar piyasaya sürülmeye başlanmıştır.

  < Konu Resmi..>


  Zümrüt kullanan insanların daha güvenli ,zeki ,anlama gücünü attırıcı bir etkiye sahip olduğuna inanılan efsaneler mevcuttur. Kolere, sıtma gibi hastalıklara iyi geldiği düşünülmüştür. Mayıs ayında doğanın taşı addedilmiş zümrüte çünkü zümrüt yeşilinin yenibaharın yeşiliyle özleştirilmiş her dönemde. 20 ve 35 yıl dönümlerinin mücevher taşıdır aynı zamanda.

  < Konu Resmi..>


  Çıkarılan zümrütün büyük bır kımsı Kolombiya topraklarından elde edilmektedir. Yıl , kaynak ve zümrüt kalitesine bağlı olarak dünya zümrüt üretiminin %50-95 cıvarını Kolombiya karşılar.

  < Konu Resmi..>
  YÖNETİMİN NOTU:

  Sitemizde izinsiz reklam yapmak yasaktır. Reklam yapmak istiyorsanız lütfen yönetimle irtibata geçiniz..


  edit by TİTAN
   
Zümrüt Nasıl bir taştır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mitlerin ve efsanelerin taşı zümrüt

  Mitlerin ve efsanelerin taşı zümrüt

  Zümrüt : Dünyanın en kıymetli taşlarından biridir. Mitlerin ve efsanelerin taşıdır. Renginin yeşildir. Bu nedenle taşın yağmur yağdırdığına inanılırdı. Bağışıklık sistemi,sinir sistemi, kalp, ciğer ve böbreği kuvvetlendirdiği düşünülür. Beden,ruh,zihin için tonik vazifesi gördüğü ve kuvvetli bir duygusal dengeleyici olduğu düşünülür.Bolluk, sevgi, iyilik, sakinlik, denge ve sabırın...
 2. elmas gibi değerli bir taş, cam kesmede nasıl kullanılıyor?

  elmas gibi değerli bir taş, cam kesmede nasıl kullanılıyor?

  cam nasıl kesilir elmas kırma oyunu elmas kırma oyunları cam nasıl kesilir video camları kesmek için neden kullanılır Antik Çağ'da elmasın insanları görünmez yaptığına, kötü ruhları kovduğuna ve kadınları çekicilik açısından etkilediğine inanılıyordu. Günümüzde ise mücevherlerin bu kraliçesi, aşkın, çekiciliğin ve zenginliğin simgesidir. Elmas aslında saf karbondan başka bir şey değildir....
 3. zümrüt nasıl çıkarılır???

  zümrüt nasıl çıkarılır???

  zümrüt nasıl çıkarılır zümrüt nasıl çıkarılıyor Merhaba melekler, lütfen bana zümrüt nasıl çıkarılır hususunda yardım ediiiin :)
 4. Zümrüt Taşı...

  Zümrüt Taşı...

  zümrüt nerede çıkarılır zümrüt madeni ülkemizde nerelerde çıkarılıyor zümrüt taşı, nedir, nasıl çıkarılır, kaynağı, hürremin yüzüğünün taşı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Özellikle ekranların sevilen dizisi Muhteşem Süleyman ve Hürrem karakterinin göz alıcı yüzüğü sayesinde merak saldığımız zümrüt taşı ile ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum sizler.....
 5. Zümrüt taşı hangi özelliklere sahip?

  Zümrüt taşı hangi özelliklere sahip?

  Burcumun taşı zümrütmüş, almak istiyorum ama iyice bir öğreneyim dedim zümrüt taşının ne gibi özellikleri var ?Şimdidehn cevap için teşekkürler..:)

Sayfayı Paylaş